Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

    Първоначално публикуван от cernia.1977 Преглед на мнение
    За доказателство имам "разпран" подкалник . Нивата е купена нова и не съм я трошил по горите за да има крив калник .Но утре ако ми остане време ще я вдигна с джека и ще снимам .
    Просто нещо не е в ред.

    Коментар


    • До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

      Първоначално публикуван от cernia.1977 Преглед на мнение
      Отпред с кокво си я повдигнал с по-дълги пружини или с подложки върху носача ? Налага ли се подагане и на шарнира ?
      Виж темата-"Самоделен лифт на Нива".Там има доста идеи на колеги за лифт,както и моята Нива.

      Коментар


      • До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

        За джантите (15" стоманени) от шеви нива някой знае ли нещо - ширина, сали стават за безкамерни гуми.
        Александър

        Коментар


        • До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

          При всички случаи са безкамерни. Познават се, че от вътрешните страни джантите имат ръбове, нещо като канал да влезе безкамерната гума и да уплътни. Също така отворът за вентила е с по-голям диаметър. Между впрочем купих джанти стоманени оригинални за 21214 и са за безкамерни гуми.
          Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

          Коментар


          • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

            Някой от Пловдив и района, включително Батак, Велинград, а и до Хасково да е с джанти от витара?Трябват ми за 5 минути да пробвам просто нещо (това ще е в негово присъствие де до колкото разбирате).Трябват ми за да пробвам дали опират във въждите (то в същност ми трябва само една).Сигурно не опират, но аз не вярвам докато не видя .Все пак ще съм благодарен за вашите мнения, само че говорете само от личен опит моля!

            Коментар


            • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

              Първоначално публикуван от Петър Митрев Преглед на мнение
              Някой от Пловдив и района, включително Батак, Велинград, а и до Хасково да е с джанти от витара?Трябват ми за 5 минути да пробвам просто нещо (това ще е в негово присъствие де до колкото разбирате).Трябват ми за да пробвам дали опират във въждите (то в същност ми трябва само една).Сигурно не опират, но аз не вярвам докато не видя .Все пак ще съм благодарен за вашите мнения, само че говорете само от личен опит моля!
              Петьо то зависи и какви гуми ще са на джантите.Ако сложиш Кобри,размер 195R15 със сигурност няма да опират,защото са високи само 66см.За по-големи незнам-може да се наложи и рязане на веждите.Руснаците успешно карат Нивите с Медвед Я-569.Гумите са високи 74см. и стоят страхотно,ама трябва да се реже.

              Коментар


              • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                При мен с гуми Kumhu 195/15 опират и отзад и отпред. Ако не беше изнесена джантата навън със сигурност нямаше да опират, малко е но все пак си закача.
                Land Rover Discovery II 3,9 V8
                Лада Нива 21214 1,7i

                Коментар


                • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                  Колеги,разглеждах руски форуми нива обута с Я-569 си е доста сериозна работа,до колкото разбрах руснаците са много доволни от този тип гума.Интересно мие как са ги сабрали в нива.

                  Коментар


                  • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                    Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                    Колеги,разглеждах руски форуми нива обута с Я-569 си е доста сериозна работа,до колкото разбрах руснаците са много доволни от този тип гума.Интересно мие как са ги сабрали в нива.
                    Именно за този модел гуми писах и аз в по-горния си пост-те са 15 цола,високи са 74см.По принцип ги слагат Зимата на УАЗ-ките,но с едни по-леки джанти са идеален вариант и за Нивата.В Русия масово карат с тях-справят се добре с блатисти места,сняг и също работят относително добре и на кал.До сега не съм чул някой да се е оплакал от тези гуми откъм проходимост.Явно наистина са добри,а и все пак тук в Ямбол са по 140лв.Това е смешна цена за нова гума 29 инча с много добра проходимост на всякакъв терен.Ако ще се слага на Нива,мисля че задължително ще трябва да се реже.
                    Последно редактирано от Янко Желязков; 08-06-10, 15:41.

                    Коментар


                    • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                      Ами аз мисля да съм с 205 във всички случаи, така че витаровите отпадат.А за Медвед нищо незнам т.е. нищо не мога да кажа, но факт е че се карат.Влезте и се разровете по руските форуми и ще ви се изясни всичко...

                      Коментар


                      • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                        Първоначално публикуван от Петър Митрев Преглед на мнение
                        Ами аз мисля да съм с 205 във всички случаи, така че витаровите отпадат.А за Медвед нищо незнам т.е. нищо не мога да кажа, но факт е че се карат.Влезте и се разровете по руските форуми и ще ви се изясни всичко...
                        Аз съм напоследък доста из Руските форуми,и като цяло мога да кажа,че повечето братушки определено знаят какво правят и как да го правят.За разлика от нас си карат Нивите и УАЗ-ките усилено из Руската пустош и хич не им пука.А ние тук май повече обичаме да си приказваме помежду си за разни дреболийки,че даже и някои колеги се опитват да ни убедят,че едва ли не Нивата била най-големия боклук на Света.Е не е точно така.Та мисълта ми беше,че има какво да се научи от руснаците.

                        Коментар


                        • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                          Аз съжалявам, че не знам руски особено добре, но пък тях не ги бъде особено в споделянето на снимков материал.Може би не снимат толкова по една или друга причина.

                          Коментар


                          • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                            Първоначално публикуван от Петър Митрев Преглед на мнение
                            Ами аз мисля да съм с 205 във всички случаи, така че витаровите отпадат.А за Медвед нищо незнам т.е. нищо не мога да кажа, но факт е че се карат.Влезте и се разровете по руските форуми и ще ви се изясни всичко...
                            Петьо,от моя скромен опит с подбор на гуми за Нива ще ти кажа само едно:каквато и гума да слагаш гледай тя да е с добър диаметър-/за Нива-72-74см./.Иначе често ще си "легнал на носачи" и лебедката и джека ще се ползват усилено.В гората в много случаи е необходим клиренс отпред от 28-30 и повече см.Така,че с малки гуми не става.

                            Коментар


                            • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                              ШЗ-569 (235/75 R15)
                              Гумата е тази:

                              За Нива е рисково голяма.
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар


                              • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                                Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                                ШЗ-569 (235/75 R15)
                                Гумата е тази:

                                За Нива е рисково голяма.
                                Да и за мен е прекалено голяма за Нива,или казано по-точно прекалено широка и тежка.Само,че братушките не са на това мнение.Е колко им издържат дифчетата и полуоските не зная....те си знаят.Може би истината се крие в това,че за тях не е проблем ден през ден да са в бокса....или пък знае ли човек.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X