Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

    .....Утре ще отида на въпросната "межда" да направя малко снимки от коловозите от паджерото и ще се опитам да направя някоя снимка,дасе придобие представа за "междата".[/QUOTE]

    Утре доиде а снимки още няма ,даваи ги вече тия снимки

    Коментар


    • #62
      До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

      След като покарах в "планина" Пъстрина край село Стубел (Монтана) установих, че с толкова големи гуми има един сериозен недостатък - завихрят кал и вода и хвърлят директно пред колата. Ако минете през локва - със сигурност си окъпвате предното стъкло и покрива. Втората снимка е доказателство за това, което говоря. Сравнете вида на огледалото с това на страничните врати...

      П.С. Нивата успя да ми докаже, че качва баири и на ръчна спирачка. Срам не срам - забравих я и покарах 1-2км. Добре, че тревата беше много мокра и приличаше на лед...
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #63
        До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

        Незнам какво ти завихря ама тия гуми са пълен т...к за кал Турни си едни уширители на калниците и си свиркай! Няма да ти пръска и да ти цапа...Аз така реших проблема и тоталната мизерия която се случваше след всяка разходка.

        Коментар


        • #64
          До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

          Първоначално публикуван от Morskia Преглед на мнение
          Незнам какво ти завихря ама тия гуми са пълен т...к за кал Турни си едни уширители на калниците и си свиркай! Няма да ти пръска и да ти цапа...Аз така реших проблема и тоталната мизерия която се случваше след всяка разходка.
          Тези гуми са ми "последна грижа" Ще ги карам и за летни и някъде по средата на годината ще отидат в пенсия да пазят някоя градинка от паркиращи коли. Следващите няма да са толкова големи - ще се върна назад към стандартните размери

          Коментар


          • #65
            До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

            Здравей те Колеги ,
            днес докато се разхождах видях една нива обута с гуми : Firestone super all traction .... и просто ми е интересно какви са вашите отзиви за тези гуми , а освен това като се загледах гумите изглеждаха по високи пък нивата нямаше прераотки по окачването .
            Прикачени файлове
            Тодор Ламбев - 0886 757285 Варна/София
            Nissan Terrano II `98г. 2.4i SWB

            Коментар


            • #66
              До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

              Приличат 1 към 1 на ласа144 ама маи са с по голям граифер.Ако обичаш даи малко повече инфо за тези гуми,определено ще са добри.
              Последно редактирано от ванко 2; 15-01-10, 19:16.

              Коментар


              • #67
                До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                150% има същия проблем със закачане на калника при дупка на завой, както при мен

                Коментар


                • #68
                  До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                  Именно затова моята я повдигнах и поорязах малко.Сега не закача никъде.Няма как,трябва да караме Нивите с по-високи гуми,защото горската кал и коловози не прощават.А и нашенските дупки го изискват.Затова повдигайте,режете,но все пак не се оливайте с ширината и диаметъра на гумите,че и оттам идат проблеми-до към 72,75см. понася трансмисията.Аз и затова заложих на Ласа ОК-144 и засега съм сравнително доволен.По-агресивен грайфер не смея да сложа,че с тоя алуминиев кожух на дифа отпред...глупава работа...???
                  Последно редактирано от Янко Желязков; 15-01-10, 20:29.

                  Коментар


                  • #69
                    До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                    Извинявам се за намесата ама тази нива доло също нее лифтвана нито китвана и си мисля ,че тия гуми са наи-подходящи за модела
                    Прикачени файлове
                    boko
                    Jeeep---KIA
                    https://www.facebook.com/autoboko/

                    Коментар


                    • #70
                      До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                      Първоначално публикуван от bokostz Преглед на мнение
                      Извинявам се за намесата ама тази нива доло също нее лифтвана нито китвана и си мисля ,че тия гуми са наи-подходящи за модела
                      тази е на рама

                      Коментар


                      • #71
                        До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                        Това,ако не се лъжа е плаващ блатоход и тъй като гледам май е с УАЗ-ови мостове.Хубава машина със силно конкретизирано приложение.Създадена е от БРОНТО за експлоатация в суровите Руски условия.

                        Коментар


                        • #72
                          До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                          Първоначално публикуван от niva men Преглед на мнение
                          Именно затова моята я повдигнах и поорязах малко.Сега не закача никъде.Няма как,трябва да караме Нивите с по-високи гуми,защото горската кал и коловози не прощават.А и нашенските дупки го изискват.Затова повдигайте,режете,но все пак не се оливайте с ширината и диаметъра на гумите,че и оттам идат проблеми-до към 72,75см. понася трансмисията.Аз и затова заложих на Ласа ОК-144 и засега съм сравнително доволен.По-агресивен грайфер не смея да сложа,че с тоя алуминиев кожух на дифа отпред...глупава работа...???
                          75-76 см., в диаметър , шарката е по- известна , като "КАЙМАН", но гумите са "ИНСА ТУРБО - СПЕШАЛ ТРАК " - чупят на поразия отпред вътрешни карета - късат се от шлиците, който влизат в дифа, преден диф - зъби на короната и лагерите на касетата, отзад се ронят зъбите на планетите.
                          Това е от личен опит, но , като им свикнеш няма проблеми.http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...t=52381&page=4
                          Все пак си мисля, че при мен има и други фактори, който помагаха за многото чупене - дифове 4.3, СК от Жигула 1200, хидравлика от "Омега" и не напоследно място зад кормилното у-во .

                          Коментар


                          • #73
                            До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                            А-това за задкормилното у-во дето си го писал е много верно-май от него най-много ни страдат машините.Така е-човек се учи с времето и най-вече с карането.Да сме живи и здрави и да си доставяме нужната доза оф-роуд удоволствия,а за машините то е ясно,че ще са често в бокса.

                            Коментар


                            • #74
                              До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                              Първоначално публикуван от sandomanov Преглед на мнение
                              Колеги, Ласа ОК 144 с вътрешни ли ги карате и на колко атмосфери.

                              От една гумаджийница ми казаха, че можело и безкамерно да се монтират на нивовите джанти, но първиначално да бъдели на 2.5 атм което ми се вижда адски много.
                              Съветът ми е, Нива да се кара офф-роуд с вътрешни гуми, защото при изкривяване на джанта гумата остава надута и колата може да се придвижи до място, удобно за работа.
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар


                              • #75
                                До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                                колеги,докато разглеждах мобилето попаднах на ендна нива с гуми малатеста кобра в нивов размер,някои може ли да каже повече за тези гуми.Ще приложа енда от снимките
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X