Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

    Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
    Оригиналните гуми на моята (1,7i, 2007) са "Нива 4х4 Radial; 185/75/16; К-156-1. За руски гуми са много добри. Държат добре на хлъзгав асфалт, дори заледен, но и извън пътя в плитка кал и сняг (под 20 см).
    Моля моля моля... За такива ли говориш: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=26742

    Ако да , то не на мене тия Точно онези четирите от линка в момента са при мен. Гумите са изключително шумни и се държат добре единствено на сухо.

    Иначе не са лоши... Цената им е перфектна. Честно казано следващите ми нови гуми сигурно ще са именно тези. 4х4 на Нивата компенсира калпавия каучук

    Коментар


    • #47
      До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

      [QUOTE=philipp;963576]Моля моля моля... За такива ли говориш: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=26742

      Въпросните гуми са лоша алтернатива за много, много крайно нуждаещ се от към гуми джип. Карах с тях една зима, направо кофти тръпка !

      Коментар


      • #48
        До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

        [QUOTE=nedialko dimitrov;963698]
        Първоначално публикуван от philipp Преглед на мнение
        Моля моля моля... За такива ли говориш: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=26742

        Въпросните гуми са лоша алтернатива за много, много крайно нуждаещ се от към гуми джип. Карах с тях една зима, направо кофти тръпка !
        Е аз ги пенсионирах временно на тавана и сложих едни изтрити галоши Michelin. Новите се държат на лед малко по-зле от бившите твои, но при положение, че ги взех по 25 лева броя и са клас "последна грижа", то може би е нормално

        Все пак да си кажем, че руските гуми си имат своето предназначение и клас потребители. Ако карате само в града и рядко по черни пътища, то не виждам защо да не са удачен избор.

        Коментар


        • #49
          До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

          Драги Филип, точно за тези става дума. Аз се справям добре с тях и на хлъзгав път. Не мисля, че са сред най-добрите гуми изобщо, а само от руските (вж. постинга)
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • #50
            До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

            Колега niva men, на Ласа ОК-144 ли се спря и ако да какви са ти впечатленията.

            По отношение на гумите Нива 4 х 4 К-156 на заледено и утъпкан
            сняг+ледена корица 100 % каране с повишено внимание
            VAZ 21214-Niva
            Grand Vitara 2.0 i V6 DB

            Коментар


            • #51
              До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

              Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
              Знае ли някой кой номер вериги са подходящи за гуми Нива 185/75/16?
              Мисля че 090

              Коментар


              • #52
                До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                Информация за подходящи гуми има на този сайт:
                http://www.euroshina.com.ua/en/tyres...185/0/R16/0/2/
                Има добра търсачка.
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • #53
                  До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                  Що се отнася до Ласа ОК-144 съм доста доволен от тях-снощи ги тествах 6 часа в Балкана.Въпреки,че снегът беше тежък и мокър колата вървеше уверено.На места снежната покривка достигаше 35см.За силно разкаляни наклони са още по-добри-спираш и тръгваш от място по склона без проблеми.Според мен за цената си са повече от добри за зимата.На лед обаче трябва да се внимава с тях.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                    Ето и малко фото от снощи-беше тъмно и затова не правихме много снимки.Та гумите си работят добре,въпреки експериментите на които ги подложих...между другото след мен караха мои приятели с ВАЗ 2104 и въпреки веригите,които ползваха зора на моменти беше много голям-успяха да скъсат и верига.Извинявам се за лекото отклонение от темата.
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #55
                      До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                      Колеги,днес се разви следното нещо,карам си аз нивата и гледам едно мицубиши паджеро къса база.Закъсало беше посредата на нашето градче,човек е мой личен приятел-дане се отплесквам.За съжаление нямам снимков материал(то стана просто така,както си минвах),та човек с паджерото беше опитал да изкачи една "межда" с доста сериозен наклон доста оснежена и кална,уви стигнало паджерото до някъде и от боксуването,от опита да се изкачи по "междата" ляга на диференциалите.Идва нисан патрул и го издърпва с лебедката,гледам си аз сеир и хората там не "изсилиха" провай нивата,провай нивата да видим к'во ще стане.Първият момент се зачудих доста,абе щом паджерото не е могло да излезне къде съм тръгнал с мойта кошница,та навихаме да провам.Получи се следното,засилка хоп нивата горе на "междата".......ахнаха 20+ сеираджии+шофиорите на паджерото и нисана.Усети се завист в очите на паджеровода,цитирам (щом тоя руски колкал излезна по "междата" и мойто паджеро ще излене,това нивата нее кола а боклук).Следват 4опита,като Опит1.Паджерото стигна горе доло половината на "междата",боксуване,боксуване и ляга на мостовете пак,айде пак лебедка дърпане.опит2.Пак като опит номер 1,боксуване и лягане на мостовете.опит3.Засилка предницата стъпи на "междата" и така си и остана,след като разорахме самата "междта" и се проправи път паджерото с доста усилия успя дасе изкачи.Паджерото беше с гуми БФГ АТ-за размер незнам,а аз с моя скромен "Кокал" с Ласа ОК-144.Утре ще отида на въпросната "межда" да направя малко снимки от коловозите от паджерото и ще се опитам да направя някоя снимка,дасе придобие представа за "междата".

                      Коментар


                      • #56
                        До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                        ако може,някой модератор да премести мнението ми в темaта "какво може нивaта".Мисля че е за там
                        Последно редактирано от Rocco; 20-12-09, 22:44.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                          Колеги, Ласа ОК 144 с вътрешни ли ги карате и на колко атмосфери.

                          От една гумаджийница ми казаха, че можело и безкамерно да се монтират на нивовите джанти, но първиначално да бъдели на 2.5 атм което ми се вижда адски много.
                          VAZ 21214-Niva
                          Grand Vitara 2.0 i V6 DB

                          Коментар


                          • #58
                            До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                            Могат безкамерни-налягане 2-2.2атм.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                              Ето ви по-добра снимка на 235/70R16. Нивата не е "лифтвана". Както виждате предната гума почти закача калника отпред.
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • #60
                                До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                                Първоначално публикуван от philipp Преглед на мнение
                                Ето ви по-добра снимка на 235/70R16. Нивата не е "лифтвана". Както виждате предната гума почти закача калника отпред.
                                За толкова и флекса ще помогне . Става бързо и безболезнено

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X