Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На таблото не ми работят уредите за охлаждането на двигателя и нивото на горивото

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • На таблото не ми работят уредите за охлаждането на двигателя и нивото на горивото

    От известно време уредите на таблото за охлаждането на двигателя и нивото на горивото не работят като хората. От време на време изключват и седят в нулево положение, после се оправят. От вчера обаче напълно отказаха да работят. Разглобих таблото, букси, кабели, връзки всичко си е ок, направо като ново. Дайте моля акъл какво да гледам още и какво да правя? Ново ли табло да купувам или това може да се отремонтира и т.н.
    Only after the last tree has been cut down,
    Only after the last river has been poisoned,
    Only after the last fish has been caught,
    Only then will you find that money cannot be eaten.

  • #2
    Тая кола има ли регулатор на волтажа за таблото?

    Коментар


    • #3
      Провери да не ти играе предпазителя за уредите, при мен беше омекнал и от време на време се губеха ! След смяната се оправиха!

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от grendo77 Преглед на мнение
        Провери да не ти играе предпазителя за уредите, при мен беше омекнал и от време на време се губеха ! След смяната се оправиха!
        По принцип на този предпазител са вързани и други уреди, които са си ок. Ще проверя все пак.
        Only after the last tree has been cut down,
        Only after the last river has been poisoned,
        Only after the last fish has been caught,
        Only then will you find that money cannot be eaten.

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
          Тая кола има ли регулатор на волтажа за таблото?
          Простете за невежеството, но какъв е точно този регулатор?
          Only after the last tree has been cut down,
          Only after the last river has been poisoned,
          Only after the last fish has been caught,
          Only then will you find that money cannot be eaten.

          Коментар


          • veskov
            veskov коментира
            Редактиране на коментар
            Стабилизатор на напрежението, но не е от него. Виж механично връзките по платката и най-вече масите на таблото към купето. При контакт пипай внимателно всичко зад таблото и наблюдавай. Има и схеми, убеди се какво не работи коректно и го проследи

        • #6
          Щеше да е добре да има една ел.схема точно на тези уреди кое къде е вързано... Таблото като цяло изглежда като ново - връзки платки и т.н. Не е сваляно до сега освен за смяна на една изгоряла лампа на късите светлини преди 5-6 години. Със сигурност не идва ток + или - до уредите ама ще трябва да видя къде са вързани жиците на другия им край. От страната на таблото е ясно...
          Only after the last tree has been cut down,
          Only after the last river has been poisoned,
          Only after the last fish has been caught,
          Only then will you find that money cannot be eaten.

          Коментар


          • #7
            Аз залагам на студена спойка някъде по таблото.По точно в общите възли(защото едновременно отказват няколко уреда)
            Ако не е лоша спойка - тогава пукната пътека или лош контакт някъде...

            Няма нещо изгоряло със сигурност - защото от време на време се оправя нали?
            Измива се платката с коресилин слагат се увеличителните очила и почваш да гледаш....

            Дребен дефект - но ще ти извади душичката докато го намериш...

            Коментар


            • blackfirefly
              blackfirefly коментира
              Редактиране на коментар
              Отказват само тези два уреда - за температурата на двигателя и нивото на бензина в резервоара. И да, преди отказваха да работят за малко и после се оправяха. Ако е дефектирала някъде платката ремонтира ли се, или ще купувам ново табло?

          • #8
            Имах такъв проблем. Разглобих таблото и открих прекъсната пътечка. Запоих я и уж проблема изчезна, но след време пак започна. Забелязах на моменти,че при подаване на контакт уредите сработват и в момента на завъртане на ключа да палиш спират, за което си мисля , че може пък проблема да е от контактният ключ. Аз си я карах така, колата не загряваше и си включваше перките когато трябва.

            Коментар


            • #9
              Ако всички други уреди и лампи работят, мисля че проблема е в тази писта!
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #10
                https://xn--80aal0a.xn--80asehdb/do-...2121-2131.html

                Коментар


                • #11
                  Да, четох насам-натам из нета и май проблема идва от оборотомера/стабилизатора на напрежението. Този стабилизатор обаче май не е отделен детайл а си е в оборотомера. Сега идва въпроса дали може да се смени само оборотомера...
                  Only after the last tree has been cut down,
                  Only after the last river has been poisoned,
                  Only after the last fish has been caught,
                  Only then will you find that money cannot be eaten.

                  Коментар


                  • #12
                    Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                    Да, четох насам-натам из нета и май проблема идва от оборотомера/стабилизатора на напрежението. Този стабилизатор обаче май не е отделен детайл а си е в оборотомера. Сега идва въпроса дали може да се смени само оборотомера...
                    Честно казано не знам как изглежда точно стабилизатора за твоята кола!
                    Но на другите коли обикновенно е нормален примерно LM7809 - и на практика представлява едно малко пластмасово нещо с три крака.И основната му цел е да стабилизира напрежението.
                    Щото нали то не е 12 волта...Реално плува от 11.5 до 14 и нещо...
                    Но при всички положения би трябвало дефекта да е видим - примерно пукната писта или счупено краче на стабилизатора или нещо подобно...

                    Коментар


                    • #13
                      Ето така изглежда таблото отзад. Снимката е качена от нета, защото моето табло е на колата полусглобено. Видимо няма пластмасово нещо с три крака... Утре пак ще гледам, но не ми се видя нищо счупено, или пукнато. Между другото от компа идва една жица която минава през оборотомера...

                      Only after the last tree has been cut down,
                      Only after the last river has been poisoned,
                      Only after the last fish has been caught,
                      Only then will you find that money cannot be eaten.

                      Коментар


                      • #14
                        https://lada-niva.ru/niva/21-13-1.html

                        Коментар


                        • #15
                          От всичко прочетено и изгледано май ме чака това:

                          https://www.youtube.com/watch?v=pXne_Lp_AjE

                          Only after the last tree has been cut down,
                          Only after the last river has been poisoned,
                          Only after the last fish has been caught,
                          Only then will you find that money cannot be eaten.

                          Коментар


                          • veskov
                            veskov коментира
                            Редактиране на коментар
                            Това последно, преди това дай контакт, бръкни с ръчичка отзад и клати, за начало около двата куплунга и после разширяваш

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X