Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свети ми лампата за маслото!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Свети ми лампата за маслото!!!

    И аз това се чудя - откъде.... Утре ще ходя да сменям маслата и ще накарам и майстора да огледа много подробно какво се случва. Имам чувството, че или от капачката излиза (сменях я скоро, но не се знае дали и новата не е калпава) или по някакъв начин попада върху колекторните тръби (има по тях масло, сякаш отскоро - трябва да ги почистя и да видя дали е така) през карбуратора. Това второто ако е истина май е на лошо.
    Последно редактирано от axlastro; 25-10-10, 16:20.
    Александър

    Коментар


    • От: Свети ми лампата за маслото!!!

      Като запаля сутрин и при мене свети лампата/при студен двигател/ загреее ли спира да свети.Дигах щеката масло има не е и рядко.Дали това е проблем ?

      Коментар


      • От: Свети ми лампата за маслото!!!

        Колко време след запалване свети? Ако е повече от 1-2 секунди е проблем.

        Коментар


        • От: Свети ми лампата за маслото!!!

          Ми горе долу е кам 1-2 мин зависи колко е студено. Ако е по топличко понякога гасне веднага ?!

          Коментар


          • От: Свети ми лампата за маслото!!!

            Най напред смени филтъра с ето този W 914/2 на MANN. Ако и тогава не гасне веднага, търси на друго място проблема. При мен така се оправи.
            Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

            Коментар


            • От: Свети ми лампата за маслото!!!

              Ще опитам и ще пиша какво е станало

              Коментар


              • От: Свети ми лампата за маслото!!!

                Първоначално публикуван от vanko_8812 Преглед на мнение
                Ми горе долу е кам 1-2 мин зависи колко е студено. Ако е по топличко понякога гасне веднага ?!
                как минути бре?не е ли секунди?ако е минути си загазил много.

                Коментар


                • От: Свети ми лампата за маслото!!!

                  Деле недей така бре що да сам загазил

                  Коментар


                  • От: Свети ми лампата за маслото!!!

                    Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
                    как минути бре?не е ли секунди?ако е минути си загазил много.
                    Че е загазил, загазил е, но колко да е загазил, една маслена помпица и гарнитурка в краен случай.Е вече ако си понагорва масълце +/- буталца, сегменти, основни и биелни лагерчета, шлайфче на ризите и главата в общи линии това може да ти е за смяна, ако ти свети лампата 1-2 мин.Провери пак!
                    Не изключваме и варианта с прецакан датчик..
                    Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 25-10-10, 20:49.
                    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                    Honda Dominator 650
                    088ЧЧ93979-->Борис
                    0878956Ч38-->Борис

                    Коментар


                    • От: Свети ми лампата за маслото!!!

                      Докато свети лампата, коляновият и разпределителният вал нямат мазане и се износват много бързо. Рискът от задиране на лагери също е голям. Тази лампа не случайно е боядисана в червен цвят. Щом свети, се очаква да спреш и да направиш нещо, за да не свети.

                      За да свети толкова дълго време след запалване, значи има или проблем с вискозитета на маслото, или с пропускливостта на филтъра. Кога последно са сменяни маслото и филтъра?

                      Коментар


                      • От: Свети ми лампата за маслото!!!

                        Първоначално публикуван от vanko_8812 Преглед на мнение
                        Ми горе долу е кам 1-2 мин зависи колко е студено. Ако е по топличко понякога гасне веднага ?!
                        Да не си с трансмисионно масло в двигателя или тракторно М-16Д.

                        Коментар


                        • От: Свети ми лампата за маслото!!!

                          Първоначално публикуван от vanko_8812 Преглед на мнение
                          Деле недей така бре що да сам загазил
                          абе ти сериозно ли 1 2 минути.

                          Коментар


                          • От: Свети ми лампата за маслото!!!

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Докато свети лампата, коляновият и разпределителният вал нямат мазане и се износват много бързо. Рискът от задиране на лагери също е голям. Тази лампа не случайно е боядисана в червен цвят. Щом свети, се очаква да спреш и да направиш нещо, за да не свети.

                            За да свети толкова дълго време след запалване, значи има или проблем с вискозитета на маслото, или с пропускливостта на филтъра. Кога последно са сменяни маслото и филтъра?
                            Ми на пролет ама от тогава не е карана много много ама тая лампичка си свети от преди това

                            Коментар


                            • От: Свети ми лампата за маслото!!!

                              Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
                              абе ти сериозно ли 1 2 минути.
                              Понякога може и по малко може и повече. Това е средна работа.

                              Коментар


                              • От: Свети ми лампата за маслото!!!

                                Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                                Че е загазил, загазил е, но колко да е загазил, една маслена помпица и гарнитурка в краен случай.Е вече ако си понагорва масълце +/- буталца, сегменти, основни и биелни лагерчета, шлайфче на ризите и главата в общи линии това може да ти е за смяна, ако ти свети лампата 1-2 мин.Провери пак!
                                Не изключваме и варианта с прецакан датчик..
                                А каде е тоя датчик ?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X