Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лада нива на метан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Лада нива на метан

    Ситуацията с метана следва тази с пропан бутана преди двайсетина години в началото е много на далавера и с увеличаване броя на монтиралите газови уредби плавно нараства цената чисто теоритично пропан бутана е отпадъчен продукт при нефтопреработката само че този отпадък вече струва доста солено.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #17
      До: Лада нива на метан

      Отпадъка е на солена цена заради акциза с който е обложен от държавата и спекулата на продавачите на гориво.

      А като си сложил метанова уредба, къде зареждаш - в Турция или в Русия
      Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
      Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
      ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

      Коментар


      • #18
        До: Лада нива на метан

        Даа, всъщност минаването на пропан при моята Нива беше продиктувана и от такива съображения - след като са две коли, добре е да имам две алтернативи.

        В Самарата има за още 100-ина км метан, после ще направя една внимателна сметка и може да яхна Нивата. А Самарата ще чака за тороидна бутилка, за да стане на 3 горива. И ще вози на 3 горива, поне докато не сгъстят метанстанциите из България.

        п.с. пропанът, щом се продава, значи вече не е отпадък. Спекулата върху него е колкото и върху бензина. Останалото са държавните тежести и схемата търсене/предлагане.

        Коментар


        • #19
          До: Лада нива на метан

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          А Самарата ще чака за тороидна бутилка, за да стане на 3 горива. И ще вози на 3 горива, поне докато не сгъстят метанстанциите из България.
          .
          Я кажи каква е тая "тороидна" бутилка
          Ти да не вземех и на ран да ги направиш
          Където Бирата, Там и Аз...

          Коментар


          • #20
            До: Лада нива на метан

            Тор или тороид - фигура, която се получава, като внимателно огънеш в кръг една тръба и слепиш двата края. Тороид примерно е вътрешната гума, ако я надуеш колкото да си заеме формата.

            Тороидни бутилки за пропан-бутан се използват, за да се монтират на мястото на резервната гума на автомобила. После, къде ще държиш гумата, си е твоя работа.

            При Самара има такава вдлъбнатина, която сега ми е покрита от метановите бутилки и там не мога да поставя НИЩО - не само гума. Затова, ще поставя там бутилка за пропан-бутан.

            Коментар


            • #21
              До: Лада нива на метан

              Не че ми е работа, но тороид е геометрична фигура прличаща на надута вътрешна автогума. В случая с газовите мурафети е бутилка с такава форма, която се монтира на мястото където би трябвало да е вградена резервната гума(обикновено в багажника).

              Коментар


              • #22
                До: Лада нива на метан

                тук нещо писахме един през друг

                Коментар


                • #23
                  До: Лада нива на метан

                  Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
                  Отпадъка е на солена цена заради акциза с който е обложен от държавата и спекулата на продавачите на гориво.

                  А като си сложил метанова уредба, къде зареждаш - в Турция или в Русия
                  И в Германия има газ. В северната част видях че е почти толкова начесто колкото и пропан-бутана.

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  При Самара има такава вдлъбнатина, която сега ми е покрита от метановите бутилки и там не мога да поставя НИЩО - не само гума. Затова, ще поставя там бутилка за пропан-бутан.
                  Предполагам че ако сложиш и двте бутилки - за пропан и за метан Самарата дали няма да клекне? А ако ги напълниш става страшно
                  Георги Гатев

                  Коментар


                  • #24
                    До: Лада нива на метан

                    Преди имах такава бутилка, ама не ми вършеше работа в Нивата, и я разкарах. По моргите има и не са скъпи. Знаеш там какво трябва да се смени и си готов. Даже и нови, тороидите (заразявате ме с термини странни) май не са скъпи вече.
                    Където Бирата, Там и Аз...

                    Коментар


                    • #25
                      До: Лада нива на метан

                      Първоначално публикуван от trimata Преглед на мнение
                      ...Предполагам че ако сложиш и двте бутилки - за пропан и за метан Самарата дали няма да клекне? А ако ги напълниш става страшно
                      След две метанови бутилки е все тая. Те и пълни, и празни, са все около 60кг. Пропан-бутановата ще добави още около 20кг пълна. Задния мост така или иначе е за смяна.

                      Или цялата Самара, ще видим.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Лада нива на метан

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        След две метанови бутилки е все тая. Те и пълни, и празни, са все около 60кг. Пропан-бутановата ще добави още около 20кг пълна. Задния мост така или иначе е за смяна.

                        Или цялата Самара, ще видим.

                        А забравих да ти кажа че от някаде ми смучи много яко въздух и не мога да го разбера от каде точно,и може би за това неще да върви много много
                        0898707872-Здравко

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X