Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лада нива на метан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лада нива на метан

    Сложих си метанова уредба и направо ми изчезна мощноста не че има голяма мощност ама да не мога да вдигне повече 70км
    0898707872-Здравко

  • #2
    До: Лада нива на метан

    Ми добре.

    Коментар


    • #3
      До: Лада нива на метан

      Първоначално публикуван от nikito776 Преглед на мнение
      Ми добре.

      това добре ли е или не е хич на добре и ако не е как да се орави този проглем
      0898707872-Здравко

      Коментар


      • #4
        До: Лада нива на метан

        За съжаление с метана е така.
        Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

        Коментар


        • #5
          До: Лада нива на метан

          има на4ин. слага се аванс коректор и става. Е не е като на бензин но има разлика
          GSM 0877 08 99 19
          Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

          Коментар


          • #6
            До: Лада нива на метан

            Първоначално публикуван от barzashki Преглед на мнение
            има на4ин. слага се аванс коректор и става. Е не е като на бензин но има разлика


            аз наистина нямам аванс коректор но ми казаха че за карборатор не се слагал или са ме излагали
            0898707872-Здравко

            Коментар


            • #7
              До: Лада нива на метан

              На Ясен Нивата е на метан и той е в час с всички метанови проблеми.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #8
                До: Лада нива на метан

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                На Ясен Нивата е на метан и той е в час с всички метанови проблеми.


                ами аз съм младши и не знам как да се свържа с Ясен освен да го чакам да се включи и да даде малко повече инфо
                0898707872-Здравко

                Коментар


                • #9
                  До: Лада нива на метан

                  Преди два дни махнах метановата уредба след 2 години безгрижна работа. Просто ми трябва място, а цените на горивата така се усукаха, че пропан-бутанът дава почти същия разход сега.

                  На карбураторните аванс-коректор не се слага, но се коригира аванса от делкото. Щом не можеш да вдигнеш 70, не ти е само това проблемът, има и друг. Аз безгрижно карах със 130 на метан.

                  От мен добра дума за газаджия няма да чуете. Почти не съм срещал добре монтирана АГУ.

                  Неща за проверяване:
                  1. На бензин как върви?
                  2. Въздушният термостат (клапа лятно/зимно на филтъра) трябва да се махне при слагане на газ. Ако не са го махнали или блокирали клапата, метанът няма настройване.
                  3. Центровка - оптималното за метан е с доста по-голям аванс от бензина. Правилното е да се регулира на метан и после да ползваш само бензин 98.
                  4. Разположение на метановия редуктор - трябва да е успореден на колелата. Ако е обърнат другояче, ускоряването става ужасно.
                  5. Качество на сместа - след като си оправил точка 2, използвай някоя от многото рецепти за регулиране на крановете.

                  Успех, питай, ако не ти е ясно.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Лада нива на метан

                    Благодаряти за изчерпателния отговор Ясене

                    1 Като е вземах доста добре си вървеши на бензин,сложих това прословуто метаново и колата си спря направо и мисла и аз да го сваля направо при цена на метана в нашия град 1,60 а газта е на 0,82 за сега !!!!!!!!
                    2 Тази клапа наистина е сложих,мислих че/МАЙСТОРА/е забравил да я сложи
                    3 Елком ли да я закарам или да се доверявам на някой газаджия
                    4 Колко ти гореше градско/извънградско да си направя една сверка ако може де,предварително благодаря
                    0898707872-Здравко

                    Коментар


                    • #11
                      До: Лада нива на метан

                      Ами, махни клапата и виж как е, ако е била настроена както трябва, само това ще оправи нещата. Ако не - не знам къде във вашия край са разбирайковците, на първо време я дай на газаджия. Електронната центровка е хубаво нещо, но пак опира до майстора, а не го апарата.

                      Горенето - на бавно извънградско каране (до 80км/ч) гореше 5кг метан/100км, като настъпя - повече, а градско (в София) е стигала 10кг метан

                      Коментар


                      • #12
                        До: Лада нива на метан

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Ами, махни клапата и виж как е, ако е била настроена както трябва, само това ще оправи нещата. Ако не - не знам къде във вашия край са разбирайковците, на първо време я дай на газаджия. Електронната центровка е хубаво нещо, но пак опира до майстора, а не го апарата.

                        Горенето - на бавно извънградско каране (до 80км/ч) гореше 5кг метан/100км, като настъпя - повече, а градско (в София) е стигала 10кг метан

                        Днеска открих един два виновника за моя проглем,едното буталци на предната спирачка не щяло да се прибира смазах си го и се оправи за сега,а на другото колело имам разбит лагер като го сменя и ще вида как есигорно ще има разлика
                        0898707872-Здравко

                        Коментар


                        • #13
                          До: Лада нива на метан

                          Искам да питам може ли метановата уредба да се пригоди и да стане на газова,чух че се махали бутилките на метана и се слагала газова или не може
                          0898707872-Здравко

                          Коментар


                          • #14
                            До: Лада нива на метан

                            Първоначално публикуван от ribar4eto Преглед на мнение
                            Искам да питам може ли метановата уредба да се пригоди и да стане на газова,чух че се махали бутилките на метана и се слагала газова или не може
                            Не. Много малко детайли са общи за двата вида уредби. Плочка, ключ, тръби и кранове за дозирането, клапан за бензин.

                            Това бутилки, тръби за високо налягане, клапани за газ, редуктор/изпарител - всичко е различно.

                            Можеш да имаш двете уредби едновременно. Ако имаш място, де.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Лада нива на метан

                              Първоначално публикуван от ribar4eto Преглед на мнение
                              Искам да питам може ли метановата уредба да се пригоди и да стане на газова,чух че се махали бутилките на метана и се слагала газова или не може
                              Ах колкио бързо се отказвате от метана ...
                              Май Ясен излезе пророк и си монтира газовата на време
                              Честито на печелившите...
                              Където Бирата, Там и Аз...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X