Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тунинг на Жигули

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: тунинг на жигули

    ама гледайте сега аз няма да я прая монстър трък просто хубави амортисори с по един 5 см. пръстен под пружините и някви 15-ки с подобаваща шарка и естествено самоблокиращ диф (има и един далечен проект да сложа възглавници на амортисорите ама там много пари и ще чака)

    Коментар


    • #77
      До: тунинг на жигули

      а с колегата МГ съм съгласен че една жигула може да накаже много съвремени коли и джипове

      Коментар


      • #78
        До: тунинг на жигули

        Първоначално публикуван от cerebral Преглед на мнение
        а с колегата МГ съм съгласен че една жигула може да накаже много съвремени коли и джипове
        Че е проходима жигулата проходима е но чак да наказваш джипове с нея малко не ми се вярва на асвалт може ама извън пътя ме съмнява така,че като си готов да наказваш казвай каде и с какъв джип да дойда да ме накажеш! Това не е заяждане а е повод да разбереш че предния мост и задвижване не са случайно сложени безполезни детайли
        Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
        Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

        Sofrace Offroad Team

        Коментар


        • #79
          До: тунинг на жигули

          Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
          Че е проходима жигулата проходима е но чак да наказваш джипове с нея малко не ми се вярва на асвалт може ама извън пътя ме съмнява така,че като си готов да наказваш казвай каде и с какъв джип да дойда да ме накажеш! Това не е заяждане а е повод да разбереш че предния мост и задвижване не са случайно сложени безполезни детайли
          ако искаш ела при мене да ти покажа "мустанго" какво прави
          Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

          Коментар


          • #80
            До: тунинг на жигули

            Има един важен момент:
            проходимостта не е нещо абсолютно, а се отнася до определени пътища, които можем или не можем да минем. В този смисъл, Жигули е доста по-проходимо от ниските паркетни джипове с 90% предно предаване, що се отнася до обичайните рибарски занимания. От друга страна, на хлъзгав терен определено не е върха на сладоледа спрямо колите с предно или особено 4х4.

            За риболовна дейност в същия завод произвеждат моделния ред 2121, но и Жигули е съвсем употребим автомобил.

            Коментар


            • #81
              До: тунинг на жигули

              колеги преди около 1 час се прибрах от гората дадох и някой и друг тест , но като и дам повече газ задницата отива по дяволите определено нее за това време на годината
              Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

              Коментар


              • #82
                До: тунинг на жигули

                точно за паркетните джипове става на въпрос
                сега някой ако си е правил луноход няма смисъл да говорим
                пък и много зависи от задкурмилното устрйство

                Коментар


                • #83
                  До: тунинг на жигули

                  пеливано и евгени когато кажете
                  http://www.youtube.com/watch?v=PbdR_x1WhKQ

                  Коментар


                  • #84
                    До: тунинг на жигули

                    Първоначално публикуван от cerebral Преглед на мнение
                    пеливано и евгени когато кажете
                    http://www.youtube.com/watch?v=PbdR_x1WhKQ
                    аз съм готов когато ти кажеш и с каквото паркетно ти кажеш на какъвто офф роуд ти кажеш условието надиавам се помниш е едно аз карам 4Х4 ти караш 4Х2 - жигула
                    Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                    Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                    Sofrace Offroad Team

                    Коментар


                    • #85
                      До: тунинг на жигули

                      не спорете джипа си е джип
                      Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                      Коментар


                      • #86
                        До: тунинг на жигули

                        Първоначално публикуван от pelivano Преглед на мнение
                        не спорете джипа си е джип
                        и аз така мисля но колегата иска да пробва няма лошо ти няма ли да се включиш има предложение и към теб?
                        Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                        Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                        Sofrace Offroad Team

                        Коментар


                        • #87
                          До: тунинг на жигули

                          Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
                          и аз така мисля но колегата иска да пробва няма лошо ти няма ли да се включиш има предложение и към теб?
                          с удоволствие бих ви показал на какво е способна една жигула с 1.6 мотор но съединителя след вчерашните изпалнения почна да боксува и се налага да не я карам от се дразним като го сменим ште направиме някой и друг тест
                          Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                          Коментар


                          • #88
                            До: тунинг на жигули

                            Евгени основната идея е че твоя лъскъв джип няма да искаш да го вкараш у драките
                            А че джипа си е джип така е ама пак зависи какъв е има много нови с много по малък просвет което си е от значение макар и малко

                            Коментар


                            • #89
                              До: тунинг на жигули

                              Първоначално публикуван от cerebral Преглед на мнение
                              Евгени основната идея е че твоя лъскъв джип няма да искаш да го вкараш у драките
                              А че джипа си е джип така е ама пак зависи какъв е има много нови с много по малък просвет което си е от значение макар и малко
                              Основната идея е че няма как лек автомобил с предаване само на едната ос и гуми 13 цола да е по проходим от какъвто и да е джип с предаване 4Х4 и примерно 14 цола или 15. Тук не говорим за ауди куатро А8 а за джипове. А и ако ще се пробваме в храсти и други трънки ще заложим по нещо и ще го вкарам и там. Аз попринцип карам нива но специално за теб ще търся паркетен джип.
                              Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                              Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                              Sofrace Offroad Team

                              Коментар


                              • #90
                                До: тунинг на жигули

                                Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                                Има! Системата се казва ASD и представлява 100% блокаж на задния диф,при разминаване на оборотите на колелата.Инфото се взима от ABS-a.На моделите 300D и 300TD,след 1990-та година почти всички го имат.
                                На Е-класата,след 1994г,ситемата е ASR и представлява нещо като тракшън.Пак през ABS-а работи,но ASR-a спира буксуващото колело през спирачката...
                                Нинджа, добре е, че познаваш материалната част - принципа на работа на ASD е този, който си описал, обаче чети отново и внимателно цитата

                                Първоначално публикуван от cerebral Преглед на мнение
                                значи карал съм една 124-ка на Мерцедес с самоблокиращ се ел. диф
                                и отговора ми

                                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                                няма такъв Мерседес...

                                повярвай ми
                                и сега отново казвам абсолютно същото - няма такъв диф.

                                управлението на ASD е от датчика за ABS,
                                изпълняващата част е хидравлика - от хидравлична помпа, която може да е обединена с тази на нивомата, ако има такъв

                                обаче за "самоблокиращ се ел. диф " няма сила на планетата, която да ме убеди, че съществува за упоменатия Бенц

                                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                                няма такъв Мерседес...

                                повярвай ми

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X