Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Lada Niva - прегряване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Lada Niva - прегряване

    Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
    Пак ще съживя темата, защото отново имам проблем с температурата. Преди няколко дни са сменени всички водни съединения, като едното от тях е с монтиран датчик за последващ монтаж на ел. перка. Единият проблем е, че на муфата, където е монтиран датчика сълзи антифриз по няколко капки. Сложих тефлонова лента, но явно не е достатъчно, поради което още утре ще направя нещо по въпроса (калчища със силикон + гумено уплътнение). Това е едно на ръка - проблема е, че колата си загрява необезпокоявана до 100 градуса, например оставена да работи на свободен ход. Загряване се получава и при катерене на по-висока предавка, но това е разбираемо. Въпроса е дали това е нормално за кола с постоянно зацепена перка и дали проблема ще се оправи при монтирането на ел. вентилатора. Знам, че питам малко в аванс, но все пак ме притеснява този проблем и искам да чуя още няколко мнения по въпроса.
    Ем, колега, не е нормално, щом е и с постоянно зацепената перка, на нашата повече от 90 градуса стрелката не мърда, лятото в най-голямата жега, на 1ва бавна каране 1-2 километра с към 3 000 и помръдна съвсем малко..
    А обезвъздушена ли е ??Този антифриз разтворил ли си го с вода ??
    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
    Honda Dominator 650
    088ЧЧ93979-->Борис
    0878956Ч38-->Борис

    Коментар


    • #92
      От: Lada Niva - прегряване

      Нива да прегрява и не се знае защо - чак не е за вярване... Обади ми се на ЛС и ела в Дървеница да я лекуваме.
      пп. Безплатно, от любопитство.
      Последно редактирано от trapper; 14-02-11, 19:01. Причина: пп
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • #93
        От: Lada Niva - прегряване

        Да, има вода естествено. Може би проблема е в сълзенето покрай датчика - щом излиза вода, значи влиза въздух. Няма да се изненадам да е останала някоя упорита въздушна възглавница, въпреки че вчера я бях качил на една естакада с едното колело до максимален ход на задния мост и я оставих да работи така докато излезе въздуха, но нищо чудно да е останал още някъде. Има и едно нещо - подозирам, че може да има пробив в охладителната система, но това ще си покаже лятото, когато вече конденза в задното гърне няма да е причина за белия пушек и водата, покапваща от ауспуха...
        Александър

        Коментар


        • #94
          От: Lada Niva - прегряване

          Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
          Нива да прегрява и не се знае защо - чак не е за вярване... Обади ми се на ЛС и ела в Дървеница да я лекуваме.
          пп. Безплатно, от любопитство.
          Тази нива прегрява вече твърде дълго и то с различни термостати, различни водни помпи , преди и след основен ремонт на двигателя - просто вече се чудя какво да я правя, то почти нищо не остана несменено. Освен да е пукнат или изкривен блока на двигателя и оттам да става белята, не ми идва нищо друго на ум. Парно има да се свариш.
          Александър

          Коментар


          • #95
            От: Lada Niva - прегряване

            1. Хлабав ремък. 2. По-дебела гарнитура на водната помпа. 3. В друг форум прочетох за промиване на системата с изпозването на 1-2 таблетки КАЛГОН във водата.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #96
              От: Lada Niva - прегряване

              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
              1. Хлабав ремък. 2. По-дебела гарнитура на водната помпа. 3. В друг форум прочетох за промиване на системата с изпозването на 1-2 таблетки КАЛГОН във водата.
              Правилно е за промиването, като си гледах лятото водата, на нищо не мязаше, тамън виках, да я промия и я налях догоре с концентрат..
              А колкото до ремъка и помпата е логично и смислено..Но и термостатът не е за пренебрегване...
              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
              Honda Dominator 650
              088ЧЧ93979-->Борис
              0878956Ч38-->Борис

              Коментар


              • #97
                От: Lada Niva - прегряване

                Как да си проверя ремъка дали е хлабав? Има нещо което ми подсказва, че и това е възможно. Може утре най-накрая да монтирам ЕЛ перката и ако спре прегряването, значи ще е от ремъка. Охл. течност е в добро състояние, системата е чиста.
                Александър

                Коментар


                • #98
                  От: Lada Niva - прегряване

                  Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                  Как да си проверя ремъка дали е хлабав? Има нещо което ми подсказва, че и това е възможно. Може утре най-накрая да монтирам ЕЛ перката и ако спре прегряването, значи ще е от ремъка. Охл. течност е в добро състояние, системата е чиста.
                  Като го пипаш, трябва да е твърт и да не се разтяга много, обикновенно свири, като е много хлабав, водна помпа сменял ли си вскоро??Натегни го от генератора пък пробвай..Ако не знаеш как, виж тук: http://www.autoprospect.ru/vaz/21213...zhidkosti.html
                  Пише някакви милиметри отклонение, но нали ми обягва Руския.. И не мога да го разгадая, а гугъла ми дава някакви Йероглифи
                  П.П сега го разгадах..
                  Междо на коляновия вал Шаибата и воднага помка отклонението трябва да бъде от 12–17мм
                  А от генератора до водната помпа 10–15 мм.
                  За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                  Honda Dominator 650
                  088ЧЧ93979-->Борис
                  0878956Ч38-->Борис

                  Коментар


                  • #99
                    От: Lada Niva - прегряване

                    Колега,аз съм с постоянно зацепена перка,до сега не съм виждал по-голяма температура от 1-2мм по нагоре от 50градуса.Само когато изкачвам доста голям наклон продължително време,тогава малко задминава 90те градуса,това е пак около 1-2мм.До сега 100градуса не е удряла никога!Имаш проблем-ако си сменял скоро антифриз,обезвъздуши ли добре,защото може да имаш въздушна възглавница и от там да идва белята.

                    Коментар


                    • От: Lada Niva - прегряване

                      [QUOTE=axlastro;1439369]Как да си проверя ремъка дали е хлабав? Има нещо което ми подсказва, че и това е възможно. Може утре най-накрая да монтирам ЕЛ перката и ако спре прегряването, значи ще е от ремъка. Охл. течност е в добро състояние, системата е чиста.[/QUOT При хлабав ремък и зареждането на акумулатора не е читаво, така че опъването му винаги е на дневен ред.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • От: Lada Niva - прегряване

                        Сълзенето трябва да се оправи и това няма да стане нито с тефлонова лента, нито с кълчища. Средствата са добро пилене на ръбовете от отливането на муфата (да ляга маркуча по цялата окръжност) и намазване на отвора на маркуча с грес (това работи по няколко начина, но крайният ефект е, че силно помага срещу течовете).

                        Коментар


                        • От: Lada Niva - прегряване

                          Сълзенето не е от двата края на муфата, там е намазано с грес и добре затегнато - няма проблеми. Проблема е в третия отвор - там където влиза датчика. Дано пак да не съм те разбрал грешно, имам този навик.
                          Александър

                          Коментар


                          • От: Lada Niva - прегряване

                            И там няма да се оправи с тези средства - там повърхностите трябва да са гладки, може малко силикон. Поне няма да разглобяваш (но ще източваш, така или иначе).

                            Коментар


                            • От: Lada Niva - прегряване

                              Вчера извадих датчика - при затворена капачка на радиатора не изтича почти нищо - има няма 100 грама, така че ще махна датчика, ще загладя ръбовете доколкото е възможно и ще уплътня добре - мисля да намажа резбата със силикон и да омотая с калчища.
                              Александър

                              Коментар


                              • От: Lada Niva - прегряване

                                Стига с тия кълчища, резба за кълчища е съвсем друго нещо. Там трябва да има гарнитура - има ли?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X