Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за лада нива 1.7i (вибрации)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за лада нива 1.7i (вибрации)

    имам нива от две седмици и имам страшен проблем тресене по нивата и вибрации по купето кажете съвет за някакъв спешен ремонт.в сервиза вече ми дадоха отговор че всички ниви вибрират и тресат вече сам с нови гуми и не е от тях.някакви предположения.благодаря ви предварително за информацията

  • #2
    Re: daite savet za lada niva 1.7i

    Първоначално публикуван от delcho delev
    imam niva ot dve sedmici i imam strashen problem tresene po nivata i vibracii po kupeto kajete savet za niakakav speshen remont.v serviza veche mi dadoha otgovor che vsichki nivi vibrirat i tresat veche sam s novi gumi i ne e ot tiah.niakakvi predpolojenia.blagodaria vi predvaritelno za informaciata
    като са ти казали, че всички ниви тресат, защо не ги послуша?

    сигурно е от раздатката - напиши в ТЪРСЕНЕ /горе вляво на екрана/ "раздатка" или "центроване на раздатка"
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #3
      Първо виж карданите. Луфтове на шлиците и разбити карета щом тресе много. После кажи кво си видял. И повече не стъпвай в тоя сервиз. Идиоти. Като те мързи трябва да кажеш на клиента че не щеш да правиш тая кола, а не да утрепеш човека.
      Да, и пиши на кирилица.

      Коментар


      • #4
        ок.благодаря за информацията сервиза е в град хасково сервиза които обслужва гаранционните коли.и аз нали сам с гаранция и реших че може да се направи нещо.вибрациите са в определена скорост 70 - 100.после изчезва.ниакакж коментар.благодаря

        Коментар


        • #5
          А ... В тая кантора са неграмотни даже писачите на реклами(((

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от delcho delev
            ок.благодаря за информацията сервиза е в град хасково сервиза които обслужва гаранционните коли.и аз нали сам с гаранция и реших че може да се направи нещо.вибрациите са в определена скорост 70 - 100.после изчезва.ниакакж коментар.благодаря
            Абе аз не съм специалист, ама виж гумите!!!
            יעבור
            «И това ще мине»

            Коментар


            • #7
              Правилно са ти казали тресът си... Е, ако всичко и е наред може да редуцираш вибрациите, но въпреки това са си доста неприятни...
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • #8
                Преди 4 месеца си купих Нива 1.7 i , за сега съм много доволен освен че скърца. Нивата дойде с гуми К- 156 и те се държат много добре подчертавам на асфалт .Вибрации нямам , но и смених гумите , сложих и LASSA OK - 144 , е ся да видиш кво става вътре в колата.От 30 до 60 км тресът и вият но за сметка на това в калта са супер.А в сервиза на първият преглед ме питаха веднага дали има вибрации за да я регулират , за сега не са ми дали такъв отговор като на теб - за щастие.[/u]

                Коментар


                • #9
                  абе я им тегли една ....... в тоя сервиз
                  ,и моята след като смених всичко пак си тресе
                  но си е старичка,
                  а новата не тресе я иди някаде да ти погледнат раздатката
                  "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                  Коментар


                  • #10
                    [quote="Камен Калчев"]абе я им тегли една ....... в тоя сервиз
                    ,и моята след като смених всичко пак си тресе
                    но си е старичка,
                    а новата не тресе я иди някаде да ти погледнат раздатката[/quo

                    благодаря за информацията вече сам им теглил не по една а по много защото не са компететни по никакви вапроси относно 4х4

                    Коментар


                    • #11
                      Просто не си свикнал. Ако е един шум, нещо като "вуууммм-вууууууммм-вуууумммм" било нещо си от диференциалите ли, кардана ли, що ли. С времето и разработката намалява (или може би аз свикнах с него).

                      Трябва да се свикне - Нивата е доста по-различна от един лек западен автомобил. Може би си се опитвал да я натискаш повечко по навик - тогава повече се противи.
                      Чак тресене и вибриране са силни думи, но има нещо такова при всички, да.
                      Общо взето оптималната й скорост е около 90, а истинско удоволствие от нея ще усетиш, като я изкараш извън пътя, особено след като свикнеш да я управляваш адекватно. Тогава кефът нараства с всеки изминал ден.

                      Честита да ти е!
                      Nissan NP 300 '10, Honda Transalp '94, а сега и TLC 90 '97

                      Коментар


                      • #12
                        Един познат си купи от дългите ниви с 4 врати и му тресеше
                        ужасносно отиде в сервиза и му казаха че трябвало да олегнат
                        частите, след два месеца пак отива и пак сащото. Прибира се, ляга
                        под нея и...... задния кардан с такава форма "С". Правете си сметка колко с нови тия "нови" ниви.
                        99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
                        It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

                        Коментар


                        • #13
                          ако е купена от НАР-хасково не се очудвам
                          "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                          Коментар


                          • #14
                            Незнам колко са нови и колко са стари новозакупените Лада Нива, но със сигурност едва ли идват от завода в Толиати - Русия. Преди време се натъкнах на сайта на Луаз. Та там съвсем спокойно си сглобяват Лада Нива. Подробностите /за съжаление бутона "продукция" в сайта е в реконструкция/ тук:
                            http://www.luaz.com/press.html
                            Само бог знае откъде се внасят ладите за България. Чувал съм, че "НАР" ООД /официален там някакъв за BG/ вкарвали колите на супер смешни цени така, че...
                            Only after the last tree has been cut down,
                            Only after the last river has been poisoned,
                            Only after the last fish has been caught,
                            Only then will you find that money cannot be eaten.

                            Коментар


                            • #15
                              който си търси лада ,няма значение каква е гледайте да е правена в белгия или поне не за източноевропейския пазар ,защото новите ниви и седмици са мн по зле от старите

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X