Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЛАДА НИВА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ЛАДА НИВА

    Здравейте колеги,смятам да сложа 5см.фланци на нива и джанти от витара или самурай.
    Притеснява ме дали ще издържат полуоските? Дали ще е необходимо много да режа калниците?

  • #2
    От: ЛАДА НИВА

    Здравей ,добре дошъл!Да ти отговоря като бивш притежател на Нива/факт от който се радвам/.И в стоковия си вид ,възлите и агрегатите на Нива са консуматив-главини/сменях ги 2 пъти за 5 години/,външни карета/два пъти/,маншьони/3 пъти/,горни и долни шарнири/нам колко си пъти докато си сложих силиконови маншьончета и гресьорки/,болтове на долен носач,щанги на заден мост,по-принцип обичат да кривят задния мост/мойта не е кривила/.Като изнесеш колелата навън полуоските ще измъкнат болтовете с които е закрепен/твърдо-голяма тъпотия/предния диференциал за блока на мотора!
    Съвет -профилактирай предното окачване и трансмисия,сложи си силиконови и полиуретанови маншони навсякъде и гресьорки,намери си оригинални нивови джанти и си купи Ласа с оригиналния грайфер.
    Ако искаш шосейна кола ,Нивата не е твоя избор!
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

    Коментар


    • #3
      От: ЛАДА НИВА

      Докторе, ам' ти само дет' не си му писал, да я продаде бре!
      Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

      0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

      Коментар


      • #4
        От: ЛАДА НИВА

        Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
        ..........................
        Ако искаш шосейна кола ,Нивата не е твоя избор!
        За шосейна кола, не става, категорично! Казал си какво се случва при теб, при мен за 5 години, включително и едно състезание 100км, аз, съм сменил само 1 главина, като се кара предимно и само горско и то с оригиналните джанти, външно каре ми "чука" от 3 години, до сега не се е счупило, пък знам ли, маншони, само 1, като се има в предвид в какви ледове газим зимата, щанги се чупят, мостове се крият също така, като ги удариш в камък, на мен при Трофи България се счупи дълга реактивна щанга, ама минах 75 километра в състезанието със счупена щанга, за предния диф съм съгласен, че е нескупосано захванат Естествено Нивата, няма как да е Г-класа, но не се и чупи през 2 минути .....
        Много зависи, за къде е произведена нивата, ако е за Българския пазар, те очаква, като ти казва Михов... Дано не е за България Не знам защо ще слагаш фланци, сложи едни 16 цолови джанти от Гранд Витара и си карай нивата без главоболия
        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
        Honda Dominator 650
        088ЧЧ93979-->Борис
        0878956Ч38-->Борис

        Коментар


        • #5
          От: ЛАДА НИВА

          Карай си с оригиналните джанти/гуми за Нива и проблемите с полуоските ще са минимални. Може да сложиш 15" джанти директно без фланци и да използваш много на брой качествени гуми за конкретните цели. Моята не я жаля и е постоянно в движение тежък off-road в планината, а също и по пътищата в страната и чужбина. Подбирам най-вече гумите за нея - зимни, летни на оригиналните джанти. Сега след приключване на ловния сезон е с Lassa 144 OK и бръмча по магистралите и извън пътя. Няма смисъл да режеш арките. Слагай Ласите и ако закачат я повдигни с евтин лифт.
          Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

          Коментар


          • #6
            От: ЛАДА НИВА

            Първо, според мен 50мм фланци са много за каквато и да е кола. Второ, ако търсиш по-хубаеа визия тя ще дойде и само със слагането на джанти от витара. Аз карам вече няколко месеца с 15" джанти от витара и 195 гуми малатеста регенерат и нямам проблеми. А учудващото е, че дори се вдигна малко...
            По въприса с ремонтите не мога да изкажа мнение, защото откакто имам нивата съм в процес на пълна подмяна по всичко и навсякъде (не че съм маняк, а колата беше в отчайващо състояние)...

            Коментар


            • #7
              От: ЛАДА НИВА

              Първоначално публикуван от ncuxapamz Преглед на мнение
              Първо, според мен 50мм фланци са много за каквато и да е кола. Второ, ако търсиш по-хубаеа визия тя ще дойде и само със слагането на джанти от витара. Аз карам вече няколко месеца с 15" джанти от витара и 195 гуми малатеста регенерат и нямам проблеми. А учудващото е, че дори се вдигна малко...
              По въприса с ремонтите не мога да изкажа мнение, защото откакто имам нивата съм в процес на пълна подмяна по всичко и навсякъде (не че съм маняк, а колата беше в отчайващо състояние)...
              Като почнеш да сменяш вече сменяните части щеш не щеш ,ще станеш маниак и ще почнеш да изказваш мнения!
              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X