Обява

Свий
Няма добавени обяви.

НИВАТА НЕ ПАЛИ!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • НИВАТА НЕ ПАЛИ!!!

    Здравейте, и аз имам проблем със запалването, но при мен проблема е, че бензиновата помпа не включва - стартера работи, върти, но помпата не се чува....
    Силата на вълните е в тяхното постоянство.

  • #2
    От: НИВАТА НЕ ПАЛИ!!!

    Ми дай и напрежение или премери дали и отиват 12 волта ако не проработи с напрежение е помпа ако няма 12 волта търсиш бушон или кабели-друго няма
    Последно редактирано от Ивайло Стоянов; 23-11-13, 17:33. Причина: дообработка на текстовият документ
    vw passat B5 1.9tdi 1997 110 hp
    Suzuki GSR600 98 hp
    Nissan Pathfinder 174 hp
    0878222 три 3 шест

    Коментар


    • #3
      От: НИВАТА НЕ ПАЛИ!!!

      При екземплярите Лада Нива с които аз съм се сблъсквал бензиновата помпа не беше електрическа. Най-честия проблем беше платното, което се продава отделно и с една кръстата отвертка се сменява за 15 минути. Другия проблем е износване на палеца, който опира във вала и тогава се сменя цялата помпа с гаечно ключе 10 пак за 15 мин. Погледни си нивото на маслото да не се е повишило и помириши да не мирише на бензин. Преди да правиш каквото и да е извади маркуча от изхода на бензиновата помпа и гледай дали подава бензин като някой завърти на стартер.

      Коментар


      • #4
        От: НИВАТА НЕ ПАЛИ!!!

        Първоначално публикуван от Ивайло Стоянов Преглед на мнение
        Ми дай и напрежение или премери дали и отиват 12 волта ако не проработи с напрежение е помпа ако няма 12 волта търсиш бушон или кабели-друго няма
        Напрежение давам директно към помпата - върти. 12 волта напрежение до помпата няма. Гори предпазителя, който е в кутията до лявото ми коляно. Те са 4 там и гори 3-тия.
        Силата на вълните е в тяхното постоянство.

        Коментар


        • #5
          От: НИВАТА НЕ ПАЛИ!!!

          Това е предпазителя за контролера и трябва да бъде 15 А.
          Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

          Коментар


          • #6
            От: НИВАТА НЕ ПАЛИ!!!

            Първоначално публикуван от fireman160 Преглед на мнение
            Това е предпазителя за контролера и трябва да бъде 15 А.
            Да 15 А е, Къде е този контролер и какво представлява?
            Силата на вълните е в тяхното постоянство.

            Коментар


            • #7
              От: НИВАТА НЕ ПАЛИ!!!

              Намира се в ляво под кората до четирите предпазителя. Много важна част. Без него е невъзможно запалване и потегляне. Често го наричат и компютър.
              Прикачени файлове
              Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

              Коментар


              • #8
                От: НИВАТА НЕ ПАЛИ!!!

                Първоначално публикуван от fireman160 Преглед на мнение
                Намира се в ляво под кората до четирите предпазителя. Много важна част. Без него е невъзможно запалване и потегляне. Често го наричат и компютър.
                Много благодаря за снимката. Утре ще го проверя.
                Силата на вълните е в тяхното постоянство.

                Коментар


                • #9
                  От: НИВАТА НЕ ПАЛИ!!!

                  Първоначално публикуван от juli.nik Преглед на мнение
                  Много благодаря за снимката. Утре ще го проверя.
                  Като го отсъединиш за проверка , ей така , заради спорта провери инсталацията за късо
                  Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                  Коментар


                  • #10
                    От: НИВАТА НЕ ПАЛИ!!!

                    Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                    Като го отсъединиш за проверка , ей така , заради спорта провери инсталацията за късо
                    И това се обсъжда в момента, така че и това ще проверя няма на къде.
                    Силата на вълните е в тяхното постоянство.

                    Коментар


                    • #11
                      От: НИВАТА НЕ ПАЛИ!!!

                      За начало провери наличието на високо напрежение. Има ли искра на свещите? Това преди да си сменил половината "кола".
                      Залагам на комутатор.
                      Иначе най-правилното решение е това:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1024px-Zippo_light.jpg
Прегледи:1
Размер:80.1 КБ
ID:5539455
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #12
                        От: НИВАТА НЕ ПАЛИ!!!

                        Какво направих днес - разкачих контролера, свързах го отново и помпата завъртя. В момента, в който се опитах да запаля колата, бушона пак изгоря. Това го направих няколко пъти...Явно причината е в контролера, не виждам какво друго може да е...
                        Силата на вълните е в тяхното постоянство.

                        Коментар


                        • #13
                          От: НИВАТА НЕ ПАЛИ!!!

                          За да гори предпазител значи уреда по веригата който защитава по някаква причина драстично му е нараснала консумацията или има късо съединение . Късото може да е по кабелите може и в самия уред да е . Този тип помпи са с ел. двигател с навит ротор и ако по някаква причина е тръгнала да блокира консумацията и скача с пъти .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #14
                            От: НИВАТА НЕ ПАЛИ!!!

                            Подай директно 12В от акумулатор, като последователно вържеш на + един бушон 15А и ако работи 2-3 мин. без да изгори бушона- помпата ти е ОК.

                            Коментар


                            • #15
                              От: НИВАТА НЕ ПАЛИ!!!

                              Ако проблема е в помпата ще изгарят предпазители 1 или 4. Между впрочем, коя година е колата?
                              Последно редактирано от fireman160; 25-11-13, 11:27. Причина: допълване
                              Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X