Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4х2(отделяне на преден мост)на Лада Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 4х2(отделяне на преден мост)на Лада Нива

    Здравейте аз съм нов в форума , имам един върпос , имало някакво устройство за лада нива което отделя предния от задния мост и колата става 4х2, ако някой има инф. или снимки чертежи.......

  • #2
    Re: Лада нива 4х2?

    Има вече писано по въпроса, захващайте се с търсачката...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      ами в момента тарся и не намирам

      Коментар


      • #4
        Re: Лада нива 4х2?

        Еми не търсите добре, ето ви материала, към средата на темата е:

        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...D+%EC%EE%F1%F2
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #5
          Re: Лада нива 4х2?

          Първоначално публикуван от stalef Преглед на мнение
          Здравейте аз съм нов в форума , имам един върпос , имало някакво устройство за лада нива което отделя предния от задния мост и колата става 4х2, ако някой има инф. или снимки чертежи.......
          Здравей и добре дошъл в форума Има устройство което изключва 4х4 за Нива и я прави 4х2-но не бих ти препоръчал да го слагаш.Предполагам че целиш по малък разход на гориво-от което ползата е съмнителна и според мен няма никаква полза от монтирането на това нещо.Ако е трябвало ще са го сложили в завода в Русия Устройството е това:



          Възможно е да има и други подобни неща-но аз не знам за други устройства.
          Ето и сайта :
          http://promolada.com/angles/inicieng.htm
          Последно редактирано от TRAPERA; 26-03-07, 23:09.

          Коментар


          • #6
            Re: 4х2(отделяне на преден мост)на Лада Нива

            Трапер,искам да поспоря с теб за това устройство.Имаш ли нещо против?
            Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
            имат право да гласуват на избори.

            Коментар


            • #7
              Re: 4х2(отделяне на преден мост)на Лада Нива

              Ами Нивата няма хъбове така,че предният мост ще остане паразитен и......

              Коментар


              • #8
                Re: 4х2(отделяне на преден мост)на Лада Нива

                Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
                Трапер,искам да поспоря с теб за това устройство.Имаш ли нещо против?
                Нищо нямам напротив разбира се

                Коментар


                • #9
                  Re: 4х2(отделяне на преден мост)на Лада Нива

                  Добре,да почна първи,а ти ще ме оборваш.
                  На моята "Нива" го монтирах преди поне 3 години.Наложи ми се по 2 основни причини:в продължение на около 6 месеца всяка седмица ходех по веднъж до Пловдив,т.е. по 1200 км на месец магистрала.Другата причина е,че си направих беля на лявата ръка,а с изключен преден мост кормилото олеква.За три години ще кажа следното:въпреки мнението на другите съфорумници,че икономията на бензин е незначителна,моите наблюдения са други-на магистралата харчи 2-2,5л по-малко(лятото).По въпроса за ускореното износване на главното предаване също имам резерви.За цялото това време съм сменил един път карета на кардана.Предполагам ти също си сменил поне веднъж карета за 3 години.А,и веднъж гуменото каре.Главният аргумент е,че "Нива"-та е по-тежка от останалите "Лади",а е със същия диференциал.Така е,но колко е по тежка?Да сравним теглото на "Нива" само с шофьор(моя случай) и "Лада 2105" с 4 или 5 човека.Аргументът,че ако е трябвало са щели да го направят в завода е направо несериозен при толкова други недомислици в "Нива"-та.Ти поне си разглобявал всичко и знаеш за какво говоря.То ти стига само окачването на раздатката към купето на 4 смешни шпилки,хванати за пода без никакво усилване.После ще продължа,сега си ти.
                  Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                  имат право да гласуват на избори.

                  Коментар


                  • #10
                    Re: 4х2(отделяне на преден мост)на Лада Нива

                    Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
                    Добре,да почна първи,а ти ще ме оборваш.
                    На моята "Нива" го монтирах преди поне 3 години.Наложи ми се по 2 основни причини:в продължение на около 6 месеца всяка седмица ходех по веднъж до Пловдив,т.е. по 1200 км на месец магистрала.Другата причина е,че си направих беля на лявата ръка,а с изключен преден мост кормилото олеква.За три години ще кажа следното:въпреки мнението на другите съфорумници,че икономията на бензин е незначителна,моите наблюдения са други-на магистралата харчи 2-2,5л по-малко(лятото).По въпроса за ускореното износване на главното предаване също имам резерви.За цялото това време съм сменил един път карета на кардана.Предполагам ти също си сменил поне веднъж карета за 3 години.А,и веднъж гуменото каре.Главният аргумент е,че "Нива"-та е по-тежка от останалите "Лади",а е със същия диференциал.Така е,но колко е по тежка?Да сравним теглото на "Нива" само с шофьор(моя случай) и "Лада 2105" с 4 или 5 човека.Аргументът,че ако е трябвало са щели да го направят в завода е направо несериозен при толкова други недомислици в "Нива"-та.Ти поне си разглобявал всичко и знаеш за какво говоря.То ти стига само окачването на раздатката към купето на 4 смешни шпилки,хванати за пода без никакво усилване.После ще продължа,сега си ти.
                    В твоя случай с белята на ръката(както казваш)-съм съгласен че ти е полезно това устройство-щом воланът олеква.Относно разхода-мойта Нива е 1.6-старата обикновенна Нива и на газ ми гореше-10-11 на шосе.Това което казваш за намаляване на разхода приемам че е така-но кому е нужно намаляване на разхода?На мен поне не.Аз обичам да гори повече джипката и съответно да си има и мощност-не харесвам никак малолитражките и определенно когато карах Нивата ми липсваше мощност както на газ така и на бензин.Изключването на предният мост(4х2)ускорява значително износването на задният мост и раздатката.Някой ще каже че частите са и евтини и не е проблем износването-но защо пък да разглобява и сглобява постоянно човек?Карета на Нивата ми беше писнало да сменям-сменях ги на около 4000-5000 км-предимно на задният кардан-защото бях правил самоделен лифт и я повдигнах доста-от там дойде и големият ъгъл на каретата и се чупеха на поразия при мен.Задният диф на Нивата е меко казано слаб-от обикновенна Лада е.Това с пропадането на раздатката се случва често много-да не кажа и редовно-защото е хваната раздатката към купето и ламарината е тънка и прокъсва-ако ще и чисто нова от магазина да бъде-скъсването е сигурно още повече при каране интензивно извън асфалта.Проблемът е решен при мен с абсолютно цялостно кърпене с 2мм ламарина и заваряване на шини отвътре в купето където се държи раздатката и минават четирите шпилки на раздатката през шината и няма проблем повече.Нивата мойта си тежеше доста според мен-след кърпенето и усилването съм я мерил с празен резервоар и полупразно газово и беше 1470 кг.Не знам колко е фабрично тежината -но съм вкарал в нея 2 листа ламарина 2мм.и повече от 30 метра шина и профили за да се получи нещо и изключването на предният мост не ми се вижда добра идея.Може би е полезно но не като масово явление-а само за определенни хора.Разхода не може да бъде фактор за монтаж на посоченото устройство-защото все пак говорим за проходимост и джипка-а тогава мисля че разхода е маловажен.
                    Последно редактирано от TRAPERA; 27-03-07, 20:36.

                    Коментар


                    • #11
                      Re: 4х2(отделяне на преден мост)на Лада Нива

                      Сега да кажа и за недостатъците.Първо:зимно време "Нива"-та се кара само 4х4!Задължително!Включително и в дъждовно време.Центърът на тежестта й е по-високо разположен и сравнителната й устойчивост на хлъзгаво се дължи само на постоянното зацепване.Да не говорим за по-тежък терен.Тъй като е по-тежка,на баир само със задно предаване,тя ще се представи по зле от обикновена "Лада" със същия мотор.Пак казвам-полза има на шосе в хубаво време.Второ:с изключен преден мост "Нива"-та става по- неустойчива в завой.Така лесно може да подведе шофьора,свикнал на поведението й при 4х4.Тия два основни недостатъка трябва да има предвид всеки,който реши да си монтира отделяне на преден мост,като съпостави плюсовете и минусите.Просто исках да кажа,че има и положителни страни,а от тук нататък всеки си преценява.
                      За раздатката:има 3 възможности за оправяне на лошото закрепване- ти си избрал тази през купето,ако правилно съм разбрал.Има вариант с метална конструкция,на която ляга раздатката(с обърнати тампони),закрепена за лонжероните(надлъжните греди на пода).Руснаците го предпочитат,а мисля че те са по-напред от нас в отстраняването на щуротиите на конструкторите на "Нива".И третата е възможност е да се направят и двете неща,което според мен е прекалено.
                      За изкърпването-тук имам наистина богат опит.Едно от важните достойнства на "Нива"-та е това,че за високо проходим автомобил,тя е сравнително лека.(Разбира се има и по-леки).Т.е. при кърпене и подсилване на купето винаги съм се стремял да не го правя тежко.Кърпя само с 1,2 мм(на по-отговорните места 1,5) и наблягам на анти корозионната обработка.
                      Колата не е лоша.Основният й проблем е слабия мотор.Затова руснаците вече се ориентират към малко по-мощни двигатели-1,7,1,7i,1,9 дизел(на Пежо).Но тук също има някаква граница-на това купе мотор със 120-130 коня е опасно да се слага-това руснаци са го пробвали и го наричат "побесняла табуретка".Колата става направо неуправляема-те са пробвали такава на състезание.
                      Идеалния мотор за тази кола(лично мнение) е около 100 к.с. при кубатура 1,8-2,2 л.Самите конструктори казват,че в купето и трансмисията има резерви за такова нещо.За съжаление не го правят.
                      Въобще съветвам всеки,който иска да си преправя "Нива"-та,да прегледа най-подробно руския сайт на "нивоводите" и по-специално техническата му част.Там има всякакви идеи-от много практични до направо щури.
                      Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                      имат право да гласуват на избори.

                      Коментар


                      • #12
                        Re: 4х2(отделяне на преден мост)на Лада Нива

                        какъв е сайта
                        "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                        Коментар


                        • #13
                          Re: 4х2(отделяне на преден мост)на Лада Нива

                          Ей Камене-знаеш го много добре. http://www.niva4x4.ru

                          Относно раздатката не е добра идечта на "подрамник" защото и така раздатката е най ниското място в средната част на колата и като му сложите и още по-надолу нещо си става като лека кола .Решениета на Трапера е по-доброто.А пък моето е още по-добро :На три тампона вместо на два!

                          Коментар


                          • #14
                            Re: 4х2(отделяне на преден мост)на Лада Нива

                            за подрамника и аз съм против
                            с 3 или 4 тампона е наи доброто решение
                            "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                            Коментар


                            • #15
                              Re: 4х2(отделяне на преден мост)на Лада Нива

                              Това сваляне надолу е 15 мм.Не нарушава клиренса.Освен това,русначето твърди,че с подрамник завинаги отпада любимото на много от нас занимание-центроване на раздатката.
                              По-скоро рискът е друг-ако не се направи подходяща защита на подрамника и той загребе някое коренище,ще стане малко чудо.
                              Пак казвам:прегледайте какво казват руснаците-ние може да не жалим "Нивите",но те какво ги правят-не е истина.Това с коренището е ставало и след това имаше сума подобрения.Тъй като Явор прави големи промени,хубаво е да види т.н.А-рамка.Мисля,че ще я хареса.(ако вече не е сложил такава)
                              Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                              имат право да гласуват на избори.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X