Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4х2(отделяне на преден мост)на Лада Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: 4х2(отделяне на преден мост)на Лада Нива

    Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
    не говорим за хлъзгав асвалт
    Тука не ми стана ясно, кое е правилното:
    1. Караме Нива с ЛСД само по сухо;
    2. Спираме и я бутаме на ръце през мокрото;
    3. Монтираме ЛСД блока, когато Нива излезе от асфалта, или какво?
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • #62
      До: 4х2(отделяне на преден мост)на Лада Нива

      Бушонния детайл в тези мостове са полуосите. Те се чупят, когато мостът се претовари по въртящ момент. По честота на въртене това чудо няма с какво да се претовари. Остава претоварването по мощност, или още казано прегряване. Което пък е тривиално при буксуване на място, ама не се сещам как зависи от предавателното число.

      Тук ми идва на ум как блокажът би помогнал - той предотвратява преливането на мощност през планетните колела, които не са много добри в това.

      Абе мистика.

      Я някой да ми намери два диференциала 4.44, че отдавна не съм късал полуос?

      Коментар


      • #63
        До: 4х2(отделяне на преден мост)на Лада Нива

        Ох Ясене-за съжаление трудно се намират вече дифовете от комбитата 2102.Поне по нашия край да намериш най-бавния 4.44 или най-бързия 3.9 се оказва най-трудно.Иначе 4.1 и 4.3 си ги има още на воля по моргите...ама повечето вият.

        Коментар


        • #64
          До: 4х2(отделяне на преден мост)на Лада Нива

          Бушона на тези след 2005г. стават точно планетите заради по-дебелите полуоси. Руснаците са сложили полуосите на шевито и са отслабили планетите заради по-големия отвор с шлиците. Та ако има 100% блокаж тези може и да не се трошат

          Коментар


          • #65
            До: 4х2(отделяне на преден мост)на Лада Нива

            Първоначално публикуван от I.Rangelov Преглед на мнение
            Бушона на тези след 2005г. стават точно планетите заради по-дебелите полуоси. Руснаците са сложили полуосите на шевито и са отслабили планетите заради по-големия отвор с шлиците. Та ако има 100% блокаж тези може и да не се трошат

            Така е бушоните са точно сат'литите и планетите - Аз веднъж го ядох - вътре всичко стана на салата Последва смяна на цялата касета с карантиите върте и се оправи...

            Коментар


            • #66
              До: 4х2(отделяне на преден мост)на Лада Нива

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Човеко, от тебе научаваме нови и нови неща за тая трансмисия. Сигурен ли си, че говорим за същата марка и модел коли?
              Да за същата марка говоря.аз съм карал със заварен диф.заден да подчертая

              Коментар


              • #67
                До: 4х2(отделяне на преден мост)на Лада Нива

                Значи си карал с изхабен заден диференциал-Защото да го завариш,значи да го изхабиш.Това е възможно най-калпавия начин за блокиране на дифа.Аз ако бях на тебе нямаше да се хваля с подобно изобретение.

                Коментар


                • #68
                  До: 4х2(отделяне на преден мост)на Лада Нива

                  Първоначално публикуван от niva men Преглед на мнение
                  Значи си карал с изхабен заден диференциал-Защото да го завариш,значи да го изхабиш.Това е възможно най-калпавия начин за блокиране на дифа.Аз ако бях на тебе нямаше да се хваля с подобно изобретение.
                  за мен е разходен материал.като имам 20броя и мога да си осигоря още мисля че мога да сиго позволя бре МЕН

                  Коментар


                  • #69
                    До: 4х2(отделяне на преден мост)на Лада Нива

                    Ами така кажи бе колега-значи,ако имам зор за диференциал на Жигулито примерно да те търся.А с какви пред.числа са ти повечето дифове?Може да се договорим,ако имаш дифове за продаване,че на мен по едно време бяха ми станали консумативи и не е лошо да имам 1-2 в повече.

                    Коментар


                    • #70
                      До: 4х2(отделяне на преден мост)на Лада Нива

                      Първоначално публикуван от niva men Преглед на мнение
                      Ами така кажи бе колега-значи,ако имам зор за диференциал на Жигулито примерно да те търся.А с какви пред.числа са ти повечето дифове?Може да се договорим,ако имаш дифове за продаване,че на мен по едно време бяха ми станали консумативи и не е лошо да имам 1-2 в повече.
                      за продаване нямам ползвам ги.имам три лади за рали крос карам само 4.44.на нивата съм с 4.43

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X