Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мирис на бензин в купето - Лада Нива 21214

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мирис на бензин в купето - Лада Нива 21214

    Проблема според мен е свързан със системата за улавяне на бензиновите пари и по-точно с т.нар. сепаратор. Това е пластмасов съд, който е монтиран в купето над дясната задна гума. Щуцерите на сепаратора са с толкова малки размери /около 1 мм/, че въобще не знам как може да преминава нещо през тях. Като прибавим към системата и трите броя клапани картинката с мириса на бензин се изяснява.
    Мисля, че има няколко решения на проблема:
    1. Махат се всички клапани, като се запазва стария сепаратор /мисля, че така подхождат в оторизирания сервиз/. По този начин всички бензинови пари просто ще излизат в атмосферата.
    2. Махат се всички клапани сменя се и сепаратора с такъв от Лада Нива 1600, който обаче е много трудно да се намери.
    3. Запазват се клапаните, но се сменя сепаратора с такъв направен по поръчка при някой тенекеджия. Това не е пробвано, но според мен системата ще работи.
    4. Запазват се клапаните, но се сменя сепаратора с такъв, който монтират на последните ниви - кат.№ 21214-1164050-10. Доколкото знам той е метален, но как се намира в България нямам идея. Никой не продава.
    5. Запазва се само гравитационния клапан и се монтира нов сепаратор - кат.№ 21214-1164050-10. Или както е схамата на най-новите Лада Нива.
    Мисля, че написах всичко. Много ме е яд, че смърди на бензин, а и на всички официални, единствени, изключителни и т.н.
    Прикачени файлове
    Only after the last tree has been cut down,
    Only after the last river has been poisoned,
    Only after the last fish has been caught,
    Only then will you find that money cannot be eaten.

  • #2
    До: Мирис на бензин в купето - Лада Нива 21214

    изчезнели мириса се губи половината тъпка да караш НИВА

    Коментар


    • #3
      До: Мирис на бензин в купето - Лада Нива 21214

      Колеги и моята миришеше на бензин и на моменти не се траеше. След прочитане и препрочитане на всичко писано по темата стигнах до извода, че това явно е спецификация на модела ВАЗ 21214. Оказа се, че в моя случай проблема е евтин и лесно отстраним. Изхождах от максимата, че конструкторите от Толиати не може да не са чули за проблема с миризмата и са подобрили системата за улавяне на бензиновите пари.
      Какво направих аз:
      1.Махнах кората в купето над задна дясна гума и установих, че е счупен единият от щуцерите или по-точно единичния - те са три, два един до друг и трети отделно.
      2. Купих нов пластмасов сепаратор за 12 лв. руски от дилър на Лада, макар, че и китайско менте би свършило същата работа, ако не е пробито но не се намира на пазара.
      3. Смених всички скоби с по-качествени, защото не бяха стегнати а и някои не можеше да се стегнат.
      И...... мириса изчезна. Най-вероятно още при монтажа в завода е счупен щуцера, защото не е спирала да мирише и се бях примирил с факта. Ако още има колеги със същия проблем, проверете си скобите на съединенията, да ли не е спукан сепаратора, някой маркуч или шлаувка.
      Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

      Коментар


      • #4
        До: Мирис на бензин в купето - Лада Нива 21214

        Първоначално публикуван от fireman160 Преглед на мнение
        Колеги и моята миришеше на бензин и на моменти не се траеше. След прочитане и препрочитане на всичко писано по темата стигнах до извода, че това явно е спецификация на модела ВАЗ 21214. Оказа се, че в моя случай проблема е евтин и лесно отстраним. Изхождах от максимата, че конструкторите от Толиати не може да не са чули за проблема с миризмата и са подобрили системата за улавяне на бензиновите пари.
        Какво направих аз:
        1.Махнах кората в купето над задна дясна гума и установих, че е счупен единият от щуцерите или по-точно единичния - те са три, два един до друг и трети отделно.
        2. Купих нов пластмасов сепаратор за 12 лв. руски от дилър на Лада, макар, че и китайско менте би свършило същата работа, ако не е пробито но не се намира на пазара.
        3. Смених всички скоби с по-качествени, защото не бяха стегнати а и някои не можеше да се стегнат.
        И...... мириса изчезна. Най-вероятно още при монтажа в завода е счупен щуцера, защото не е спирала да мирише и се бях примирил с факта. Ако още има колеги със същия проблем, проверете си скобите на съединенията, да ли не е спукан сепаратора, някой маркуч или шлаувка.
        Много правилно си направил!
        Аз постъпих абсолютно по същия начин преди година и от тогава нямам никакви проблеми с това
        Смених грозния съд, който прилича на гайда с 3 цвъчки като едната от тях беше скършена най-вероятно от вибрациите. Сложих нови скобички и го позакрепих малко и не ми е мръднало

        Но предполагам има и други начини за справяне с проблема, както е написал колегата в първия пост

        Коментар


        • #5
          От: Мирис на бензин в купето - Лада Нива 21214

          Отоново съживявам темата със сепаратора. Днес за пореден път сложих нов заради счупен щтуцер. Работата е допълнително усложнена и от бутилката на газовата уредба, която пречи за сваляне на кората. Изобщо пипкава работа и трябват двама човека. Та въпроса ми е следния:
          Има ли значение големината на този сепаратор, тъй като оригиналния е по обемист и може да излезе само от задната страна, където е бутилката и пречи. Налага се значителен демонтаж и риск за повреда на друго. Пластмасовите щуцери най-вероятно се чупят от вибрации. Ако си направя от метална консервна кутия по-малък за да може да се монтира от някой от другите отвори, например от този до гравитационния клапан ще има ли някакъв проблем? Изобщо големината и формата имат ли някакво значение? И от каква друга кола би станал сепаратор ако някой е пробвал.
          Прочетох първия пост на blackfirefly.
          Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

          Коментар


          • #6
            От: Мирис на бензин в купето - Лада Нива 21214

            Аз в лада, която не смърди на бенз никога не съм стъпвал, има ли изобщо такава? Сякаш и да го оправиш това, след години смрад, миризмата си остава в тапицерията. Освен нова като се купи и веднага да се действа?

            Коментар


            • #7
              От: Мирис на бензин в купето - Лада Нива 21214

              Насов:
              не знам ти в каква си стъпвал, проблемът го има по равно на всички марки и модели бензинови коли. На повечето, сепараторът е извън купето и това задълго прикрива проблема. Но не отменя локвата от бензин като спреш накриво, както и миризмата отвън, особено в горещо време. А като го оправиш истински, миризмата изчезва след 1 час.

              Първоначално публикуван от fireman160 Преглед на мнение
              Отоново съживявам темата със сепаратора. Днес за пореден път сложих нов заради счупен щтуцер. Работата е допълнително усложнена и от бутилката на газовата уредба, която пречи за сваляне на кората. Изобщо пипкава работа и трябват двама човека. Та въпроса ми е следния:
              Има ли значение големината на този сепаратор, тъй като оригиналния е по обемист и може да излезе само от задната страна, където е бутилката и пречи. Налага се значителен демонтаж и риск за повреда на друго. Пластмасовите щуцери най-вероятно се чупят от вибрации. Ако си направя от метална консервна кутия по-малък за да може да се монтира от някой от другите отвори, например от този до гравитационния клапан ще има ли някакъв проблем? Изобщо големината и формата имат ли някакво значение? И от каква друга кола би станал сепаратор ако някой е пробвал.
              Прочетох първия пост на blackfirefly.
              От всякаква кола става, от консервна кутия - също, важното е да има два входа долу и един изход горе. Даже и да е само с един вход, един тройник ти решава въпроса. Обемът не е от особено значение и нямам никаква теория защо в Нива е толкова голям. В краен случай, вземаш дебел бензиноустойчив маркуч 20см/19мм и две цилиндърчета 19мм диаметър от произволен леснообработваем материал, в които да навиеш щутцери от тези за АГУ. Два щутцера отдолу, един отгоре, цялата конструкция вертикално. Готов сепаратор.

              Коментар


              • #8
                От: Мирис на бензин в купето - Лада Нива 21214

                В много лади съм се возил и карал част от тях, уви си има силна миризма. Обаче съм се возил и карал още повече бензинови не-лади и го няма този проблем. В моята бензинка миризма се появява само на отворен прозорец и запален двигател, на място... Наистина не съм компетентен по решаването на този проблем. Честно казано съм го приел за даденост при ладите и си ме кефи някак, стига да не трябва да прекарвам много време в нея. Тъкмо се каня да оправя запалването на едно комби 4ка, може пък и това да му оправя, ноо нещо сложно ми се чини.

                Коментар


                • #9
                  От: Мирис на бензин в купето - Лада Нива 21214

                  Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                  В моята бензинка миризма се появява само на отворен прозорец...
                  Ами това е и цялата разлика. В Лада (без Самара и подобните) резервоарът и цялата машинария по отдушника са в купето. Това си има и предимства, на цената че замирисва веднага, като престане да е наред.

                  На моята, до последно не се познаваше с какво гориво е - а имаше и бензин, и газ. Специално за бензина не е моя заслуга - така я взех, но съм оправил доста други.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мирис на бензин в купето - Лада Нива 21214

                    Благодаря! Ще обиколя моргите за метален и по-малък. А Лада и жигули от карбураторните имат ли сепаратор и къде се намира. В една автоморга, която ми е на удобно място има доста такива коли.
                    Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мирис на бензин в купето - Лада Нива 21214

                      Първоначално публикуван от fireman160 Преглед на мнение
                      Благодаря! Ще обиколя моргите за метален и по-малък. А Лада и жигули от карбураторните имат ли сепаратор и къде се намира. В една автоморга, която ми е на удобно място има доста такива коли.
                      Жигули мисля, че няма. От 2105 нататък, мисля че има и е на приблизително същото място като на Нива. Но е едновходов - резервоарът на тия добитъци е вертикален. Най добре, да не те мързи, откачи газовата бутилка и го смени с оригинален. За да не му се чупят щутцерите, не трябва да има напрежение на огъване - и, разбира се, да не налетиш на гадно менте. Входовете са с леки и меки маркучи, там проблем няма. На изхода е уместо оставянето на пълен кръг от маркуча и прихващането му с хлабави телове.

                      Я кажи къде в Русе има морга с жигулки - аз често ходя там.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мирис на бензин в купето - Лада Нива 21214

                        Малко офф:Карам доста време Нива,до сега мирис на бензин в купето не съм имал.Първата 1.6 от доста години я имам и "Дрънкам"100% на бензин от 2-3години-проблеми с мирис на бензин няма.Другите 2,едната е на газ,но винаги има около 10-15литра бензин в резерувара-там проблеми също няма.Най-новата придобивка за сега е на бензин,вече 1500км-и там проблеми няма.Немога да констаирам на какво се дължи миризмата на бензин,но ми се струва-всичко идва от маркучлетата,който влизат в сепаратора.Имам едно такова предчувстие,че от бензиновите пари се "втърдяват" и се късат,от там и миризмата на бензин,все пак резервуара и другите принадлежности са под и до задната седалка.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мирис на бензин в купето - Лада Нива 21214

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Жигули мисля, че няма. От 2105 нататък, мисля че има и е на приблизително същото място като на Нива. Но е едновходов - резервоарът на тия добитъци е вертикален. Най добре, да не те мързи, откачи газовата бутилка и го смени с оригинален. За да не му се чупят щутцерите, не трябва да има напрежение на огъване - и, разбира се, да не налетиш на гадно менте. Входовете са с леки и меки маркучи, там проблем няма. На изхода е уместо оставянето на пълен кръг от маркуча и прихващането му с хлабави телове.

                          Я кажи къде в Русе има морга с жигулки - аз често ходя там.
                          Сменен е уж с оригинален купен от официален представител. Трети поред. И вярно, че се пречупва горния штуцер с по-твърдия маркуч. Предполагах, че има някакви напрежения, породени от вибрациите но изменения не съм внасял, т.е. пълен кръг на маркуча защото не знаех, че така се прави. А относно моргите малко неправилно се изразих. Става дума за пунктове за изкупуване на вторични суровини. Всичките се намират около гробищата в кв. Чародейка и са четири на брой. Като съм минавал по край тях винаги е имало по някоя жигулка.
                          Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мирис на бензин в купето - Лада Нива 21214

                            Първоначално публикуван от fireman160 Преглед на мнение
                            Сменен е уж с оригинален купен от официален представител. Трети поред.
                            При мен поне 4 такива са идвали. И си тръгват без да смърдят, за 1 час пред блока.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мирис на бензин в купето - Лада Нива 21214

                              В горещо време моята Нива си смърди на бензин по рождение. Докато беше в гаранция в сервиза на Симеоновско шосе 2 пъти й сменяха клапите на отдушниците (бяха по 1 в ляво и дясно в краищата на резервоара), накрая смениха цялата система с Бош, и в горещо време пак мирише.
                              Добре поне, че не е през зимата. Колко малко му трябва на човек...
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X