Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Представяне на нашите джипове - Лада Нива

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

    Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
    Доста отдавна не съм писал в тази тема, въпреки, че не преставам да майсторя по нещо на Нивата. Като за начало си направих нова тръбна броня за отзад и прибрах теглича по-навътре, преместих халогените на тавана под тръбата на ,която се държат и пуснах ванти от нея. Изкарах всички отдушници и ги вкарах в шнорхела, имах и оригинална "шапчица" за него, но по-време на една разходка изчезна, тогава изкривих и предната броня за това се наложи да я подсиля. Направих си и предпазни решетки на фаровете, за всеки случай, монтирах планка, която държи предния диф за планката на мотора и вече нямам притеснения, че ще се откъснат алуминиевите тръбички с резба на , който се държи предния диф. Вече разполагам и с ключ маса 250 ампера, допълнителна светлина отзад и по-голям шибидах. Днес монтирах резервната гума отзад, само трябва да изпиля заварките и да боядисам цялата стойка. Отидох да я пробвам и ми излезе хубаво приключение, вижте в "Хард разходки около ВИДИН"
    Абе човек, давай инфо за тия неща по НИВАта.
    Където Бирата, Там и Аз...

    Коментар


    • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

      Тоя номер под гумата, какво мислят за него милиционерите?

      Коментар


      • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

        Няма да бъде там, а от ляво, под стопа.

        Коментар


        • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

          Кире брво бе колега, добри изпълнения,лудите сме много.Ето затова казвам че нивата трябва да има и блокажи,буташ задна и излизаш а сега на помощ идва шансовия инструмент.

          Коментар


          • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

            След като продадох УАЗ-а и известно време останах без джип,сега се хвьрлих на Нива.Изпадна ми на един тьрг и сега вече сьм и собственик.Като ламарини беше-само останки от ламарини,казвам беше защото вече сьм изкьрпил и подменил всичко по нея,с изключение на задната врата която ми се налага да я кьрпя по простата причина че я няма никьде.Иначе по трансмисията всичко е наред,5 скорости-92г.Като я боядисам сьм планирал да и свия и едни ролбари+лебедка отпред.Днес окастрих предните вежди,а задните и тях тези дни.Задьлжително по-високи гуми и други джанти и разбира се малко промени в окачването с цел повдигане и заздравяване,че нещо ме притеснява в по-екстремни ситуаций да не ме предаде-карал сьм УАЗ преди това все пак.Поздрави на всички!Снимки ще кача сьвсем скоро да покажа до кьде сьм стигнал.
            0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

            Коментар


            • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

              Първоначално публикуван от vladyas Преглед на мнение
              ...да и свия и едни ролбари+лебедка отпред...
              А можеш ли да свиеш една стойка за халогени от неръждавейка например? Пусни лично съобщение ако искаш.
              Only after the last tree has been cut down,
              Only after the last river has been poisoned,
              Only after the last fish has been caught,
              Only then will you find that money cannot be eaten.

              Коментар


              • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                А можеш ли да свиеш една стойка за халогени от неръждавейка например? Пусни лично съобщение ако искаш.
                Ще може колега,само материал си намери и ще се уговориме
                0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                Коментар


                • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                  Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
                  Доста отдавна не съм писал в тази тема, въпреки, че не преставам да майсторя по нещо на Нивата. Като за начало си направих нова тръбна броня за отзад и прибрах теглича по-навътре, преместих халогените на тавана под тръбата на ,която се държат и пуснах ванти от нея. Изкарах всички отдушници и ги вкарах в шнорхела, имах и оригинална "шапчица" за него, но по-време на една разходка изчезна, тогава изкривих и предната броня за това се наложи да я подсиля. Направих си и предпазни решетки на фаровете, за всеки случай, монтирах планка, която държи предния диф за планката на мотора и вече нямам притеснения, че ще се откъснат алуминиевите тръбички с резба на , който се държи предния диф. Вече разполагам и с ключ маса 250 ампера, допълнителна светлина отзад и по-голям шибидах. Днес монтирах резервната гума отзад, само трябва да изпиля заварките и да боядисам цялата стойка. Отидох да я пробвам и ми излезе хубаво приключение, вижте в "Хард разходки около ВИДИН"
                  Дай малко инфо с какви пружини си,че като я гледам как се кьрши май не е с оригиналните.
                  0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                  Коментар


                  • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                    Първоначално публикуван от vladyas Преглед на мнение
                    Дай малко инфо с какви пружини си,че като я гледам как се кьрши май не е с оригиналните.
                    Колега, пружините са от Шеви-Нива, инкасо, демек по-усилени за товарене. Действително при товарене се усеща, че са усилени, но "кършенето" идва от качването на амовете над дифа и удължаването на планката, която държи маркуча на спирачките. Имаи в предвид, че имам и подложки над пружините, но те не влияят толкова на ходовете и ако я вдигна дори още само 2 см, ще се наложи да удължавам дългата диагонална щанга на моста, защото ще почне да дърпа на една страна --- изпробвано е. Като кача Нивата на 30 инчови гуми, спрял съм се на "Каймани", ще я повдигна още отзад и ще се наложи да удължавам щангата, тогава ще кача повече инфо как съм го направил.

                    Коментар


                    • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                      Това с амовете ясно,обаче такива пружини ще е трудно да намеря,за това ще тьрся някаква алтернатива-все нещо ще измисля!
                      0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                      Коментар


                      • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                        ето я и моята
                        Прикачени файлове
                        [URL="http://line4auto.ru/citroen/"]
                        [/URL]

                        Коментар


                        • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                          Първоначално публикуван от vladyas Преглед на мнение
                          Това с амовете ясно,обаче такива пружини ще е трудно да намеря,за това ще тьрся някаква алтернатива-все нещо ще измисля!
                          От инкасо, действително много трудно ще намериш. Но от Шеви мисля че не е проблем.
                          Ако ти трябват за товарене, взимаш една, и почваш да мериш от по тежките джипове. Все нещо ще пасне
                          Може и от НИВА пикап. те би трябвало да са по усилени...
                          Където Бирата, Там и Аз...

                          Коментар


                          • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                            Първоначално публикуван от nyvatest Преглед на мнение
                            От инкасо, действително много трудно ще намериш. Но от Шеви мисля че не е проблем.
                            Ако ти трябват за товарене, взимаш една, и почваш да мериш от по тежките джипове. Все нещо ще пасне
                            Може и от НИВА пикап. те би трябвало да са по усилени...
                            Нива пикап е с ресьори отзад!
                            Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                            Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                            Sofrace Offroad Team

                            Коментар


                            • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                              Първоначално публикуван от nyvatest Преглед на мнение
                              От инкасо, действително много трудно ще намериш. Но от Шеви мисля че не е проблем.
                              Ако ти трябват за товарене, взимаш една, и почваш да мериш от по тежките джипове. Все нещо ще пасне
                              Може и от НИВА пикап. те би трябвало да са по усилени...
                              Пружините от Шеви са същите , като на Нивата, ако искаш само да я вдигаш си вземи яки амове, качи ги в-у моста и постави подложки над пружините, аз така карах доста време и няма проблеми, но шило в торба не стой. Амовете ми бяха от Тойота Хиасе, товарен бус. Мисля, че и амове от УАЗ или Паджеро 1 ще станат. Относно пикапа Нива, той наистина отзад е на ресори. Както колегата ти предлага, вземи размера на една нова Нивова пружина( старите омекват и се смаляват), отиди в автоморгата и мери, все ще намериш нещо подходящо. Поздрави и успех в търсенето.

                              Коментар


                              • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                                Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
                                Пружините от Шеви са същите , като на Нивата...
                                Това сигурно ли е, защото тук http://www.niva-faq.msk.ru/tehnika/p...hiny/prshn.htm май пише друго...
                                Only after the last tree has been cut down,
                                Only after the last river has been poisoned,
                                Only after the last fish has been caught,
                                Only then will you find that money cannot be eaten.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X