Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Представяне на нашите джипове - Лада Нива

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

    Първоначално публикуван от nyvatest Преглед на мнение
    Земи си гуми за кал и да видиш дали не тресе и дали не вие. Например LASA ОК 144, или Malatesa cobra (не съм много сигурен дали така се пише )
    А какви са тия бусови гуми Дай малко инфо за тях. И не са ли малко тежички за асфалт ?
    Чак сега влизам в темата.
    Гумите са МАТАДОР Вариант мпс 115(Matador Variant MPS 115 ) - нищо особенно . С тях купих Нивата ( като втори комплект ) за лятото .
    Сега Нивата си е направо " спи ".
    Ясно е , че за кал са дървета , но ако не е много кално - направо няма затруднения извън пътя . Пробвам го всеки ден - и днес също !
    Понеже ще кажат , че съм пристрастен - затова ще се въздържа от повече коментари . Просто където съм минавал с Диското - днес минах с Нивата - никаква разлика ( освен по евтинив преход ).
    Доказателствата - когато сме на терен ! А при мен терени дал господ . Всеки ден - голям кеф ! И утре пак ! Поздрави !
    И весел празник на всички именници утре !

    Коментар


    • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

      Ето и нивата на jorkata 4x4
      Прикачени файлове

      Коментар


      • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

        Почти готов
        Прикачени файлове
        Където Бирата, Там и Аз...

        Коментар


        • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

          Първоначално публикуван от nyvatest Преглед на мнение
          Почти готов
          Много добре изглежда ! Браво !
          Да не си я рязал малко , или заради липсващото рогче и гумите изглежда по-висока ?

          Коментар


          • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

            Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
            Много добре изглежда ! Браво !
            Да не си я рязал малко , или заради липсващото рогче и гумите изглежда по-висока ?
            Много я рязах А тия гуми, са само за пред блока. Има едни Lassa ще се обува с тях, ама още
            работа имам по нея
            Където Бирата, Там и Аз...

            Коментар


            • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

              Ето така се решава проблемът с малкото багажно отделение!
              Прикачени файлове

              Коментар


              • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                Скоро смених гумите - сложих си оригиналните Руски ВЛи-5 .
                Това го направих , защото се очертава повече ходене в гората и то в кал и дъжд . Ето след два излета какви изводи си направих :
                1. Нивата стана по-висока с 4 см. Вече не пълзя по корем никъде !
                2. Стана и по-проходима в калта и локвите - вече ми е кеф директно в средата на локвите да влизам .
                3. Днес ме валя сериозен дъжд и отидох на един стръмен терен - за проба . Оказа се , че и в кал тези гуми си драпат по големия наклон . На едно място се върнах един , два метра и заходих повторно ... но издрапах без замисляне .
                4. Доста по-смело газя камъните и скалите с тези твърди ръбове.
                5. Малко нискочестотен шум по асвалта .
                Констатирам , че плюсовете са повече и решавам да карам с тези гуми . Това е !
                Някъде четох , че тези гуми не ставали за кал !
                Може за дълбока кал да не стават ( няма наоколо такава за проба - за сега ) , но за калта в гората след порой стават !
                Прав ли съм ......?

                Коментар


                • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                  Да прав си.Карал съм с такива-за Нивата са перфектни,когато става въпрос за каране в гората и по кални баири.По-добри на терен от тях са LASSA OK 144,но за съжаление са по-тежки и ако колата ще се кара и по асфалт бързо отиват лагерите.Терените на,които се предават ВЛИ-5 са тресавища,дълбок мокър сняг и заледени шосейни участъци.Това е моя опит с тоя модел гуми.ВНИМАНИЕ-на мокър и заледен асфалт са особено опасни-сцеплението им е много ниско,поради агресивната шарка и твърдия руски материал.

                  Коментар


                  • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                    В калта работят добре до момента в който не опреш сериозно на моста.Ама то тогава и с по-добри гуми да си пак същата.Ето на мен какво ми се случи миналата година точно на рожденния ми ден в Сливенския балкан......просто се натъкнах на скрит от водата коловоз от дърварски камион.Да бъдем честни-влезнах нарочно и си направих сам подарък по мой вкус...
                    Прикачени файлове
                    Последно редактирано от Янко Желязков; 30-06-09, 19:53.

                    Коментар


                    • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                      Какви са тези щанги дето се виждат на снимката,прилагам и едно фимлче на какво е способна лада нива.


                      http://www.youtube.com/watch?v=ZZws_ckFGno - Подзрави
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                        Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                        Какви са тези щанги дето се виждат на снимката,прилагам и едно фимлче на какво е способна лада нива.


                        http://www.youtube.com/watch?v=ZZws_ckFGno - Подзрави
                        Всички щанги отзад са дублирани.Отпред кормилните щанги сьм ги заменил с по-дебели и кормилните накрайници сьщо.Амортисьорите отзад са по-дьлги и яки.Както казах по-горе трябва доста неща по нивата да се подсилят за да може да се кара в по-тежки условия.
                        0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                        Коментар


                        • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                          Първоначално публикуван от vladyas Преглед на мнение
                          Всички щанги отзад са дублирани.Отпред кормилните щанги сьм ги заменил с по-дебели и кормилните накрайници сьщо.Амортисьорите отзад са по-дьлги и яки.Както казах по-горе трябва доста неща по нивата да се подсилят за да може да се кара в по-тежки условия.
                          Как така доблирани,дай малко повече информация

                          Коментар


                          • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                            Първоначално публикуван от vladyas Преглед на мнение
                            Всички щанги отзад са дублирани.Отпред кормилните щанги сьм ги заменил с по-дебели и кормилните накрайници сьщо.Амортисьорите отзад са по-дьлги и яки.Както казах по-горе трябва доста неща по нивата да се подсилят за да може да се кара в по-тежки условия.
                            Как така доблирани,дай малко повече информация.Кормилните накрайници от какво са.

                            Коментар


                            • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                              Много просто всички са по две.Кормилните щанги отпред са мисля от някакьв електрокар или мотокар-конусите на кормилните накрайници паснаха точно-доста са по здрави,а най хубавото е че имат и гресьорки!
                              0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                              Коментар


                              • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                                Ако направиш и някоя снимка,как си направил захвата за двойните щанги-ще бъде доста полезна информация за всички.Поздрави

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X