Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Представяне на нашите джипове - Лада Нива

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

    Първоначално публикуван от bkuzmanov Преглед на мнение
    Да..навярно има писано. Но аз не можах да намеря. Утре ми предстои пак каране в преспите и ще трябва да викам "неволята" или с проба - грешка. Явно няма колега който с две думи да обясни .
    Нивата е постоянно 4х4.Слагаш малките лостове късия назад по дългия напред и газ в преспите.
    Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

    Коментар


    • От: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

      Благодаря

      Коментар


      • От: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

        Първоначално публикуван от bkuzmanov Преглед на мнение
        Да..навярно има писано. Но аз не можах да намеря. Утре ми предстои пак каране в преспите и ще трябва да викам "неволята" или с проба - грешка. Явно няма колега който с две думи да обясни .
        Накратно в описаните от теб условия двата малки лоста трябва да са максимално приближени един спрямо друг,т.е. по-големия го даваш в позиция максимално напред,по-малкия в позиция назад и вече си манипулираш със скоростния лост,като обикновено при движение в дълбок сняг винаги търсиш колкото се може по-висока предавка-/в болшинството случаи най-ефективна се оказва втора бавна/.В краен случай при недостиг на мощност слизаш на първа,но внимаваш с газта да не окопаеш машината.
        Незнам с какви гуми си,но може би се сещаш,че те и тяхното налягане са най-важни за проходимостта в сериозен сняг.
        За целта,особено ако ще караш по размекнат,мокър сняг ги поизпусни до към 1атм. и ще останеш приятно изненадан.
        При стъпване на сух асфалт не забравяй,че трябва да минеш на шосеен режим,т.е. двата малки лоста да са максимално раздалечени един спрямо друг-/по-големия лост докрай назад,по-малкия докрай напред/.
        Лека вечер и да знаеш,че всичко за да свикнеш е каране,екперименти,чупене и пак,и пак,и пак...

        Коментар


        • От: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

          Малкия лост е за БЛОКАЖА на раздатката! Големия е - БЪРЗИ И БАВНИ!
          Трябва да имаш на таблото индикация за включен блокаж, за бързите и бавните - НЯМА!

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10012012037.jpg
Прегледи:4
Размер:171.4 КБ
ID:5440413

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10012012036.jpg
Прегледи:2
Размер:168.1 КБ
ID:5440414

          Моят дзвер!
          Последно редактирано от Morskia; 02-01-13, 20:54.

          Коментар


          • От: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

            Здравейте.
            Казвам се Свилен , на 26 и от 10 години се занимавам само с лади.Имах Жигули 3-4 години бях форумен плъх в Лада форума , но там положението вече е много грозно и изобщо не влизам там.Аз скоро се регистрирах в форума , предимно за да чета..От 5 години имам Лада Нива , като през последните 2 изобщо не съм я бутвал.Взех я предимно за кърска работа ама много ме болеше сърцето за нея , че с ежедневно каране по нивите се разби здраво.Много работи се изпочупиха а и мотора умря тотално и общо взето я захвърлих и не я бях бутвал.На всичкото отгоре беше на метан който тотално преби мотора.Върха на сладоледа беше сега на 29 декември когато реших да ида за риба , направих й застраховка , напълних метан и газ към дунава .... докато не минах през едни копки и едната бутилка метан , която беше монтирана отдолу падна по време на движение ... не ме питайте какво ми мина през главата ... оказа се че е имало теч на метан отдавна , а най лошото е че той няма цвят и мирис., а вътре в колата се пушеше и тнт ... и както и да е.Върнах се , за риба не отидох а първата ми работа беше да разкарам тая простотия , аз и без това отдавна му се канех , ама сега беше момента.
            И като се почна от 2-ри януари , чак до днес.Смених общо взето какво ли не.жила , кабели , стопове ,фарове , мигачи , моторчетата на парното и чистачките , казанчето за чистачките , пръскалките , чистачките и тнт.Направих основен ремонт на мотора , смених генерацията иииииии какво друго вече не се сещам.Остана ми да сменя кормилните накрайници и да нарпавя реглаж на предницата.Сложих и пропан бутан , като бутилката монтирах отдолу , ама тоя път с повеече и по яки шини я укрепих , а и тя не тежи толкова много.
            Живо ме интересуват темите относно лифтването на Нива и бая си почетох и вече съм почнал да действам малко по малко.Заради метана тя отзад е с подложки така или инъче и е супер висока , трябва да се вдигне отпред , да се укрепи раздатката.Смятам да направя щит от алуминиев рифел от отпред до отзад.
            Целта ми е да е подготвена предимно за зимно каране или софт офроуд.
            Обурудвана е с 4 гуми за сняг с шипове 15" върхи самурайски джанти.
            От едно място ми изпаднаха сандъци от артилерийски снаряди и ги установих в багажника , много са удобни за прибиране на въжета , колани , кабели за ток , инструменти , пожарогасител и други и други .А и преди всичко си пасват с пейзажа
            Имах багажник за тавана , бях го махнал че се беше окривил от товарене на разни неща ,сега ще го подсиля и пак ще го монтирам , че винаги може да ми потрябва , че нивата не се слави с най големите багажници.А и вантите които смятам да си сложа трябва да се държат все някъде.
            Друг проблем ми е да си намеря огледала.тя е с някакви монтирани в Италия (пропуснах да кажа че е закупена от Италия) обаче големи боклуци нищо не се вижда на тях.Търся сега тука по моргите искам жигулски , да видим какво ще направя.
            И като цяло има нужда от нова боя.Да сега ще кажете за офроуд не ти трябва боя , да ама от седене е направо ужасна , в утекла по нея ръжда , петна от разни работи дето са били паднали по нея или опръскана с масла и мизерии.
            Смятах да слагам подкалници , ам се отказах , аз като гледам без тях колко кал и киреч събира отдолу , си представям ако е с тях какво чудо ще е.
            Общо взето твоа е. Утре като снимам ще пусна снимки

            Коментар


            • От: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

              Първоначално публикуван от svilgg Преглед на мнение
              Здравейте... Друг проблем ми е да си намеря огледала.тя е с някакви монтирани в Италия (пропуснах да кажа че е закупена от Италия) обаче големи боклуци нищо не се вижда на тях.Търся сега тука по моргите искам жигулски , да видим какво ще направя.
              Имам 2 бр. руски от Нива, ако си близо до София, обади се.
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • От: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                абе ще търся тия дни из Русе , от Русе съм , дано намеря , ако не ще търся в нета
                търся от тоя тип http://images13.snimka.bg/002200149.jpg?r=0
                ей сега тъкмо се връщам покарах малко нощно , много съм доволен от фаровете , ама утре ще я закарам на един сервиз да ми сложат релета че вече 4-та конзола сменям , те дето фалшиви и направо се стапя.
                и дано намеря някъде от тия фалшивите волани за лада че моя е оригиналния а всички знаете с какъв голям диаметър е , а и е от тънките (нивата ми е от стария модел) , и от каране и набиране на волана ми се къса конзолата дето държи кормилния прът , вчера пак я завярявах , ама ако пак се скъса ще е за смяна.

                Коментар


                • От: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                  Здравейте колеги,
                  аз от скоро следя сайта ,макар да съм регистриран от по рано,просто не съм постоянно в България.да представя и моята 'нива'.имам я от 2 години и половина.купих я нова от магазина дето беше в спортна зала варна.колата май е от хасковските и не чувам добри неща за тях.'нивата' е с двигател 1.7 i ,и тъй като не съм постоянно тук е навъртяла само 11к км.за тези 2 години и половина не съм правил нещо сериозно по нея.аз и нямам и условия да правя.докато беше гаранционна сменихме няколко тампона отзаде че се бяха напукали от стоене зимата,сменихме единия вентилатор,че много виеше/ама той и сега си вие/,смених датчика на разп.вал миналата година,свещи и кабели сега.също и бобината.излиза ми 'check engine' от време на време ама за това сигурно ще пусна нова тема,все пак тука е само за представяне на нашите коли.че искам да кажа ,че аз съм доволен от колата,все пак аз съм от това поколение което е закърмено с ладите и жигулитата.и малко ме гони носталгията по онова време.
                  поздрави на всички!
                  Последно редактирано от CarTest™; 25-01-13, 11:25.

                  Коментар


                  • От: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00793.JPG
Прегледи:1
Размер:153.9 КБ
ID:5446244Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00796.JPG
Прегледи:1
Размер:146.1 КБ
ID:5446245Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00799.JPG
Прегледи:1
Размер:132.1 КБ
ID:5446246
                    нещо не ми излизат май снимките.
                    забравих да кажа ,че си смених още в началото двата ремъка щото се накъсаха.клаксона два пъти.направих си нещо като аларма на капачката на резорвоара че ми писна да ми източват бензина.и капачки с ключ не помагат.карам я повече в града.от време на време ходя за риба с нея и досега не ме е предавала.
                    поздрави

                    Коментар


                    • От: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                      Добре дошъл колега Много безаварийни километри!! Да си я караш със здраве!!

                      Първоначално публикуван от svilgg Преглед на мнение
                      абе ще търся тия дни из Русе , от Русе съм , дано намеря , ако не ще търся в нета
                      търся от тоя тип http://images13.snimka.bg/002200149.jpg?r=0
                      ей сега тъкмо се връщам покарах малко нощно , много съм доволен от фаровете , ама утре ще я закарам на един сервиз да ми сложат релета че вече 4-та конзола сменям , те дето фалшиви и направо се стапя.
                      и дано намеря някъде от тия фалшивите волани за лада че моя е оригиналния а всички знаете с какъв голям диаметър е , а и е от тънките (нивата ми е от стария модел) , и от каране и набиране на волана ми се къса конзолата дето държи кормилния прът , вчера пак я завярявах , ама ако пак се скъса ще е за смяна.
                      Така като ги гледам, са "чисти" жигулови, потърси по магазините, не може да няма... Има и същите от пластмаса, нашата е с такива
                      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                      Honda Dominator 650
                      088ЧЧ93979-->Борис
                      0878956Ч38-->Борис

                      Коментар


                      • От: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                        [QUOTE=Morskia;2047528]Малкия лост е за БЛОКАЖА на раздатката! Големия е - БЪРЗИ И БАВНИ!
                        Трябва да имаш на таблото индикация за включен блокаж, за бързите и бавните - НЯМА!

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10012012037.jpg
Прегледи:4
Размер:171.4 КБ
ID:5440413

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10012012036.jpg
Прегледи:2
Размер:168.1 КБ
ID:5440414


                        Морски, преди време една от твойте снимки в интернет, беше причина да си купя нива!

                        Коментар


                        • От: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                          [QUOTE=glogi17;2078934]
                          Първоначално публикуван от Morskia Преглед на мнение
                          Малкия лост е за БЛОКАЖА на раздатката! Големия е - БЪРЗИ И БАВНИ!
                          Трябва да имаш на таблото индикация за включен блокаж, за бързите и бавните - НЯМА!

                          [ATTACH=CONFIG]531338[/ATTACH]

                          [ATTACH=CONFIG]531339[/ATTACH]


                          Морски, преди време една от твойте снимки в интернет, беше причина да си купя нива!
                          EE стига бе...после да не ме псуваш!

                          Коментар


                          • От: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                            здравейте отново. в средата на темата ви се похвалих с придобивката на моята Лада а сега реших да ви се похваля и със продажбата и'. Сега съм по доволен защото повече лежах под нея в гаража от колкото я карах.

                            Коментар


                            • От: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                              Първоначално публикуван от transporter_eood Преглед на мнение
                              здравейте отново. в средата на темата ви се похвалих с придобивката на моята Лада а сега реших да ви се похваля и със продажбата и'. Сега съм по доволен защото повече лежах под нея в гаража от колкото я карах.
                              Е явно само си лежал Честито!

                              Коментар


                              • От: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                                Първоначално публикуван от transporter_eood Преглед на мнение
                                здравейте отново. в средата на темата ви се похвалих с придобивката на моята Лада а сега реших да ви се похваля и със продажбата и'. Сега съм по доволен защото повече лежах под нея в гаража от колкото я карах.
                                Здравейте отново. в средата на темата ви се похвалих с придобивката на моята Лада а сега реших да ви се похваля и с малко подобрения които съм направил за това време. И съм още по-доволен, че след 7г нямам никакво желание да я продавам
                                Ето я и нея:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00712.jpg
Прегледи:1
Размер:130.3 КБ
ID:5452430
                                ЛАДА НИВА 1.7
                                Карана е само по асфалт, няма грам ръжда

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X