Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Представяне на нашите джипове - Лада Нива

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

    Колега няма нищо не разумно в тоя лифт вече ви казах карам 2г. така.

    Коментар


    • От: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

      Нямах предвид, че е глупаво неразумно, а че ако машината поне малко се използва за ежедневна употреба по републиканската пътна мрежа с тия гуми едва ли ще е от най-пъргавите. Но ти си изцедил двигателя максимално, така че нищо не се знае...На мен лично ми стана интересно за джантите от БМВ. Освен че са 7J и 16-ки ме интересува точно от кой модел БМВ са, междуболтово разстояние и централен отвор. Ще съм много благодарен, ако споделиш!

      Коментар


      • От: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

        Първоначално публикуван от Stihl88 Преглед на мнение
        Да стоковия мотор е тунингован,От две години ходим на лов само по тежки терени с тези гуми,вентилаторите са защото е махната перката.
        А иначе колата върви на на където я посочиш стига да ти стиска.
        Би ли описал,ако е необходимо в отделна тема,на какви доработки е подложен оригиналният двигател,за да достигне такава мощност?

        Коментар


        • От: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

          Първоначално публикуван от ГАЗ69 Преглед на мнение
          Би ли описал,ако е необходимо в отделна тема,на какви доработки е подложен оригиналният двигател,за да достигне такава мощност?
          Според моят скромен тефтер, понеже щеше да правим бегачка, с един авер, та записах нужните неща, от лада форумът..
          Двигател от 1.7 или става и от 1.6, но от 1.7 ставал без проблем на 1.9/поне така помня, може и да не е така/
          Ако е с двигател 1.6, спортен вал, като за начало, ако няма средства, слага 1.7-цов разпределителен вал, че гърбицата на всмукателният клапан е по-голяма.. С 1мм ли беше, та с повече ли...
          Стъргане на глава и блок. Изравняване на буталата с блока/в следствие на шлайфа../ Маха се Недохода на двигателят..
          Олекотен маховник, не повече от 4.800 кг.. Някой режат и противотежестите на коляновият вал... Не напълно, но ги скъсяват..
          По големи жигльори/като за начало/ Ако има пари, слага два Вебера и е пъргъвелка... Но пък трябва да прави всмукателни колектори... От безшевна нераждавейка с аргонови заварки
          Шлайфане на цилиндрите до 1.7/ако не е с 1.7 двигател./ Ако е с 1.7, скача нагоре
          Някои олекотяват клапаните, има и готови комплекти, но трябва да се сменят и водачите... Май се сменяха с бронзови ли, та с какви бяха... Или от някаква кола, ама не съм записал точно / Темира или нещо подобно/
          Портване на главата до 36см/понеже веберките са 36 сантиметрови../ Ако ще си оставате със старите всмукателни колектори, трябва и тях да портвате
          Портване на изходящите колектори до 46см и изцяло нова генерация с 46сантиметрова тръба
          Турбо няма на колата, поне останах с такова впечатление от единия клип.. Може и да бъркам
          Но ако ще се слага турбо, трябва да се разреди сгъстяването и слагат биели от фиат, понеже са по-къси... И се мажат с две пръскалки..
          Иначе олекотяване и на биели, това не е много, но пак е нещо Някои слагат и направо други биели, от БМВ ли бяха, от какво..
          Сгъстяване на камерите, рязане на главата с 1мм и на блока с 2,9мм
          Някои същото така взимат на фреза буталата от 1.7-цовият мотор, скъсяват им челото с 1мм.. И така свалят и сгъстяват още горивните камери....
          Ако няма пари за Веберки, от Renault 5 стават, като за начало...
          Ако ги направите тези неща би трябвало да стане едно 110-120 коня, приблизително... Никои не е сядал да смята Поне така пишеше по форумите...
          Слагат също така и бутала от Баварци, че били по леки и действително, имат много по-малка опашка ...
          Ако искате повече, замислете се за турбо на 1.2 бара/или повече, стига да не разцъфтите блока/ с много бързо газово инжекционче и ставала 140 коня...
          Ако прецените да преместим постовете в отделна тема...
          Колегата не знам какво е правил точно, но предполагам подобни неща, ще да са
          Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 02-09-12, 10:32.
          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
          Honda Dominator 650
          088ЧЧ93979-->Борис
          0878956Ч38-->Борис

          Коментар


          • От: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

            Колега колата се използва и по републиканската пътна мрежа върви си нормално при 2650об. с около 95-100км.по равен участак от пътя естествено на гас на бензин малко по добре.
            А за мотора колега Борето е почти прав само където частите са от ОКБ както съм писал по горе това е отдел за разработки в Москва за Лада и УАЗ.

            Коментар


            • От: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

              Портване на главата до 36см/понеже веберките са 36 сантиметрови../ Ако ще си оставате със старите всмукателни колектори, трябва и тях да портвате
              Портване на изходящите колектори до 46см и изцяло нова генерация с 46сантиметрова тръба

              Ей такива карбуратори не съм виждал,и надали ще видя, и генерация със ф-и като канализация!?Оправи си мерните единици,че някой ще вземе да пробва и няма да му стигне мястото във коша.Инак със дребни забележки горе-долу това е начинът.При добра преработка,кадърен р-вал,големи клапани,от 1600см може да се изстискат 160-180 атмосверни коня,но си трябва гориво,инак радостта е за кратко.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • От: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                Портване на главата до 36см/понеже веберките са 36 сантиметрови../ Ако ще си оставате със старите всмукателни колектори, трябва и тях да портвате
                Портване на изходящите колектори до 46см и изцяло нова генерация с 46сантиметрова тръба

                Ей такива карбуратори не съм виждал,и надали ще видя, и генерация със ф-и като канализация!?Оправи си мерните единици,че някой ще вземе да пробва и няма да му стигне мястото във коша.Инак със дребни забележки горе-долу това е начинът.При добра преработка,кадърен р-вал,големи клапани,от 1600см може да се изстискат 160-180 атмосверни коня,но си трябва гориво,инак радостта е за кратко.
                Да, наистина не съм съобразил мерните единици....

                А колега stihl88, как се държат полуоските на колата и каретата/на предния диф/?
                Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 03-09-12, 15:15.
                За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                Honda Dominator 650
                088ЧЧ93979-->Борис
                0878956Ч38-->Борис

                Коментар


                • От: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                  Казано накратко всичко зависи от това къде и колко газ раздаваш.
                  Иначе и със стандартния мотор и гуми да си пак ще я строшиш-примери много.
                  Не,че мощността на мотора и размера на гумите нямат значение,но при що годе пресметнато каране не се очакват кой знае какви проблеми.

                  Коментар


                  • От: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                    То излиза че да вдигаш конете на ладовия мотор не си струва .Значи смяна с някои фиатов.

                    Коментар


                    • От: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                      Първоначално публикуван от dijn Преглед на мнение
                      То излиза че да вдигаш конете на ладовия мотор не си струва .Значи смяна с някои фиатов.
                      Зависи.... Колко искаш да изкараш от колата....
                      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                      Honda Dominator 650
                      088ЧЧ93979-->Борис
                      0878956Ч38-->Борис

                      Коментар


                      • От: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                        Преобразяване на Нива







                        Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                        New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                        Коментар


                        • От: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                          Поздравления за положения труд!
                          0осем9осем7шест0осем7едно
                          Миро

                          Коментар


                          • От: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                            Здравейте! Не зная вече къде да чета и питам, затова питам тук... Отвреме на време карам една служебна НИВА ВАЗ2121. въпроса ми е къде мога да намеря руководство за този автомобил. По точно ме интересуват двата малки лоста до скоростния лост? кой за какво е и в каква позиция.
                            Днес я карах в един сняг и не ми хареса как се държи...все едно няма предно предаване. Ще Ви бъда благодарен ако ми помигнете!

                            Коментар


                            • От: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                              Колега чети във форума има написано предостатъчно.
                              Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                              Коментар


                              • От: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                                Да..навярно има писано. Но аз не можах да намеря. Утре ми предстои пак каране в преспите и ще трябва да викам "неволята" или с проба - грешка. Явно няма колега който с две думи да обясни .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X