Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Представяне на нашите джипове - Лада Нива

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • и също така вчера довърших новата си предна броня... останаха козметичните процеси...

    Коментар


    • От всичко това смислена е само помощната рама за трансмисията.

      Коментар


      • Limperow
        Limperow коментира
        Редактиране на коментар
        Подрамника мисля да го правя наново именно поради тази причина ... Тук бях използвал готов чертеж от интернет..

      • Kirilpm
        Kirilpm коментира
        Редактиране на коментар
        Щангата между двата долни носача не зная дали си я пробвал на пътя, но аз не виждам как ще работи?

      • Limperow
        Limperow коментира
        Редактиране на коментар
        Относно щангата... Когато взех нивата болта на единия носач беше крив и втулката в моста спукана... И тъй като има стабилизираща щанга която е отзад, отпред ми се стори уязвимо и така... Но още нямам кой знае какъв опит след Тея изменения и всичко остава предимно на теория

    • Браво, сега остава да смениш четирите полуоски с усилени за да смениш гумите. Задния мост е усилен, както и предният диференциал, също и раздатката. Истината е да я тестваш! Което и да се счупи, ще го оправиш, явно имаш желание и време!

      Коментар


      • Limperow
        Limperow коментира
        Редактиране на коментар
        По принцип с гумите не мисля да бягам много от размера на оригиналните, а по-скоро да си обърна джантите..

      • Ясен
        Ясен коментира
        Редактиране на коментар
        Те тия лагери и без да обърнеш джантите не живеят дълго. Но малко по-голям размер носят добре.

      • Kirilpm
        Kirilpm коментира
        Редактиране на коментар
        Лагерите се оправят сравнително лесно, ако колегата има желание мога да съдействам с информация.

    • Ако говорим за лагерите на предните главини .. изкажете мнение мислех да сменя в бъдеще шенкела и да сложа лагера дето е на шеви нивата по-корав ми се струва..

      Коментар


      • https://www.drive2.ru/l/1684198/
        https://24techno-guide.ru/nereguliru...rolet-niva.php
        https://www.chevy-niva.ru/n/viewtopic.php?f=37&t=9006
        Това е най-здравият вариант.На шеви нива също е с два конусни лагера, някъде през годините го подобряват, мисля че около появата на ърбан.Въпреки всичко лагера от ивеко е по-здрав, все пак се слага на малко камионче.
        Има и вариант с москвичов лагер, но ако главините ти са в добро състояние не си струва.

        Коментар


        • Така като гледам, тази кола , ще се кара само по черни пътища. Старите и лагери са проектирани именно за такива условия преди 44 години , при потъване под вода на новите лагерни системи, не можеш да смениш греста. А на тези става лесно. Проблема е, че искат обслужване! А като гледам на теб това не ти е проблем! Старите лагери искат поддръжка, новите не, но те са за асфалт и високи скорости!

          Коментар


          • Въобще нямаш проблем с новите лагери, даже имаш тройна защита.Веднъж прахозащитните шайби, които могат да се приемат като лабиринтно уплътнение за водата, втори път заводските семеринги и трети път гумената семеринга на новия лагер.Освен това никой не те спира да натъпчеш с грес между семерингата и лагера.

            Проблемът с заводските лагери е, че една голяма част от шенкелите са изработени неточно.Оттам двата лагера не са концентрични, нито успоредни и това бързо ги убива.Друг не по-малък проблем е, че на много места не знаят как се регулират такива лагери, понеже от доста години насам голяма част от тези лагери по леките коли се стягат до откат.И съвсем отделен е въпроса, че самият възел е конструиран идиотски.

            Коментар


            • Новите лагери са цял елемент, не подлежат на ремонт! Преди време закъсахме с Дъстър, 24 часа под вода! Лагерите изкараха 500км след това!

              Коментар


              • В дъстъра лагерите са съвсем различни, те са двуредови съчмени досущ като тези на москвич алеко, които ползват руснаците.Защитата им е много слаба с метална гривна и като цяло не са предвидени за такива условия.Прочети темата в руския форум и ще видиш каква огромна разлика има в защитата от вода при двата варианта.

                Коментар


                • Ето и една от мен
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210404_145835.jpg
Прегледи:395
Размер:749.3 КБ
ID:6731440
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • galin79
                      galin79 коментира
                      Редактиране на коментар
                      може ли да споделиш какъв размер са гумите,на оригиналните джанти 16 ли са и като цяло как се държи с тях

                    • Fanatico
                      Fanatico коментира
                      Редактиране на коментар
                      Марката и моделът са ясни, размерът е 33/9,5/16.
                      Джантите са от Kia Sorento.
                      Гумите щяха да стоят неправилно на оригиналните нивови джанти.
                      Четвърто каране с тази конфигурация мина вчера - уникално се държи, като се има предвид, че я пазя много, защото все пак е висок лек автомобил.
                      Мисълта ми е - раздавам смело газ, но не към фаза "карам, докато издържи".

                  • Първоначално публикуван от Fanatico Преглед на мнение
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210404_145835.jpg
Прегледи:395
Размер:749.3 КБ
ID:6731440
                    случайност ли е не знам но се заприказвах с едно момче на газ станция във Враца и той ми показа същата снимка,значи си я купил от него,не знам дали ти е казал но бая карета е строшил с тези гуми.Аз бях с 235-75-15 така я купих но и идваха тежки според мен и ги разкарах

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от galin79 Преглед на мнение

                      случайност ли е не знам но се заприказвах с едно момче на газ станция във Враца и той ми показа същата снимка,значи си я купил от него,не знам дали ти е казал но бая карета е строшил с тези гуми.Аз бях с 235-75-15 така я купих но и идваха тежки според мен и ги разкарах
                      Не знам за какво използват снимката хората, но не е от Враца.
                      Купих я в напълно стоков вид и я докарах до това състояние.

                      Коментар


                      • Кольо
                        Кольо коментира
                        Редактиране на коментар
                        Добре изглежда като за нива.

                        Не са и ли тежки гумите, с този двигател не се ли задъхва по баирите?

                      • Ясен
                        Ясен коментира
                        Редактиране на коментар
                        Важното е да не се задъхва в локвите. По баирите бърза работа нямаме.

                      • Fanatico
                        Fanatico коментира
                        Редактиране на коментар
                        От както е в тази конфигурация, само тук съм успял да я посадя:
                        https://www.facebook.com/10000062364...1801245183954/

                        Другаде няма прошка, било то и на цената на задна касета при първото тестване с тези гуми.

                    • Нещо за откриване на сезона.
                      Прикачени файлове

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X