Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна парно на нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна парно на нива

    Колеги,протече радиаторчето на парното и тъй като се канех от доста време да сменя или поне да видя в какво състояние е турбината на вентилатора,ще го направя сега,защото духането беше може би почти никакво,като е в движение се усеща едвам едвам.Молбата ми към вас е,тъй като утре ще я правя тая смяна,ако времето позволи,да ми кажете кой тип е взаимно заменяем от друга кола,защото духа изключително слабо,а ми казаха,че на нивата по принцип така си духало...и искам да направя един swap дето викат по-модерните. Мисля да сменя и прословутото кранче на парното с ЕМ клапан от пералня за да се решат всякакви проблеми... Ще съм благодарен и на по-бързи отговори,да знам утре какво да купувам
    Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
    feikot@abv.bg
    Обратно дороги - НЕТ !

  • #2
    От: Смяна парно на нива

    Клапанът е с много малко сечение. Сложи си водопроводен кран.

    Коментар


    • #3
      От: Смяна парно на нива

      Знам за разликата в диаметрите им,но това не е най-важното и търпи промяна,важното тук е дали мога да разменя целия вентилатор с радиаторчето с друг.
      Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
      feikot@abv.bg
      Обратно дороги - НЕТ !

      Коментар


      • #4
        От: Смяна парно на нива

        За сефте чувам,че на нива парното е слабо.
        При теб явно е имало някакво запушване или кранчето не е отваряло на 100%.
        0осем9осем7шест0осем7едно
        Миро

        Коментар


        • #5
          От: Смяна парно на нива

          Не не,парното не е слабо като температура,а слабо духа.Като градуси е повече от перфектно.Въпроса е,че не духа изобщо...
          Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
          feikot@abv.bg
          Обратно дороги - НЕТ !

          Коментар


          • #6
            От: Смяна парно на нива

            Първоначално публикуван от feikot Преглед на мнение
            Не не,парното не е слабо като температура,а слабо духа.Като градуси е повече от перфектно.Въпроса е,че не духа изобщо...
            Нещо не е наред за да не духа,свали и провери моторчето.
            Това,че изобщо не духа как да го разбирам?
            0осем9осем7шест0осем7едно
            Миро

            Коментар


            • #7
              От: Смяна парно на нива

              Въздушната струя излизаща от въздухоразборниците на таблото е много слаба,почти никаква.
              Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
              feikot@abv.bg
              Обратно дороги - НЕТ !

              Коментар


              • #8
                От: Смяна парно на нива

                Може да е запушена питата на радиаторчето с шума и други разни екстри , моторчето ако върти добре проблема не е от него
                ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                Коментар


                • #9
                  От: Смяна парно на нива

                  Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
                  Клапанът е с много малко сечение. Сложи си водопроводен кран.
                  Има и кранчета с голямо сечение. Просто в магазина трябва да искаш от другия модел.
                  Цената е еднаква. Тялото е с тънка цилиндрична част, а вътре има цилиндричен шибър.
                  Не знам дали го обясних правилно, но нямам снимки.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Смяна парно на нива

                    Първоначално публикуван от feikot Преглед на мнение
                    Въздушната струя излизаща от въздухоразборниците на таблото е много слаба,почти никаква.
                    Провери дали клапата за външен въздух се отваря добре. Защото при затворена клапа, вентилатора няма откъде да вземе въздух.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Смяна парно на нива

                      Първоначално публикуван от feikot Преглед на мнение
                      Въздушната струя излизаща от въздухоразборниците на таблото е много слаба,почти никаква.
                      Според мен не сменяй нищо по парното. Разглоби и разгледай детайлите и ще намериш проблема. Ако температурата е ОК, проблемът може да е в следните моменти:
                      - ръчката, която е нарисувана в синьо, трябва да е в отворено положение, за да влиза въздух отвън. Иначе не духа дори и на вентилатор!
                      - входящ въздух отвън - може нещо да е запушено, разместено или жилото, отварящо клапата на входящия въздух, е откачено
                      - моторчето не рабти нормално - първа и втора степен
                      - питата на радиаторчето е запушена от листа, боклуци и не се обдухва изцяло
                      - около перката има една пластмаса(подвижна), която при теб може да липсва. Тя насочва въздуха към въздуховодите.
                      - въздуховодите може да са разкачени
                      - клапата, която насочва въздушния поток към краката, трябва да се затваря ръчно, за да духа на макс на предния прозорец

                      Коментар


                      • #12
                        От: Смяна парно на нива

                        ladamosc благодаря за отговора,в интерес на истината всички изброени бяха проблемни еййййй за пореден път се уверявам какъв мондар е бил предния.Разкачих целия ръкав на парното,от пластмасовия въздухозаборник при двигателя до вътре.Свалих първо целия кабелен панаир,който беше :Х в трудово със сигурност по-правилно,не качествено,а правилно щяха да са го направили.Де с тиксо,де на трънска връзка (омотани кабели без изолация) де както намерил...,после свалих пластмасовия кожух под радиаторчето,а като свалих радиатора.............. имаше две пълни юнашки шепи с шума,борови иглички,клони,перушина,майски бръмбари и всякакви изчезнали еволюционно ГМО и няколко археоптерикса.После свалих клапата с въздухозаборника при двигателя...Там пък всичко в ръжда и борови иглички.ROST OFF спрей на корем,после смазка,раздвижих го максимално,събрах ги пак и заваля дъжд...не можах да монтирам радиаторчето,то остава за утре.Нямах как да снимам снимки,ама направо си беше за документален филм...Благодаря на участвалите.

                        ПС Купих радиатора и вентилатора от моргата,свалени от Нива 2007 година за 20 камъка.
                        Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                        feikot@abv.bg
                        Обратно дороги - НЕТ !

                        Коментар


                        • #13
                          От: Смяна парно на нива

                          Kолега,това оная НИВА ли е?
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • #14
                            От: Смяна парно на нива

                            Коя е "оная" ?
                            Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                            feikot@abv.bg
                            Обратно дороги - НЕТ !

                            Коментар


                            • #15
                              От: Смяна парно на нива

                              И в тоя ред на мисли,тъй като както вече казах,тоя преди мен се е учил как се връзват,ама буквално кабели,вентилатора как трябва да духа,да духа към краката (смуче) или да духа нагоре,като според мен трябва да духа към краката,тъй като не може да се бори със струята от входящия въздух.
                              Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                              feikot@abv.bg
                              Обратно дороги - НЕТ !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X