Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо не съм с електрически вентилатор на охлаждането ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Защо не съм с електрически вентилатор на охлаждането ?

    Здравейте на всички, та значи имам едно питане относно семейната NIVA (имаме си вила на 45 к от София и ползвеме NIVA -та само за там 12 к черен път от които 2-3 сериозен,което значи около300км месечно-можа би затова нямам много питаняза NIVA)-вентилатора пред радиатора на охлаждането е зацепен постоянно и се задвижва от клиновидния ремък на водната помпа и алтернатора.Питането ми щеше да естранно. ако колата беше 81г,но тя е 97г 1.7 моноинжекция внос от Италия.Ако някой има инфо защо е така и нормално ли е - да помага,а и друго не знам в последня участък от пътя винаги загрява и ври доста сериозно(предполагам, че птичината е точно във перката която се върти с оборотита на ДВГ)
    Dacia Duster 1.6 CSe 115 4x4

  • #2
    До: Защо не съм с електрически вентилатор на охлаждането ?

    Със сигурност причината не е в това , че си сремък търси причината другаде в системата. Наблегни на водна помпа често при ладата е да не работи пълноценно, промий системата.

    Коментар


    • #3
      До: Защо не съм с електрически вентилатор на охлаждането ?

      Много вероятно термостатът да е дефектирал.
      Друга вероятна причина е недостатъчно количество антифриз в системата.
      Дефектна капачка на радиатора.
      Духната гарнитура (малко вероятно)
      Задръстена с кал и насекоми пита на радиатора
      Неизправна водна помпа
      Прещипано водно съединение
      И не на последно място провери дали е чиста охладителната система. Да няма утайки.
      Веднъж при един двигател причината се оказа дефектна гарнитура. Просто един отвор не беше пробит...
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #4
        До: Защо не съм с електрически вентилатор на охлаждането ?

        А да не е случайно вариант с виско муфа и тя да не е изправна?

        Коментар


        • #5
          До: Защо не съм с електрически вентилатор на охлаждането ?

          Мерси за съветите,ще погледна всички изброени евентуални причини.А има ли вариант да държи по висока температура заради газовата уредба(да се натоварва повече ДВГ) и да я карам на бензин в най натоварените участаци?
          Dacia Duster 1.6 CSe 115 4x4

          Коментар


          • #6
            До: Защо не съм с електрически вентилатор на охлаждането ?

            Още една възможна причина, освен изброените горе - Неправилно монтирана или неизправна АГУ...
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #7
              До: Защо не съм с електрически вентилатор на охлаждането ?

              Според мен няма нищо нередно. Времето е доста горещо, при това на места я управляваш с много ниска скорост. Всичко това комбинирано с доста шумната перка на ладата те притеснява. Карай смело, няма проблеми. Може да звучи смешно за някои колеги, но Лада има едно от най-съвършените охлаждания за бензинови двигатели.
              Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

              Коментар


              • #8
                До: Защо не съм с електрически вентилатор на охлаждането ?

                Първоначално публикуван от MiroSh Преглед на мнение
                Мерси за съветите,ще погледна всички изброени евентуални причини.А има ли вариант да държи по висока температура заради газовата уредба(да се натоварва повече ДВГ) и да я карам на бензин в най натоварените участаци?
                Относно газта: - Имам чувството, че двигателя работи по равномерно на газ. Липсва му съвсем малко мощност на баир.
                Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

                Коментар


                • #9
                  До: Защо не съм с електрически вентилатор на охлаждането ?

                  Първоначално публикуван от MiroSh Преглед на мнение
                  .... в последня участък от пътя винаги загрява и ври доста сериозно....
                  Е, това ако не е причина за притеснение, тогава кое е - да повлече лагер или тотално да затегне и тогава да почне да се притеснява. Имам някакъв спомен от моята Лада, че при прекалено голямо предварение имаше склонност да грее повечко. Центровката се прави винаги на бензин (не само при Лада), а на газ само се регулира от изпарителя празния ход (но зависи и от типа АГУ)
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #10
                    До: Защо не съм с електрически вентилатор на охлаждането ?

                    Вземи 1 вентилатор от БЕРЛИНГО и го монтирай ПРЕД радиатора, но с механично ключе. Така че, при влизане във вода, кал или храсти, да можеш да го изключваш.
                    Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
                    http://www.cardomain.com/ride/2562837

                    Коментар


                    • #11
                      До: Защо не съм с електрически вентилатор на охлаждането ?

                      Няма място на Нивата пред радиатора за електрическа перка.На мойта Нива бях се мъчил да слагам и се отказах.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Защо не съм с електрически вентилатор на охлаждането ?

                        Принципно двигателят загрява малко повече на газ, заради по-високата температура на горене на газта. А "по-меката" работа се дължи на това, че пламъкът е с по-бавен фронт и горивото в цилиндрите изгаря по-бавно, като е възможно горенето да продължи в изпускателния колектор. Именно затова предварението се нагласява с малко по-голям ъгъл. Затова няма детонационно горене на газ
                        Колегата казва, че на трудния участък, където загрява кара на бензин, така че едва ли газта е причината.
                        Понякога при повредена мембрана за високо налягане е възможно да влиза газ в охл. система, но в случая изглежда не е така.
                        На ладата водната помпа е склонна към неефективна работа при ниски обороти.
                        Лечението е или намиране на турбина, която пасва добре към направляващия апарат - или по-малка ремъчна шайба за по-ефикасна циркулация. Някогашната ми Нива беше склонна към прегряване в задръстване и след смяна на термостата с такъв от Ланча Делта HF (също външен) се оправи трайно.
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #13
                          До: Защо не съм с електрически вентилатор на охлаждането ?

                          може и просто да се кара на бавни в задръстване. (но гори повече)
                          - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                          - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Защо не съм с електрически вентилатор на охлаждането ?

                            Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
                            може и просто да се кара на бавни в задръстване. (но гори повече)
                            Каква е връзката между задръстването и бавните Тя грее при ПХ а не от зор
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #15
                              До: Защо не съм с електрически вентилатор на охлаждането ?

                              Отново благодаря за отзивите,днес ходих с нея на вилата и забелязах(освен че беше адска жега),че за да се охлажда добре трябва оборотите на ДВГ да са между 2500 и3000 т.е. по най големите чукари на двойно -обаче натоварена до горе схора и багаж я усещам че на гас се мъчи(по задръстваня нямя проблем)затова ще сипя бензин и ще я пробвам как се държи ако пак много грее ша трябва да се рови.Ще пиша дали се е оправила горивото(надявам се
                              Dacia Duster 1.6 CSe 115 4x4

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X