Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спирачки предни колела

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Спирачки предни колела

    Макар и нова днес забелязах, че предните колела не блокират.Някъде четох, че е от кантара изолирах го но уви пак същото,обезвъздуших, смених накладки но пак същото.Имам чувство че хващат но недостатъчно при рязко натискане забива предницата, не мога да ги накарам да завлачат дори на пясък.Иначе си е супер колицата но малко съм прекалил с тежестта на гумите вредещайн бусови но нека се изтрият тогава ще го мислим.
    Моля за мнения, че днес луднах с нея пък други ден мисля за една разходка из Родопите да е поужуля че още е параден тигър
    Последно редактирано от RUSI12; 23-06-12, 18:05.

  • #2
    От: Спирачки предни колела

    Първоначално публикуван от RUSI12 Преглед на мнение
    Макар и нова днес забелязах, че предните колела не блокират.Някъде четох, че е от кантара изолирах го но уви пак същото,обезвъздуших, смених накладки но пак същото.Имам чувство че хващат но недостатъчно при рязко натискане забива предницата, не мога да ги накарам да завлачат дори на пясък.Иначе си е супер колицата но малко съм прекалил с тежестта на гумите вредещайн бусови но нека се изтрият тогава ще го мислим.
    Моля за мнения, че днес луднах с нея пък други ден мисля за една разходка из Родопите да е поужуля че още е параден тигър
    Ами с чисто нови предни накладки малко трудно ще я накараш да и блокират колелата.Покарай я поне 300-400км.,като при това избягваш резки спирания за да може накладките да се сработят добре с дисковете.
    После пробвай пак-ако накладките не са някои твърди ментета и спирачките са обезвъздушени смятам,че проблема ще изчезне.

    Коментар


    • #3
      От: Спирачки предни колела

      Сега ще е поразкарам дано се оправи че по калищата ще е малко зор ако се наложи да спирам не че ги ползвам много предимно но бавни и разчитам на двигателя.

      Коментар


      • #4
        От: Спирачки предни колела

        Врътнах над 500 км но положението е същото предните колела нямат блокиране.

        Коментар


        • #5
          От: Спирачки предни колела

          Първоначално публикуван от RUSI12 Преглед на мнение
          Врътнах над 500 км но положението е същото предните колела нямат блокиране.
          Обезвъздушаването не е лесно и не е за всеки .
          Действай !

          Коментар


          • #6
            От: Спирачки предни колела

            спазвай реда на обезвъздушаването

            Коментар


            • #7
              От: Спирачки предни колела

              И какъв е реда, че аз не знам.

              Коментар


              • #8
                От: Спирачки предни колела

                Първоначално публикуван от RUSI12 Преглед на мнение
                И какъв е реда, че аз не знам.
                ЗД,ЗЛ,ПД,ПЛ.
                Може на сомотек-става,но по-бавно.
                Може и чрез помпене...

                Коментар


                • #9
                  От: Спирачки предни колела

                  Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                  ЗД,ЗЛ,ПД,ПЛ.
                  Може на сомотек-става,но по-бавно.
                  Може и чрез помпене...
                  Отпред на апарата са долно и горно.
                  Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                  Коментар


                  • #10
                    От: Спирачки предни колела

                    Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
                    Отпред на апарата са долно и горно.
                    Е и,някакъв проблем ли има?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Спирачки предни колела

                      Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                      Е и,някакъв проблем ли има?
                      Има и то голям,защото предните спирачни апарати имат собствен дублиращ контур,който няма нищо общо със задните спирачки и с кантарната система(която между впрочем липсата и не предизвиква кой знае каква драма).При добре работеща спирачна помпа и регулирани ексцентрици на задни барабани(не лесна работа) и добро обезвъздушаване,Нивата има отлични спирачки.Предния допълнителен контур се обезвъздушава последно като се почва с дясното колело.Колегата не е лошо да продуха цялата система и да смени помпата.
                      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Спирачки предни колела

                        Добре,да,така е,спор няма,но това всичко описано от теб си е стандартна операция по обезвъждушаване на двукръгова спирачна с-ма с която разполагат абсолютно всички автомобили със съвсем малки изключения.
                        Иначе специално въпросната Нива е 1.7 и е със саморегулиращи се задни спирачки,тъй че ексцентрици,както е при 1.6 няма,т.е. със задачата "регулиране на ексцентрици" колегата няма да се занимава.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Спирачки предни колела

                          И тази тема стигна до натрупан опит.
                          Ето ви на готово:
                          1. Нивата се спира на ГОЛЯМ наклон с предницата нагоре.
                          2. Обезвъздушават се предните колела и готово.
                          Спирачките си идват за пет минутки.
                          Успех !
                          Ако задните колела не са изпускали цилиндърчетата няма защо да се пипат.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Спирачки предни колела

                            Смених накладки обезвъздуших нова помпа спирачните апарати нови и пак не блокират предни колела ще карам явна така

                            Коментар


                            • #15
                              От: Спирачки предни колела

                              Първоначално публикуван от RUSI12 Преглед на мнение
                              Смених накладки обезвъздуших нова помпа спирачните апарати нови и пак не блокират предни колела ще карам явна така
                              Човек,защо прибързваш и се набутваш така?
                              Как прецени,че имаш проблем с помпата и спирачните апарати?
                              Доколкото разбрах колата ти е чисто нова и едва ли има нужда от подобни работи.
                              Я кажи с какъв диаметър и шарка гуми си,защото и това има значение при спирането.
                              Моята откакто я карам с 3 размера по-големи гуми от оригиналните също блокира много трудно,даже на грапав асфалт почти не блокира.
                              Последно редактирано от Янко Желязков; 05-07-12, 19:57.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X