Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Неравномерна работа на двигателя/ЛАДА НИВА 21214 - 1,7I /

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Неравномерна работа на двигателя/ЛАДА НИВА 21214 - 1,7I /

    На какво може да се дължи неравномерната работа на двигателя на ЛАДА НИВА 21214 - 1,7I. Става въпрос при стартиране на студен двигател. Някакви идеи?
    Благодаря предварително!
    Only after the last tree has been cut down,
    Only after the last river has been poisoned,
    Only after the last fish has been caught,
    Only then will you find that money cannot be eaten.

  • #2
    До: Неравномерна работа на двигателя :-(((

    Неравномерната работа на празен ход ли е или при всички честоти на въртене?

    1/ Неравномерна работа на двигателя и недостатъчна мощност за целия обхват на честоти на въртене:
    -Недостатъчно или неправилно подаване на бензин
    -Дефектен уплътнител на цилиндровата глава
    -Повреди в запалителната уредба
    -Повреди в изпускателната уредба

    2/ Неправилна и неравномерна честота на въртене на празен ход:
    -Неправилно регулиран карбуратор(в случая ти си с инжекция)
    -Повреди в запалителната уредба
    Последно редактирано от banjo; 07-06-07, 19:14.
    Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
    Дий Снайдер

    Коментар


    • #3
      До: Неравномерна работа на двигателя :-(((

      Made in Rassia , sorry .........
      Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
      Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

      Коментар


      • #4
        До: Неравномерна работа на двигателя :-(((

        Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
        На какво може да се дължи неравномерната работа на двигателя на ЛАДА НИВА 21214 - 1,7I. Става въпрос при стартиране на студен двигател. Някакви идеи?
        Благодаря предварително!
        На газ или на бензин се получава проблемаАко е само на газ-проблемът ти е в газовото още повече че е инжекцион.

        Коментар


        • #5
          До: Неравномерна работа на двигателя :-(((

          Значи колата е нова - на около 2200 км. Двигателят работи неравномерно когато е студен на празен ход. Когато загрее работи нормално. Мислих, че може проблема да е в свещите и ги замених с CHAMPION, но нищо не се подобри. Между другото ми се струва, че някак си колата няма мощност. Може и да се заблуждавам. Нивата е инжекцион и няма газова уредба. Карал съм преди карбураторна и като, че ли има разлика откъм мощност. Утре ще я карам в гаранционния. Все още не съм изучил всичко по инжекциона. Проблема е от скоро.
          Only after the last tree has been cut down,
          Only after the last river has been poisoned,
          Only after the last fish has been caught,
          Only then will you find that money cannot be eaten.

          Коментар


          • #6
            До: Неравномерна работа на двигателя :-(((

            Свещите Шампион не са най-добрия избор според мен.По горе съм ти дал от какво може да е причината така че бегом към сервиза.
            Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
            Дий Снайдер

            Коментар


            • #7
              До: Неравномерна работа на двигателя :-(((

              Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
              На какво може да се дължи неравномерната работа на двигателя на ЛАДА НИВА 21214 - 1,7I. Става въпрос при стартиране на студен двигател. Някакви идеи?
              Благодаря предварително!
              И моята си бачка така на студено, но като загрее е ОК. Това започна да го прави това лято, иначе зимата не. Най-вероятно от компютъра, командващ впръскването на гориво при студен двигател, автоматичния смукач и пр - все неща, в производството на които не им е силата на руснаците.
              Защо те притеснява?
              Nissan NP 300 '10, Honda Transalp '94, а сега и TLC 90 '97

              Коментар


              • #8
                Извиняваите, че ще разводня малко темата, но и аз имам един въпрос.
                Отскоро забелязах, че като запаля нивата (1.7i) и лампата за маслото свети 4-5 секунди и след това гасне. Преди не го правеше този номер. Масло има редовно го проверявам полусинтетика IGOL на 5000km. Та въпроса ми е нормално ли е това нещо и ако не на какво може да се дължи?
                4x4=16

                Коментар


                • #9
                  До: Неравномерна работа на двигателя :-(((

                  Първоначално публикуван от VAZil Преглед на мнение
                  Извиняваите, че ще разводня малко темата, но и аз имам един въпрос.
                  Отскоро забелязах, че като запаля нивата (1.7i) и лампата за маслото свети 4-5 секунди и след това гасне. Преди не го правеше този номер. Масло има редовно го проверявам полусинтетика IGOL на 5000km. Та въпроса ми е нормално ли е това нещо и ако не на какво може да се дължи?
                  Това става когато е много рядко маслото.При палене лампата свети малко и после угасва.Свети докато качи масло.Според мен караш с много рядко масло.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Неравномерна работа на двигателя :-(((

                    Значи маслото мисля че е 10W40 дето го сипват в Нар-а. А с какво масло е наи-добре да се кара Нивката според Вас? Може да е и пълна синтетика ама има ли смисъл???
                    4x4=16

                    Коментар


                    • #11
                      До: Неравномерна работа на двигателя :-(((

                      И другият вариант е некачествен филтър. Той трябва да удържа маслото в каналите след спиране на двигателя. Ако не го прави то се връща в картера и след това при палене помпата трябва да поработи докато напълни филтъра и каналите. На схемата по-долу се вижда главният маслопровод и потока е показан със стрелки. Вижда се и колко далече е датчика за налягането.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Неравномерна работа на двигателя :-(((

                        Първоначално публикуван от VAZil Преглед на мнение
                        Значи маслото мисля че е 10W40 дето го сипват в Нар-а. А с какво масло е наи-добре да се кара Нивката според Вас? Може да е и пълна синтетика ама има ли смисъл???
                        Въобще не е нужно на Нивата полу или пълна синтетика.Нивата си върви много добре и с Българско масло например на Приста.Аз мойта Нива я карах с М16,слагах и добавка за сгъстяване на маслото и държеше маслото на 3,5-4 bar. студена,топла-все толкова.И също си вземи един хубав Руски маслен филтър за Нивата.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Неравномерна работа на двигателя :-(((

                          Потвърждавам диагнозата за филтъра. На Ладовия двигател мисля че се слага филтър с два клапана за да не изтърва маслото от каналите в картера.За маслата производителя предписва всесезонни масла SAE 10W/30 20W/40 и 20W/50.
                          Пробвай с филтъра преди да сменяш маслата,сложи накой марков щото другите са съмнителни.
                          Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                          Дий Снайдер

                          Коментар


                          • #14
                            До: Неравномерна работа на двигателя/ЛАДА НИВА 21214 - 1,7I /

                            Мерси на всички. Още идната седмица ще взема един филтър (по възможност по-читав) и дано се оправят нещата.
                            4x4=16

                            Коментар


                            • #15
                              До: Неравномерна работа на двигателя :-(((

                              Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                              Значи колата е нова - на около 2200 км. Двигателят работи неравномерно когато е студен на празен ход. Когато загрее работи нормално. Мислих, че може проблема да е в свещите и ги замених с CHAMPION, но нищо не се подобри. Между другото ми се струва, че някак си колата няма мощност. Може и да се заблуждавам. Нивата е инжекцион и няма газова уредба. Карал съм преди карбураторна и като, че ли има разлика откъм мощност. Утре ще я карам в гаранционния. Все още не съм изучил всичко по инжекциона. Проблема е от скоро.
                              моята също е 1.7i -купих я от магазина през 2005г. и тя прави от самото начало същия проблем,но това са екстри на инжекцията.като я запалиш я остави малко да поработи или леко я изфорсирай и се оправя.Вече съм на 45000км. и все си е била така.Не си губи времето по сервизи,нищо няма да оправят.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X