Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шайбата на водната помпа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Шайбата на водната помпа

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Никакви пари не струват.

    Освен тенекиени, има и отливки, но лично аз не съм намирал да си купя.
    И аз не намерих. Тенекиената е 8 лв., но още не съм я взел. Пропуснах да отида на Козлодуй 6, там имат по-екзотични части ако попиташ.
    Александър

    Коментар


    • #17
      От: Шайбата на водната помпа

      Днес реших да видя какво е положението със шайбата и да я сменя с нова. Нещата се оказаха по-лоши от очакваното. Старата шайба се беше счупила на едната дупка. Също така едната резба в триъгълната основа, на която се хваща шайбата се беше скъсала и се наложи да я нарежа отново на място. Сякаш лагера на ВП не играе и не трака, но пак има биене в шайбата, което ме навежда на мисълта че въпросната основа, която е направена от любимата на руснаците сплав "говнолин" се е изкривила.
      Александър

      Коментар


      • #18
        От: Шайбата на водната помпа

        Не е валът на помпата (т.е. обикновено не е). Крива е самата шайба. За късмет не е много тежка и не прави големи вибрации.

        Коментар


        • #19
          От: Шайбата на водната помпа

          Ясене, не е шайбата. Новата, която взех е произведена преди 90-те, т.е. СССР-ска. Гледах я много и си е идеално права, много по-качествено изработена.
          Наистина обаче, както казваш, биенето не е трагично голямо (1-2мм) и едва ли ще представлява проблем. Все пак обаче мисля, че проблема е в мекия материал на вала на водната помпа (на основата, за която се захваща шайбата.
          Александър

          Коментар


          • #20
            От: Шайбата на водната помпа

            Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
            Ясене, не е шайбата. Новата, която взех е произведена преди 90-те, т.е. СССР-ска. Гледах я много и си е идеално права, много по-качествено изработена.
            Наистина обаче, както казваш, биенето не е трагично голямо (1-2мм) и едва ли ще представлява проблем. Все пак обаче мисля, че проблема е в мекия материал на вала на водната помпа (на основата, за която се захваща шайбата.
            Този вал е толкова твърд ..... идея си нямаш.
            Шайбата е била хлабава и си е направила свое движение.....и скоро ще се разбие лагера на водната.
            По-добре избий тази джаджа за която се захваща шайбата, смени я с нова ( с набиване) и с нова шайба си готов.

            Коментар


            • #21
              От: Шайбата на водната помпа

              100 % съм сигурен, че и новата шайба е крива. Това малко биене на око в магазина не може да се забележи. Потърси друга шайба и пак пробвай.
              Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

              Коментар


              • #22
                От: Шайбата на водната помпа

                Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                Този вал е толкова твърд ..... идея си нямаш.
                Шайбата е била хлабава и си е направила свое движение.....и скоро ще се разбие лагера на водната.
                По-добре избий тази джаджа за която се захваща шайбата, смени я с нова ( с набиване) и с нова шайба си готов.
                Тъкмо за тази "джаджа" говорех, но не знам как да я нарека. Иначе вала си е твърд, то е ясно, но тя е... говнолин какво да ти кажа.

                А за да я извадя и набия, не трябва ли да демонтирам и водната помпа?
                Александър

                Коментар


                • #23
                  От: Шайбата на водната помпа

                  Остави шайбата и не я мисли повече. 1мм аксиално биене не може нито да натовари лагерите, нито да износи ремъка.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Шайбата на водната помпа

                    Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                    Тъкмо за тази "джаджа" говорех, но не знам как да я нарека. Иначе вала си е твърд, то е ясно, но тя е... говнолин какво да ти кажа.

                    А за да я извадя и набия, не трябва ли да демонтирам и водната помпа?
                    Трябва.

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Остави шайбата и не я мисли повече. 1мм аксиално биене не може нито да натовари лагерите, нито да износи ремъка.
                    То толкова се брой за перфектна окръжност....

                    Коментар


                    • #25
                      От: Шайбата на водната помпа

                      Едно питане към колегите,къде може да се изработи шайбата на водната помпа,да стане с по малка окръжност.
                      Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                      Коментар


                      • #26
                        От: Шайбата на водната помпа

                        Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
                        Едно питане към колегите,къде може да се изработи шайбата на водната помпа,да стане с по малка окръжност.
                        При всеки стругар.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Шайбата на водната помпа

                          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                          При всеки стругар.
                          Значи не е проблем,ще направя 1брой.
                          Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                          Коментар


                          • #28
                            От: Шайбата на водната помпа

                            Вече нямам Нива, но ми останаха някои нови части, вкл. и за водна помпа. Ако те интересува, обади се да ти ги дам:
                            О89 33 22 О93
                            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                            Коментар


                            • #29
                              От: Шайбата на водната помпа

                              А от мен имам оборудван гараж, насреща съм за помощ на колеги.
                              Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X