Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шайбата на водната помпа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Шайбата на водната помпа

    Здравейте, днес като запалих чух доста сериозно тракане и отворих да видя какво става, защото помислих, че е нещо по мотора. Оказа се, един от болтовете, който държи перката за охлаждането и шайбата на водната помпа го няма, а другият се е развил и се държи на магия. Взех федершайби и сложих нови болтове, но ме притеснява, че има някакво биене в шайбата, което се забелязва доста отчетливо с просто око. Възможно ли е самата шайба да е изкривена и дали да не я сменя.
    Александър

  • #2
    От: Шайбата на водната помпа

    Дали нямаш луфт в лагера на водната помпа и оттам да усещаш ексцентика?

    Коментар


    • #3
      От: Шайбата на водната помпа

      Шайбата няма как да се изкриви от самосебеси от вчера за днес.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        От: Шайбата на водната помпа

        От днес за утре няма как, а и от моите намеси по тази част от колата няма да е станало. Остава лагера на водната помпа. А той не трябва ли и да просвири по някое време или не е задължително условие... Я кажете направо марка и място за закупуване на КАЧЕСТВЕНА водна помпа, в случай че тази се окаже за смяна.
        Александър

        Коментар


        • #5
          От: Шайбата на водната помпа

          Лагера на водната помпа не свири, а чука. Представи си, че чукаш две тънки железа едно в друго. Шума е приблизително същия. Това е в начален стадий, после прокапва и ако не се вземат мерки, протича и на края затяга. Даже и автомобила трудно потегля.
          Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

          Коментар


          • #6
            От: Шайбата на водната помпа

            Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
            От днес за утре няма как, а и от моите намеси по тази част от колата няма да е станало. Остава лагера на водната помпа. А той не трябва ли и да просвири по някое време или не е задължително условие... Я кажете направо марка и място за закупуване на КАЧЕСТВЕНА водна помпа, в случай че тази се окаже за смяна.
            Каквато и да вземеш - гледай перката, турбинката (лопатките) да са метални, а не бакилитени.
            Има разлика за 1.6 и 1.7 затова добре гледай.
            Лагера се познава като махнеш ремъка ..... и с ръка се напипва луфта.
            Може ремъка да е наранен и да се забелязва биене......огледай и него.
            Самата шайба няма как да се изкриви ...... освен с външна намеса - забравен инструмент или напън с щанга при ремонт. Нещо такова правил ли си ?

            Коментар


            • #7
              От: Шайбата на водната помпа

              И тоя урок сме го минавали(((
              Някой дивак не ти е дозатегнал болтовете, и сега дупките им на шайбата са овални. Просто я смени с нова, и провери монтажа - всичко ще е наред.

              Коментар


              • #8
                От: Шайбата на водната помпа

                Не бързайте с изводите.

                На моята Нива шайбата беше оригинално крива (биенето се виждаше) и при мен мина 50000км. После се счупи (без да се развие) и я смених с друга - също толкова крива, от магазина. С нея си измина следващите 50000км.

                Коментар


                • #9
                  От: Шайбата на водната помпа

                  За руските машини е нормално това явление.Преди години си взех шайба и перка с 6 лопатки от Германия,пласмасата е коренно различна от тези които се продават тук.
                  Такава руска един път при 4000оборота се спука разряза ми ръката, а едно парче се заби до окото ми.Поинтересувай се за такава мисля марката беше KWP.
                  Никога нема да мине модата на сръбската музика,сливовата ракия и пъстръвата.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Шайбата на водната помпа

                    Пък аз веднъж като една ученичка - и тя да вземе да се окаже първоначално девствена ...
                    Там шайбата е тенекиена. Достатъчна причина. Може да е и друго, но е по-малко вероятно. Освен дето никой лагер в никоя помпа на никое Жигули, не дрънчи чак в кабината.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Шайбата на водната помпа

                      Съвсем скоро минах ремонт на генератор - лагерите свиреха и специално казах на майстора да провери дали няма проблем и с водната помпа. Вероятно е дивака, който не е затегнал болтовете добре да съм аз. Както и да е. Биенето си го имаше от доста време, но сега се бяха развили болтовете или по-скоро сега съм го забелязал. Ще поразгледам из магазините колко струват тия шайби и ако е нещо от рода на 5 лв. може да пробвам да я сменя.
                      Александър

                      Коментар


                      • #12
                        От: Шайбата на водната помпа

                        Никакви пари не струват.

                        Освен тенекиени, има и отливки, но лично аз не съм намирал да си купя.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Шайбата на водната помпа

                          колеги,миналата година ми се наложи смяна на водна помпа на нивата 1.6,цената и беше 20лв.а марката е FENOX

                          Коментар


                          • #14
                            От: Шайбата на водната помпа

                            Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                            От днес за утре няма как, а и от моите намеси по тази част от колата няма да е станало. Остава лагера на водната помпа. А той не трябва ли и да просвири по някое време или не е задължително условие... Я кажете направо марка и място за закупуване на КАЧЕСТВЕНА водна помпа, в случай че тази се окаже за смяна.
                            Моята я смених преди 2г.-/вече е на около 50 000км/.Марката е "HEPU".Струваше 45лв.Твърдяха,че е Немска.Колко е Немска не зная ,но за сега проблеми никакви.
                            П.П.Не купувай помпи на "FENOX",нито на "MASTER SPORT".Пробвал съм ги и двете марки преди на Жигули,което се е карало винаги с антифриз и въпреки това изкараха по 20-25 000км.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Шайбата на водната помпа

                              Първоначално публикуван от star6ina13 Преглед на мнение
                              колеги,миналата година ми се наложи смяна на водна помпа на нивата 1.6,цената и беше 20лв.а марката е FENOX
                              Жив зян са.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X