Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ключ за притягане на главата.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ключ за притягане на главата.

    Здравейте, колеги! Има ли някой от вас в инструментариума си онзи изчекнат ключ, който позволява притягане болтовете на цилиндровата глава от страната на карбуратора без демонтиране на разпр. вал? Искам да помоля колегата, който евентуално го притежава, да пусне 2-3 снимки и кратко описание - дължина на страните, ъгли на извивките и др. подробности, които биха улеснили евентуалната изработка. Благодаря предварително на отзовалите се!
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

  • #2
    От: Ключ за притягане на главата.

    Едно време имаше една книга.Аз карам ладал.В нея имаше размерите.Но дори и да я притегнеш.Пак се променя луфта на клапаните.

    Коментар


    • #3
      От: Ключ за притягане на главата.

      Това което търсиш не е ли руската лула 17/19?Мисля,че с нея ставаше номера,не съм имал вземане даване с глава на лада от много време,но имам спомен за въпросната лула.

      Коментар


      • #4
        От: Ключ за притягане на главата.

        Дайте някоя снимка на този ключ. или го опишете професионално.
        Звездогаечен, лимбус, лимбус/звезда... какво е това нещо ? Имам почти всичко.

        Коментар


        • #5
          От: Ключ за притягане на главата.

          Не си струва занимавката,за 30мин ще смъкнеш вала ще затегнеш и ще го поставиш пак,регулирането на клапани е задължително.Ако има теч,с притягане няма да стане,сменяй гарнитурата.
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • #6
            От: Ключ за притягане на главата.

            Благодаря на колегите, които дадоха мнение и най-вече за подсказката от колегата todor georgiev. Успях да намеря посочената книга от приятел. За онагледяване пускам дадения там чертеж. Все пак мисля да го изработя с цената на някоя и друга пожертвана вложка. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8890_1.jpg
Прегледи:1
Размер:344.8 КБ
ID:5291340
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #7
              От: Ключ за притягане на главата.

              Виждам, че си намерил чертеж. Този ключ има каталожен номер "А.50126" , ако има значение.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img001.jpg
Прегледи:1
Размер:97.2 КБ
ID:5291342
              Последно редактирано от salmanski; 18-07-11, 12:07. Причина: правописна грешка

              Коментар


              • #8
                От: Ключ за притягане на главата.

                Четох в подфорума на Дайхатсу, че си поръчват гарнитури в Български завод. Няма да е зле да се поинтересуваме за цени и при смяна на гарнитурата на главата да не се доверяваме на съмнителните руски производи.
                Александър

                Коментар


                • #9
                  От: Ключ за притягане на главата.

                  Що си мисля, че от някоя година нататък ладовите двигатели не се дозатягат?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ключ за притягане на главата.

                    Моля, този пост да не се приема като опит за подхващане на спор! В книгата "Аз ремонтирам ЛАДА", която при това е писана от германци, изрично е подчертано, че притягане на главата се прави при първия гаранционен преглед на 2500км. и след това на 2500км след всяко сваляне и качване на главата. Книгата е от 1985г. Ако имаш по-прясна заводска информация, моля сподели я!

                    За колегата petroffbg: случвало ли ти се е да счупиш и двете законтрящи пластини на колелото от разпр. вал? Ще отидат повече от 30 минути, за да намериш материал и изработиш нови такива.
                    Последно редактирано от коко келеша; 18-07-11, 16:06.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ключ за притягане на главата.

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Що си мисля, че от някоя година нататък ладовите двигатели не се дозатягат?
                      Аз при смяна на гарнитура стягам на 12кг/см и повече не пипам нищо.До сега проблеми не съм имал.Това,обаче за двигател на ВАЗ-за другите мотори незнам.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ключ за притягане на главата.

                        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                        Моля, този пост да не се приема като опит за подхващане на спор! В книгата "Аз ремонтирам ЛАДА", която при това е писана от германци, изрично е подчертано, че притягане на главата се прави при първия гаранционен преглед на 2500км. и след това на 2500км след всяко сваляне и качване на главата. Книгата е от 1985г. Ако имаш по-прясна заводска информация, моля сподели я!

                        За колегата petroffbg: случвало ли ти се е да счупиш и двете законтрящи пластини на колелото от разпр. вал? Ще отидат повече от 30 минути, за да намериш материал и изработиш нови такива.
                        Никога не използвам тези "тенекийки",еднократни са,едно сериозно затягане с около 7,5-8кг решава проблема,до сега нямам случай на саморазвиване дори при агресивен вал.Има една фирма за производство на гарнитури във Г.Оряховица Вентерз,правят всичко,работят с куриер,от там си поръчвам гарнитури със хром-никелова вложка и дебелина каквато искам,не са скъпари,затягаш и забравяш.Имам телефони на фирмата,ако някой се интересува,на лични.
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ключ за притягане на главата.

                          Аз, след едно българско опъване на веригата с помощта на щанга и последвалия ремонт за моя сметка, вече следвам само заводските указания.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ключ за притягане на главата.

                            Независимо коя година е нивата,гарнитурата на главата е клингиритова, съответно се до затяга.Не искам да споря с никой, просто лично мнение. Говоря за бензиновите двигатели ВАЗ.
                            0898774443-Пламен.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X