Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поставяне на Зумери..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Поставяне на Зумери..

    Първоначално публикуван от komisar Преглед на мнение
    Точно и само на лявата врата трябва да свири!
    Да, объркал съм.. Когато се отвори шофьорската, да свири, а другата колкото си иска да се отваря.....

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    А защо ти изтича газта, когато си на контакт? Първо това оправи.
    Изтича газта, защото клапана е вързан така, че когато има контакт отваря, затова когато е на контакт си изтиииичаа, изтииичааа газта..

    Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
    Адаш номера става с реле.
    Релето се захранва от извода на генератора за оборотомер, плюс се взима от ключа и се включва на нормално затвориния контакт на релето.
    В момента който падаешконтакт през нормално затвориния контакт ще протече ток и зумера ще свирне, в момента който двигателят заработи генератора ще даде захранване на релето ще сработи и ще прекъсне веригата.
    Адаш, много сложен е твоя варянт бре..
    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
    Honda Dominator 650
    088ЧЧ93979-->Борис
    0878956Ч38-->Борис

    Коментар


    • #17
      От: Поставяне на Зумери..

      Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
      Изтича газта, защото клапана е вързан така, че когато има контакт отваря, затова когато е на контакт си изтиииичаа, изтииичааа газта..
      Вземи оправи първо това, а после тунинговай.

      Коментар


      • #18
        От: Поставяне на Зумери..

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Вземи оправи първо това, а после тунинговай.
        Че така е правилно...Иначе няма как да има поток на газта.. ?? Или имаш нещо друго в предвид..Клапана е на газта, който спира газта като изгасиш колата..
        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
        Honda Dominator 650
        088ЧЧ93979-->Борис
        0878956Ч38-->Борис

        Коментар


        • #19
          От: Поставяне на Зумери..

          Не е правилно, разбира се. Като се подаде контакт, газ трябва да се пусне 1-2 секунди и ако двигателят не се завърти, да спре. Обикновено това го прави едно малко реленце в ключа. Иначе е пожароопасно, освен че ти изфирясва газта.

          При вакуумните изпарители, същата функция изпълнява вакуумната мембрана. Твоя явно е електрически, а си сложил ключ като за вакуумен.

          Коментар


          • #20
            От: Поставяне на Зумери..

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Не е правилно, разбира се. Като се подаде контакт, газ трябва да се пусне 1-2 секунди и ако двигателят не се завърти, да спре. Обикновено това го прави едно малко реленце в ключа. Иначе е пожароопасно, освен че ти изфирясва газта.

            При вакуумните изпарители, същата функция изпълнява вакуумната мембрана. Твоя явно е електрически, а си сложил ключ като за вакуумен.
            Абе, аз нищо не съм слагал, така я купихме, така я караме 1 година.. Аз затова избягвам да съм на контакт...Може да не е правилно, но щом върви..
            За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
            Honda Dominator 650
            088ЧЧ93979-->Борис
            0878956Ч38-->Борис

            Коментар


            • #21
              От: Поставяне на Зумери..

              Пожар може да направиш така, затова ти казвам - не зумер, ами оправи релето първо.

              Коментар


              • #22
                От: Поставяне на Зумери..

                Иначе става като на жигулките из малцинствата - няма две еднакви гуми, ама има спортно гърне и ксенон.

                Коментар


                • #23
                  От: Поставяне на Зумери..

                  Аз съм тешил проблема със зумера така:
                  Понеже понякога не слизам от колата след като стигна закъдето съм тръгнал(когато чакам жената от работа например) варианта с ключето на вратата не ми харесва. Та взех един плюс от единия фар, а за минус ползвам някоя бобинка която се включва с даването на контакт. Минуса минава през нея. Например през клапана за отваряне на газта. При пуснати фарове и изключен контакт през бобината се "хваща" достатъчен минус за да сработи пискунчето. При даване на контакт масата изчезва, и писъка спира. Така зумера сигнализира не при отваряне на вратата, а при изключване на контакта. Доста по-добре е според мен.
                  Малко грубо обяснено, но се мъча да е разбираемо за Бобчо.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Поставяне на Зумери..

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    Аз съм тешил проблема със зумера така:
                    Понеже понякога не слизам от колата след като стигна закъдето съм тръгнал(когато чакам жената от работа например) варианта с ключето на вратата не ми харесва. Та взех един плюс от единия фар, а за минус ползвам някоя бобинка която се включва с даването на контакт. Минуса минава през нея. Например през клапана за отваряне на газта. При пуснати фарове и изключен контакт през бобината се "хваща" достатъчен минус за да сработи пискунчето. При даване на контакт масата изчезва, и писъка спира. Така зумера сигнализира не при отваряне на вратата, а при изключване на контакта. Доста по-добре е според мен.
                    Малко грубо обяснено, но се мъча да е разбираемо за Бобчо.
                    И така става..
                    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                    Honda Dominator 650
                    088ЧЧ93979-->Борис
                    0878956Ч38-->Борис

                    Коментар


                    • #25
                      От: Поставяне на Зумери..

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Иначе става като на жигулките из малцинствата - няма две еднакви гуми, ама има спортно гърне и ксенон.
                      Ще я мисляя...Бо това найстина не е правилно, аз си мислех, че е правилно така..Ама уви...
                      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                      Honda Dominator 650
                      088ЧЧ93979-->Борис
                      0878956Ч38-->Борис

                      Коментар


                      • #26
                        От: Поставяне на Зумери..

                        Бобчо, газта трябва да не може да изтича при затворен клапан. Т.е.-при изключен контакт. Или про даден такъв, но без да се върти двигателя. Това ако уредбата е сложена от кадърен газаджия де. Но често се случва клапанчето вътре в изпарителя да не действа добре, и въпреки, че е затворено-да си пуска газ на воля. Най-вероятно проблема ти е оттам. Лекува се със смяна на гумичката, но може да има и нещо по-сериозно. Трябва си пипане и мислене.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Поставяне на Зумери..

                          Както каза Ясен това с пускането на газта не е шега работа и може да предизвикаш пожар така и тогава макар и по трудния начин ще разбереш, че има много по важни неща от зумерчета за късите светлини...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Поставяне на Зумери..

                            А нямали начин ,фаровете да гаснат с изключване на контактния ключ?На типото ми беше така и е много удобно.
                            Трагичното не е смъртта, а животът, който
                            хората живеят или не изживяват до смъртта си.
                            Чарлз Буковски

                            Коментар


                            • #29
                              От: Поставяне на Зумери..

                              Има начин, разбира се. Моята беше точно така. Габаритите, обаче, оставаха да светят. Ако не се сетиш ден-два за тях, пак оставаш без ток.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Поставяне на Зумери..

                                Първоначално публикуван от stelio Преглед на мнение
                                А нямали начин ,фаровете да гаснат с изключване на контактния ключ?На типото ми беше така и е много удобно.
                                Прекъсваш + които влиза в копчето за фаровете на мястото на което си прекъснал проводника свързваш нормално отворения контакт на реле 12V (достатъчно мощно), после намираш кабел, които когато дадеш на контакт получава + (става много лесно с уред или пробна лампа, може да пробваш по таблото с бушоните а ако ти е по лесно може да го намериш и на някоя клейма на "боша" или както там се казва) масата я вземаш от където си поискаш, към получения + и - свързваш бобината на релето. В крайна сметка се получава това, че фаровете не могат да светят ако автомобила не е на контакт или не работи двигателя.
                                Land Rover Discovery II 3,9 V8
                                Лада Нива 21214 1,7i

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X