Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Метанол

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Метанол

    Изотопните генератори на двата вояджера все още си работят... Относно горивните клетки - не съм съвсем съгласен, че ги няма, въпроса е в цената им и цената на горивото, което ползват.
    Александър

    Коментар


    • #17
      От: Метанол

      Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
      Изотопните генератори на двата вояджера все още си работят... Относно горивните клетки - не съм съвсем съгласен, че ги няма, въпроса е в цената им и цената на горивото, което ползват.
      Изотопните генератори на двата Вояджера никога не са достигнали КПД 1%, а струват теглото на Вояджер в злато още на земята.
      Горивни клетки НЯМА. Под НЯМА разбираме, че има прототипи с нерешени очевидни проблеми, че някой ще ти вземе пари за тях, но работа няма да свърши. Същото гориво, ако го сипеш в ладичката, ще направи много повече.

      Коментар


      • #18
        От: Метанол

        Енергийната плътност при бензин, дизел, пропан-бутан и метан е различна и това личи от изискванията за резервоарите за тези горива. ВАЗовете са проектирани за бензин и изцяло зависими от нефта сега и в близко бъдеще. Едва през 2014 г. се предвижда в България като член на ЕС да започне употребата на биогорива. Производството на рапица изисква големи обработваеми площи както и фотоволтаиката за електроенергия от слънцето. С една дума може нещо да се случи в бъдеще с биогоривата и "зелената" енергия, но с дотации от ЕС и с промени в енергийната политика. За сега нефт има достатъчно, но има и сериозни проблеми в арабския свят които водят до покачване цената на горивата. Изхода от създалата се ситуация за мен единствено го виждам в технически изправни ВАЗове и в умело използване на енергийния микс чрез каране на колите по предназначение, градски транспорт, велосипеди и пеша.
        Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

        Коментар


        • #19
          От: Метанол

          За тия фойерверки, както и за Е-се, можеш да забравиш през 12-та, остави я 14-а година. Послушай новините, и не подценявай тукашната публика с бълнувания за евросъюзи.
          Не е лошо да забравиш и за миксовете, освен ако нямаш предвид коктейл от течен мозък и кока кола. А то толкова купешки приказки приличат на брюкселски дебилизъм. Ша пруштавъш, ама.

          Коментар


          • #20
            От: Метанол

            Човека ти казва да си караш колата умерено, не да ходиш до тоалетна с нея! Кога ще въведат 5-те процента метанол или каквото е там слабо ме вълнува - това си е чисто позьорство. Какви миксове, какво нещо. Въпроса е как да се реши въпроса с горивата радикално, и единственото, което ми идва на ум е Дизелов мотор с ниски изисквания към горивната смес - както казваше един колега, карам си дизела с отработено масло от сладкарски цех, отзад мирише на понички и толумбички но на мен не ми пука!
            Александър

            Коментар


            • #21
              От: Метанол

              Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
              Човека ти казва да си караш колата умерено, не да ходиш до тоалетна с нея! Кога ще въведат 5-те процента метанол или каквото е там слабо ме вълнува - това си е чисто позьорство. Какви миксове, какво нещо. Въпроса е как да се реши въпроса с горивата радикално, и единственото, което ми идва на ум е Дизелов мотор с ниски изисквания към горивната смес - както казваше един колега, карам си дизела с отработено масло от сладкарски цех, отзад мирише на понички и толумбички но на мен не ми пука!
              Или пък да отидеш до една ливада ,да коснеш две коси тревка,слагаш ги в багажника и караш една седмица....ех мечти.Но дотогава ще си държа 124-ката,че дизела и е прост и всеяден.
              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

              Коментар


              • #22
                От: Метанол

                По последни изявления в разни ТВ предавания, срещу скромната сума от близо 15 000 лв. и бензиновия ти автомобил като основа на проекта можеш да получиш кардиналното решение - 15 годишен електромобил "Мерцедес" .
                ПП. Марката е случайно цитирана.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #23
                  От: Метанол

                  По-скоро 7-8 000 лв., ако не държиш да е перфектен... А защо не и Лада Нива ... Иначе за момента старите дизели, без разни дюзи и комън рейли са си най-гъвкавото решение - вървят с почти всичко, и не се сърдят.
                  Александър

                  Коментар


                  • #24
                    От: Метанол

                    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                    По последни изявления в разни ТВ предавания, срещу скромната сума от близо 15 000 лв. и бензиновия ти автомобил като основа на проекта можеш да получиш кардиналното решение - 15 годишен електромобил "Мерцедес" .
                    ПП. Марката е случайно цитирана.
                    ППП.Няма нищо случайно пич,вслушай се и се замисли.Даже става реч за дизел,чети осторожно.
                    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Метанол

                      Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                      ППП.Няма нищо случайно пич,вслушай се и се замисли.Даже става реч за дизел,чети осторожно.
                      Колега, разговаряме за кардинално решение а такова е имено отказването от течните горива пък били те и отработена оливия от хранителната индустрия. Гледах скоро състезание между Лендровер на ток и Рейнджровер с V8 и лифт на окачването. Бих казал, че дъртото електрокарче изобщо не се изложи.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #26
                        От: Метанол

                        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                        ... Гледах скоро състезание между Лендровер на ток и Рейнджровер с V8 и лифт на окачването. Бих казал, че дъртото електрокарче изобщо не се изложи.
                        Ами то само с гледане ако ставаше.. Аз предлагам да вложим и малко мислене, и понеже сме в "джиперски"/Стефан/ форум, да погледнем от тази гледна точка. И понеже стана и дума за сравнение на двата рейнджа та ми се ще да поразровим в детайли. За този с V8 работата е ясна. Интересен ми е другият, но не на полигон а в гората например. Първо в теглово отношение сме метнали 1 тон отгоре. Това ми е относително но батерия + ел. двигател горе-долу толкова. Трябва си и някакъв с вътрешно горене щото нали ако попривърши тока нсред гората не можеш да вземеш от колегата една туба ток назаем. Като знаем съвременните батерии- колко ти е запасът на ход? За мен-мижав. Нещо не ми се връзва, поне на мен.
                        Малко и Ясен да го поправя относно алтернативните горива за бензинови двг-та. Ксилол ми е неясно гориво, другите съм ги ползвал във времето назад. Вървят си автомобилите и без пренастройка изключая ацетонът. За него си трябва яка пренастройка на горивният процес и пак автото не върви. Как и да го омагьосваш недоизгаряне и детонации в излишък. Това от опит. Безол,толуол, фенол- по комунизъма на богато и безплатно съм пекарал бая нещо през резервоара и си беше супер но и там си има специфики. Трябва например система за подгряване в резервоара че и трите при +5 градуса почват да стават на каша. Другото е че който кара след теб е потенциален мъртвец, такава смрад излиза отзад че....
                        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X