Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих днес по Нивата..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Какво направих днес по Нивата..

    Всичко започна със затягане на предните спирачки. Това след като миналия януари, по време на големия сняг, в специализиран сервиз / най-реномиран може би/, беше направена пълна профилактика на спирачната система /такова беше заданието/, след двукратно посещение, щото след първото не бях доволен. Това и след дадени една торба пари /пазя си работните карти/.
    След като преди седмица положението стана нетърпимо, свалих предно ляво колело и какво да видя - предпазните чохълчета на спир. цилиндри почти ги няма, а от вида на спир. маркучи направо настръхнах / а преди година всичко е "било" перфектно/. Тъй като спир. помпа даваше някакво овлажняване върху сервото и тя излезе на дневен ред.
    За тези части в магазина оставих 81 лв.
    Колеги, огледайте си спирачните апарати. Чохълчетата се сменят за по-малко време от мотаж и демонтаж на колело. Огледайте и участъка от спир. маркуч, намиращ се под прикрепящата метална скоба / там остава скрит под гимена втулка и точно там се гъне най-много/.
    Целият ремонт ми отне 3 часа.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0600.jpg
Прегледи:1
Размер:41.6 КБ
ID:5262989Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0625.jpg
Прегледи:1
Размер:38.4 КБ
ID:5262990Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0618.jpg
Прегледи:1
Размер:51.7 КБ
ID:5262991

    п.с. Пропуснах за раздвижването. Буталцето без чохълче беше блокирало.

    Последно редактирано от Нешо 68; 26-03-11, 08:27.

    Коментар


    • #77
      От: Какво направих днес по Нивата..

      Чакам да съмне и влизам в гаража да "пръсна" Нивата.Дано 150гр. боя да ми стигнат за частичния бояджалък.Вчера я китосахме,изтрихме и и нанесахме грунда...
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #78
        От: Какво направих днес по Нивата..

        Скоро я купих Нивата и лампата за включени фарове не светеше. Свалих таблото и установих, че лампичката е изгоряла. Купих бял ярък LED 12 V dc от Mr. Bricolage (2 бр.-2,90 лв.) и го запоих за медните пластинки влизащи в конзолата. Оказа се, че светлината от LED се вижда ярко и през деня, та така реших проблема си визуално да контролирам кога са ми включени светлините. Вярвам, че след този ярък визуален LED няма да имам нужда от поставянето на звуков сигнал чрез зумер. Друг кръгъл фенер от Carrefour с 4 LED (1,90 лв.) захранван 3 ААА батерий се оказа подходящ за осветление където си искам в Нивата. Взех си и 10 А комбиниран разклонител CONRAD (1 запалка + 2 за осветление + 1 USB захранване) с предпазител 10 А за да го включа като ми остане време директно към акумулатора. Идеята е покрива на Нивата да го използвам за инсталиране на 140 Wp mc-Si PV, но само при спрян и ориентирана на юг автомобил. Автономната ми PV система се състои от два PV модула които монтирах върху покривни багажни рейки, регулатори за напрежение и зарядно за акумулатор за работа с подходящи консуматори (50 W, 12 V dc хладилна чанта; Laptop; акумулатори, осветление, GSM, радиотелефони и т.н) в изолирани райони от енергийната система. Двата PV модулите са твърди от мултикристален Si с 70 Wp единична мощност и се транспортират задължително вътре в Нивата до крайната цел където се инсталират върху неподвижния автомобил. Този проект го реалирах върху покрива на ВАЗ 2107 и тествах системата на дълги преходи по асфалт Благоевград - Patra, Greece - Дуранкулак - Благоевград и натрупах практичен опит, а сега залагам на проходимостта на Нивата чрез лек off road да достигна до изолирани райони понеже хобито ми освен далечни преходи на хиляди километри по асфалт с ВАЗ 2107 включва и Lada Niva 4X4 за out door в продължение на седмица-две лов/риболов/лодка/къмпинг в изолирани райони.
        Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

        Коментар


        • #79
          От: Какво направих днес по Нивата..

          Колега, каква точно е идеята за поставяне на фотоволтаици върху колата и по-точно с каква цел го правиш - за да си осигуриш електроенергия по време на преходите си или осъществяваш икономия на горивото. Малко излизаме от темата, може да се отвори нова. Аз все още проучвам възможността всяко 4х4 да се трансформира в електрически хибрид с възможност за самостоятелно задвижване на задния мост от електродвигател.
          Александър

          Коментар


          • #80
            От: Какво направих днес по Нивата..

            Аз преди малко приключих с козметичните ремонти по купето.Утре ще кача и някоя снимка от заключителния етап.

            Коментар


            • #81
              От: Какво направих днес по Нивата..

              Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
              Аз преди малко приключих с козметичните ремонти по купето.Утре ще кача и някоя снимка от заключителния етап.
              Браво!!
              Аз също имах спречкване с изправяне, китосване и такива, но моя случай беше в предна дясна врата.. Замалко не я пробих..
              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
              Honda Dominator 650
              088ЧЧ93979-->Борис
              0878956Ч38-->Борис

              Коментар


              • #82
                От: Какво направих днес по Нивата..

                Колега axlastro опитай се в спряла Лада Нива да включиш към запалката една хладилна чанта с охладена бира за няколко часа и ще ти стане ясно за какво е нужна фотоволтаиката. Автомобилът с ДВГ е конструиран след като изгасне двигателя да има някакъв ограничен запас на акумулирана електроенергия в акумулатора която може да се използва много пестеливо. Тази електроенергия е крайно недостатъчна ако искаш да използваш консуматори при спрян двигател в изолиран район. Може да се използва бензинов/дизелов агрегат или двигателя на Ладата да работи на място, но това е свързано с шум, бензин/дизел, масло, газове, отпадна топлина и обслужване което не ме удовлетворява. Необходима ми е повече електроенергия по време на преходи в изолирани райони и затова съм се насочил към интегриране на фотоволтаика в Лада Нива и ефективно използване на електроенергията в автомобила. Покрива на Лада Нива върши полезна работа (стабилна конструкция, сигурност, лесно ориентиране и реализиране на подходящ наклон на PV площ) за инсталиране на PV модули. Добре ще е да се открие една тема High Tech и Лада Нива за да дискутираме полезни неща за нас с наличния High Tech на пазара.
                Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

                Коментар


                • #83
                  От: Какво направих днес по Нивата..

                  Първоначално публикуван от mstoev Преглед на мнение
                  Колега axlastro опитай се в спряла Лада Нива да включиш към запалката една хладилна чанта с охладена бира за няколко часа и ще ти стане ясно за какво е нужна фотоволтаиката. Автомобилът с ДВГ е конструиран след като изгасне двигателя да има някакъв ограничен запас на акумулирана електроенергия в акумулатора която може да се използва много пестеливо. Тази електроенергия е крайно недостатъчна ако искаш да използваш консуматори при спрян двигател в изолиран район. Може да се използва бензинов/дизелов агрегат или двигателя на Ладата да работи на място, но това е свързано с шум, бензин/дизел, масло, газове, отпадна топлина и обслужване което не ме удовлетворява. Необходима ми е повече електроенергия по време на преходи в изолирани райони и затова съм се насочил към интегриране на фотоволтаика в Лада Нива и ефективно използване на електроенергията в автомобила. Покрива на Лада Нива върши полезна работа (стабилна конструкция, сигурност, лесно ориентиране и реализиране на подходящ наклон на PV площ) за инсталиране на PV модули. Добре ще е да се открие една тема High Tech и Лада Нива за да дискутираме полезни неща за нас с наличния High Tech на пазара.
                  Ще се оформи интересна тема. Дискусията трябва да обхваща и други марки автомобили защото разглеждането на възможността, за монтаж само върху покрива на Лада Нива е малко егоистично.Поздрави.
                  MITSUBISI PADJERO 2,5 TDI. 1994 Г. Кандидат ретро.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Какво направих днес по Нивата..

                    +1

                    4х4 с добра антикорозионна защита, лесно достъпни части, електродвигател на задния мост и основен ДВГ + PV на покрива + система за рекуперация на спирачната енергия = мечта
                    Александър

                    Коментар


                    • #85
                      От: Какво направих днес по Нивата..

                      Ето и снимките от заключителния етап и частичното боядисване...
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #86
                        От: Какво направих днес по Нивата..

                        Колега по лесно беше цялата да я пръснеш.Аз всяка година по това време я пребойдисвам моята.
                        Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                        Коментар


                        • #87
                          От: Какво направих днес по Нивата..

                          Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
                          Колега по лесно беше цялата да я пръснеш.Аз всяка година по това време я пребойдисвам моята.
                          Знам колега,ама като я пръсна цялата после ще ми се свиди да я вкарам в гората,а все пак нали за това съм я взел.Целта на занятието беше където има криви ламарини да се изправят,китосат и леко да се пръснат.Повече за в гората не ми е необходимо,а и няма смисъл.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Какво направих днес по Нивата..

                            Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                            Ето и снимките от заключителния етап и частичното боядисване...
                            Яче следващата трябва да е мойта май ако не съм объркал графика
                            0898707872-Здравко

                            Коментар


                            • #89
                              От: Какво направих днес по Нивата..

                              Първоначално публикуван от ribar4eto Преглед на мнение
                              Яче следващата трябва да е мойта май ако не съм объркал графика
                              Разбира се Даче.Само да навием майстора,че нещо май трудно се навива-/за Миленчо говоря-знаеш/.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Какво направих днес по Нивата..

                                Е дойде пролетта и започнаха ремонтите . Аз например смених съединителя /вчера и днес / . Както препоръчвате " ЛУК " . Взех го за 98 лв със фирмена отстъпка от " Тех-Ко на "Козлодуй" , иначе е 144 лв . Предстой разработка но първите ми впечатления са добри . Доста по-меко зацепва за разлика от оригиналния .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X