Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих днес по Нивата..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Какво направих днес по Нивата..

    Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
    П.П. Някой да знае как се помага на ръждясал винт да се отвинти...
    Кока кола, ВД40. гедоре шестогран, парче водопроводна тръба и мамата.

    Коментар


    • #47
      От: Какво направих днес по Нивата..

      Ей, какво е време дошло - нощните крадци на бензин за 5 литра и от ТТ респект нямат, човек до клозета да не смее да отиде... Днес монтирах на капачето на резервоара ключалка от уличен телефон - с 4-те ръба. Утре и нея ще я вържа с алармата. Жалко, че Нивите не ги направиха на 380 волта...
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • #48
        От: Какво направих днес по Нивата..

        много е добра идеята за 380 волта

        Коментар


        • #49
          От: Какво направих днес по Нивата..

          Като казахме крадци, днес един нов колега от форума ми подхвърли идеята за секретни болтове - речено сторено. Сложих и нови рефлектори на фаровете, че старите вече бяха за боклука. Сложих си зумера за забравени фарове, една мембрана на карбуратора и общо взето това е.
          Прикачени файлове
          Александър

          Коментар


          • #50
            От: Какво направих днес по Нивата..

            Честита Нова Година на всички нивоводи.За мен тя започна с лек ремонт по Нивата и по точно смяна вилката на съединителя.По принцип операцията е лесна,но тъй като в случая не разполагах с канал или подемник се наложи да лягам под колата и общо взето ремонта ми отне около 20мин.Освен това използвах момента и направих цялостен преглед на колата отдолу.Оказа се,че като цяло машината е добре.Ето ги и снимките,макар и не подробни:
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от Янко Желязков; 01-01-11, 23:48.

            Коментар


            • #51
              От: Какво направих днес по Нивата..

              Хубава работа си свършил Янко. А само да те попитам една такава манта ще можеш ли да ми намериш, че много ми допадна от снимките?

              Коментар


              • #52
                От: Какво направих днес по Нивата..

                Първоначално публикуван от Kara Kolio Преглед на мнение
                Хубава работа си свършил Янко. А само да те попитам една такава манта ще можеш ли да ми намериш, че много ми допадна от снимките?
                Разбира се-това е ДАП-аджийска манта от Бай Тошово време.Имам само още една и ще ти я подаря.

                Коментар


                • #53
                  От: Какво направих днес по Нивата..

                  Тъкмо ще ми свърши идеална работа мантата, скоро ще слагам АRB блокажи отпред и отзад и ще има залягане под Нивата...

                  Коментар


                  • #54
                    От: Какво направих днес по Нивата..

                    Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                    Честита Нова Година на всички нивоводи.За мен тя започна с лек ремонт по Нивата и по точно смяна вилката на съединителя.По принцип операцията е лесна,но тъй като в случая не разполагах с канал или подемник се наложи да лягам под колата и общо взето ремонта ми отне около 20мин.Освен това използвах момента и направих цялостен преглед на колата отдолу.Оказа се,че като цяло машината е добре.Ето ги и снимките,макар и не подробни:
                    Честита Нова година и от мен!
                    Какви бяха симптомите за да решиш смяна на вилката ?
                    Първоначално публикуван от Kara Kolio Преглед на мнение
                    Тъкмо ще ми свърши идеална работа мантата, скоро ще слагам АRB блокажи отпред и отзад и ще има залягане под Нивата...
                    Да няма на състезания да ходиш ............
                    Чакам с нетърпение да видя какво става с блокажи на Нива.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Какво направих днес по Нивата..

                      Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                      Честита Нова година и от мен!
                      Какви бяха симптомите за да решиш смяна на вилката ?

                      Да няма на състезания да ходиш ............
                      Чакам с нетърпение да видя какво става с блокажи на Нива.
                      Ами просто при натискане педала изведнъж взе да потъва до пода без никакво усещашо се усилие и съпротивление.Естествено скоростите влизаха страшно трудно,а задната "хъркаше" яко-при тези рязко,появили се симптоми няма как да не разбереш,че си счупил вилка на съединителя.Аз,обаче винаги си нося резервна-/струва 4лв./ и това въобще не ме стресна.
                      Що се отнася до блокажите на колегата от Сливен-ами прави си майтап с нас момчето

                      Коментар


                      • #56
                        От: Какво направих днес по Нивата..

                        Ето я и счупената вилка:
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #57
                          От: Какво направих днес по Нивата..

                          идвам ей сега ще я оправим на Ц О
                          0898707872-Здравко

                          Коментар


                          • #58
                            От: Какво направих днес по Нивата..

                            Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                            Ами просто при натискане педала изведнъж взе да потъва до пода без никакво усещашо се усилие и съпротивление.Естествено скоростите влизаха страшно трудно,а задната "хъркаше" яко-при тези рязко,появили се симптоми няма как да не разбереш,че си счупил вилка на съединителя.Аз,обаче винаги си нося резервна-/струва 4лв./ и това въобще не ме стресна.
                            Що се отнася до блокажите на колегата от Сливен-ами прави си майтап с нас момчето
                            Не проумявам как се чупи вилка, но ще се възползвам от опита и ще си сложа една в Нивата. То и без вилка се включват със синхронизиране на оборотите, но заради вилка да закъсаш..........интересно .
                            Блокажи - има, но и на преден мост ..... на Нива ми се стори странно.
                            Решил съм старата нива да я направя със 100% блокаж отзад .
                            Само да ми дойде музата....

                            Коментар


                            • #59
                              От: Какво направих днес по Нивата..

                              Ето и лекото подсилване на вилката.Освен това използвах възможността,че съм я свалил и напръсках добре с ВД-40 повърхността,където работи муфата на аксиалния лагер,че заяждаше доста и товареше допълнително вилката.След интервенцията муфата вече се плъзга много по-лесно и самият педал на съединителя стана значително по-лек.БЛАГОДАРНОСТИ на колегата "Рибарчето".Купил си е наистина много добра заваръчна техника.
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • #60
                                От: Какво направих днес по Нивата..

                                Първоначално публикуван от ribar4eto Преглед на мнение
                                идвам ей сега ще я оправим на Ц О
                                Комбото от колко време го използваш?Пред два месеца се взех Е-180,същото като твоето на Вики-Б,много съм доволен,клапана за газта правил ли ти е проблем?
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X