Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих днес по Нивата..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих днес по Нивата..

    Още в началото, когато купих моята, се оказа, че има доста нагнили и похабени неща по генерацията. Всъщност, направо се пръсна средното гърне един ден.
    Много исках да е отстрани и стана с чисто ново крайно гърне от 1600.
    Е.. голяма грешка. Не го правете така.
    Не знам как карат хората с Ниви във форума, но при преминаване на разни препядствия, гърнето се удря, откача се от единия си тампон, вече е поогънато отдолу, а и края му често се смачква и си играя да го отварям. Освен това се
    При скорошна възможност, отивам да ми слагат тръба от двуцевката и едно малко гърне чак отзад и да се приключва.
    При мен е предимство, че не ми е бутилката отдолу обаче. В противен случай, виждам да се направи с малко гърне или с две такива пак по средата някъде или просто зад задна дясна гума, понеже има един съсед, на който е направена по този начин.


    Коментар


    • От: Какво направих днес по Нивата..

      А края му,защо си го изкарал под прага?Режеш го скосено и да си стои отдолу.
      Като купих Нивата и моята тръба излизаше под прага пред задна лява и доста често я мачках.Както съм го направил сега,проблеми нямам никакви.
      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

      Коментар


      • От: Какво направих днес по Нивата..

        То, честно казано, там съм го преглътнал да се мачка.
        По-лошото е, че в предния край се закача по разни клони, калища или пък лед и сняг - зимата.
        От където следва, че постоянно или се откача от предния тампон, или накрая ще вземе да ми счупи двуцевката.
        Хем гледам, да не е стегната скобата там, че да не изкъртя и нея, заедно с гърнето.
        За мен, от където и да погледна, си беше грешка, ама пусти мерак.
        Ама.. като отделя кеш, една тръба и назад.

        Коментар


        • От: Какво направих днес по Нивата..

          Краят на тръбата трябва да е по-скрит в ъгъла между колелото и прага и тогава няма проблеми.

          Е, и Нивата трябва да се ползва по предназначение.

          Коментар


          • От: Какво направих днес по Нивата..

            Здравейте, отрязах тръбата дето стърчеше настрани и сега е направо назад, но при движение и отворен прозорец започна да се усеща мирис на изгорели газове. Като затворя прозорците няма проблем, отворя ли даже и триъгълното мерише страшно. Не се вижда да има спукване на двуцевката или на гърнето. От какво може да е?

            Коментар


            • От: Какво направих днес по Нивата..

              От това че имаш пролуки в задната част на купето.

              Коментар


              • От: Какво направих днес по Нивата..

                Днес лягам от долу да търся пролуки и запушвам със силикон. Ще снимам и гърнето как съм го направил. Благодаря.

                Коментар


                • От: Какво направих днес по Нивата..

                  Вместо със силикон,пробвай с полиуретаново лепилотова дето се продава на салами.На Вюрт е много добро.
                  Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                  Коментар


                  • От: Какво направих днес по Нивата..

                    Здравейте днес поогледах от долу, но не видях никакви дупки. Установих че между стоповете и каросерията има доста голямо разстояние, което уплътних с уплътнител за прозорци един кафяв като гума. добавих от него и на вратата на багажника. Монтирах и една кутийка на ауспуха да насочва струята на страни, ако има ефект ще заваря едно късо парче под 90 градуса настрани да гледа. Ето и малко снимки.

                    Коментар


                    • От: Какво направих днес по Нивата..

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:161.2 КБ
ID:5748599Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:117.0 КБ
ID:5748600Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:144.0 КБ
ID:5748601

                      Коментар


                      • От: Какво направих днес по Нивата..

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Абсолютно всички електронни запалителни системи на Лада очакват разстояние 1.0-1.1 мм, а тия с чукче, поради по-ниското напрежение с което работят - 0.8мм. Впрочем за другите марки автомобили числата са приблизително същите .
                        Това означава ли,че моята като е с датчик на Хол очаква разстояние 1-1.1 мм ?
                        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                        Коментар


                        • От: Какво направих днес по Нивата..

                          Да.

                          Коментар


                          • От: Какво направих днес по Нивата..

                            Благодаря много!
                            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                            Коментар


                            • От: Какво направих днес по Нивата..

                              Разстоянието беше 0.8 мм,направих го 1.05

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0331.jpg
Прегледи:1
Размер:381.5 КБ
ID:5752621
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0330.jpg
Прегледи:1
Размер:361.4 КБ
ID:5752622
                              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                              Коментар


                              • От: Какво направих днес по Нивата..

                                Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                                Разстоянието беше 0.8 мм,направих го 1.05

                                [ATTACH=CONFIG]913262[/ATTACH]
                                [ATTACH=CONFIG]913263[/ATTACH]
                                И какъв е резултата?
                                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                                Из "Златния телец"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X