Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих днес по Нивата..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих днес по Нивата..

    и давта проблема е малко вероятно да са от карбуратора

    Коментар


    • От: Какво направих днес по Нивата..

      Я му качи една снимка на тоя карбуратор.Това,че мирише на газ,няма общо с вида на карбуратора.За липсата на ниски обороти си има причина,но и тя не е във вида на карбуратора.Знаеш ли,че Нива се комплектова с няколко вида карбуратори?!
      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

      Коментар


      • От: Какво направих днес по Нивата..

        Не не знаех. Добре няма да бързам ще го сваля да го разгледам по отблизо и тогава ще решавам какво да правя. Благодаря колеги.

        Коментар


        • От: Какво направих днес по Нивата..

          Може дори да не се наложи сваляне!Не знам защо,ама си мисля,че си със Солекс?
          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

          Коментар


          • От: Какво направих днес по Нивата..

            Ако е Солекс или другия който има ППХ просто трябва да се оправи системата за ППХ (или да се изолира да не пречи). Джокер: има ли карбураторът кабели или поне клеми?

            Нива с хоризонтални стопове е малко вероятно да е със Солекс ама ако е така това е само предимство.

            Коментар


            • От: Какво направих днес по Нивата..

              От днес с волтметър и термометър.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0263.jpg
Прегледи:1
Размер:85.4 КБ
ID:5716237
              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

              Коментар


              • От: Какво направих днес по Нивата..

                Добре е станало колега, аз мисля да си взема от тези волтметри които се включват в запалката. А тези уреди за наклона от къде са?

                Коментар


                • От: Какво направих днес по Нивата..

                  От някакъв Английски сайт го взех преди години.
                  Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                  Коментар


                  • От: Какво направих днес по Нивата..

                    Първоначално публикуван от woldemar Преглед на мнение
                    ...аз мисля да си взема от тези волтметри които се включват в запалката...
                    Не си взимай! Не мерят много точно, или поне моя се падна такъв...
                    Only after the last tree has been cut down,
                    Only after the last river has been poisoned,
                    Only after the last fish has been caught,
                    Only then will you find that money cannot be eaten.

                    Коментар


                    • От: Какво направих днес по Нивата..

                      Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                      От днес с волтметър и термометър.

                      [ATTACH=CONFIG]869029[/ATTACH]
                      Къде и е парното на тая Нива? Да не я готвиш за Дакар?!
                      Only after the last tree has been cut down,
                      Only after the last river has been poisoned,
                      Only after the last fish has been caught,
                      Only then will you find that money cannot be eaten.

                      Коментар


                      • От: Какво направих днес по Нивата..

                        Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                        Не си взимай! Не мерят много точно, или поне моя се падна такъв...
                        Днес мерих разни плюсове дето идват до таблото,но волтажа там е по-нисък от този на акумулатора(явно малка част се губи по пътя).Тоя съм го вързал директно към плюса на акумулатора.
                        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                        Коментар


                        • От: Какво направих днес по Нивата..

                          Здравейте колеги,
                          може ли да ми кажете за какво служи тази тръбичка и защо тече бензин от нея понякога (явно идва много).
                          Това, което не е добре е, че тече върху горещите колектори и не създава чувство за сигурност.





                          Втората ми молба е, ако може някой да напише или даде линк как да го настроим, че на бензин гасне, а на газ е пушка. От врътката за оборотите (с черна пластмаса за въртене на ръка) нещо не се получава.

                          Средното ми гърне е много зле и съвсем се пръсна преди няколко дена.
                          Имам едно от дизелов Форд (Ескорт мисля), дали ще е удачно само с него за средно и ауспух отстрани при прага? Задното гърне не е чак много зле, но тръбата към него е доста подпухнала, което не ми вдъхва доверие да оставя и него.

                          Днес започнах да разглобявам интериора да махам меката изолация (нещо като киче), понеже в краката на шофьора и пасажера отпред беше много много влажна. Отпред, всъщност, я махнах преди време и бях писал дали да се опитвам да махам и смолата, с която са намазали ламарините и колегата kameno karp каза, да я махам. На мен обаче, това ми се струва ненужно за сега и доста трудоемко. Наистина ли е добре да я оставя на съвсем гола ламарина?

                          А да представя и въпросната Нива, че да си говорим за даден екземпляр.



                          По нея, за сега сме сложили пласмасовите подкалници и съм свалил калобрани и багажник за тавана.
                          За сега й търся лимита, но от всичките ми карания, само веднъж излязох с един приятел с Паджеро, който също се подвизава в този форум като c0dy^. Иначе ме е страх да се набутвам в големи калища и гьолове, че в багажника съм добавил чифт ботуши, военна лопатка, брадвичка и въже, но ако съм сам, въпреки тези неща, не се чувствам много сигурен.
                          Беше супер готино, ще се радвам да се запозная с колеги, които могат да ме развеждат насам-натам, но за момента с този стоков екземпляр. Става дума за Варна.
                          Имам още планове, но трябват средства и да ми мине успешно сесията.

                          Лошото е, че последния път я хванах на 23л газ за 116км, което не ми хареса много. Нищо, че 70% от това е карано на бавни, без блокаж почти. До този път пък, над 17/100 не бях правил.

                          Също, бих бил много благодарен, ако някой сподели какво може да се направи на първо време по нея с няколко думи.
                          Общо взето, от всичко изчетено по форума, събирам средства за Lassa OK-144 - силно препоръчани от Янко Желязков.
                          Благодаря и за всичкото нахъсване от неговите снимки за възможностите на Нивата.
                          Мислех да махам кривките на задната броня, че само се пълни с кал, но май няма.
                          Задължително ще направя защита на предния диференциал, че като гледам, има доста голяма възможност да го изсуркам някъде.

                          Коментар


                          • От: Какво направих днес по Нивата..

                            Тръбичката е точно за излишен бензин - помага при задавяне на двигателя.

                            Щом имаш пластмасова врътка за обороти значи карбураторът е Солекс и има електрическа верига за празния ход. Най-вероятно не идва ток до бобината.

                            17/100 газ за Нива в гората или в градско е нормално и няма да свалиш много.

                            Сам където и да ходиш в гората не трябва да се чувстваш много сигурен защото после много ще ходиш пеш. Това не зависи от марката и модела.

                            Коментар


                            • От: Какво направих днес по Нивата..

                              Тръбичката наистина е дренажна, но с малката подробност, че по принцип е с калибровано отворче на края. Нали се сещате, че при работещ двигател се явява нещо като въздушен жикльор. Освен това формата е съвсем друга, поне по каталог, и изобщо не капе върху колекторите.
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • От: Какво направих днес по Нивата..

                                И такава форма съм виждал.

                                Сега разгледах снимките по-внимателно - карбураторът със сигурност е Солекс, личи от много работи и за да се оправи празния ход трябва да се даде ток на електромагнитния клапан.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X