Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих днес по Нивата..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих днес по Нивата..

    Смених оригиналния бензинов резервоар, с 12 л. пластмасов от лодка в багажника.Замених също и всички бензинови маркучи с нови, защото от ръждивия стар резервоар постоянно ми се задръстваха жигльорите.
    First Man, then Machine!
    Lada Niva
    Honda XR 400

    Коментар


    • От: Какво направих днес по Нивата..

      Много време стана не съм влизал в сайта. Много емоции с Нивата се насъбраха...
      Да почна от последната:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20151108_110812.jpg
Прегледи:1
Размер:166.9 КБ
ID:5691639

      Коментар


      • От: Какво направих днес по Нивата..

        Почна да повишава температурата, да губи вода и да прави въздушна възглавница. Проби капачката на радиатора.Водната помпа протече в последствие. Всичко водеше към "обезглавяване".
        От чудене и ровене покрай този проблем, взехме, че изпуснахме няколко зъба да прескочат на ангренажната верига та и клапаните отидоха...нямаше как-свалихме главата, шлайф, нови клапани и гумички
        Тропаха хидравличните повдигачи, оказа се че рампата, дето ги захранва с масло се е счупила. Ама се е счупла, защото част от повдигачите бяха се разхлабили, чудно защо?
        Взех и нови повдигачи-китайски, щото няма руски, за 18лв парчето. Боклуци! Три изхвърлихме и върнахме старите. Сега притропват два на ниски обороти на 2 и 3 цилиндър от време на време. Утре ще премерим налягането на маслото, че не би трябвало да пада на ниски обороти. Тази глава с натаманени хидравлични глезотии не е много успешна. От 2008 руснаците слагат друга, подобрен вариант. Тя и моята е от 2008, ама късмета ми е бил такъв.
        Така и така всичко е разглобено, смених термостата и водните съединения + 2бр ремъка. Още ги биваше, ама на 130000км станаха.
        Та хвърчат едни пари, свят да ти се завие ��
        Надявам се в сряда да мога най-сетне да я карам, че съм взел една стара астра комби и досега не се бях чуствал така безпомощен на пътя. А да не говоря как ме гледат хората с нея.
        Явно Нивата ми отива повече!!!

        Коментар


        • От: Какво направих днес по Нивата..

          Първоначално публикуван от Brazer Преглед на мнение
          Смених оригиналния бензинов резервоар, с 12 л. пластмасов от лодка в багажника.Замених също и всички бензинови маркучи с нови, защото от ръждивия стар резервоар постоянно ми се задръстваха жигльорите.
          Няма как от ръждите в резервоара,да ти се задръстват жигльорите.Боклуците идват от друго място.
          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

          Коментар


          • От: Какво направих днес по Нивата..

            Ако всичките цедки са си на мястото, изобщо няма откъде да дойдат боклуци в карбуратора (на теория).
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • От: Какво направих днес по Нивата..

              Принципно влизат от отворите в корпуса,които са над емулсионните тръбички.Дали от самия въздушен филтър падат или по някакъв начин го заобикалят....
              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

              Коментар


              • От: Какво направих днес по Нивата..

                Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                Няма как от ръждите в резервоара,да ти се задръстват жигльорите.
                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                Ако всичките цедки са си на мястото, изобщо няма откъде да дойдат боклуци в карбуратора (на теория).
                И двамата не сте прави.
                Боклуците идват именно от горивото в общия случай - тъпото е че те в горивото са много фини и минават през всички цедки и филтри, а в карбуратора намират начин (то има условия) да се събират по няколко малки да правят една голяма.

                Не случайно, ако човек сложи няколко еднакви филтъра един след друг след време ще има боклуци във всеки от тях.

                За да няма този проблем последният филтър трябва да е до карбуратора и да е с отвори под половин микрон. Лошото е че такъв филтър струва едни пари, а при наличните условия ще се запушва по-често и от жигльорите.
                Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                Принципно влизат от отворите в корпуса,които са над емулсионните тръбички.Дали от самия въздушен филтър падат или по някакъв начин го заобикалят....
                И това помага.
                Боклуците от въздуха правят същия фокус - влизат докато са малки а долу в поплавъковата камера правят коалиции. Отделно че на една нормална Лада по традиция и е изваден или поне спукан маркуча на картерната вентилация и едни 10% от въздуха никакъв филтър не срещат по пътя си.

                Ако има плочка за газ захранена през дупки във филтърната кутия - бонус. Няма на тоя свят газаджия дето ще ги направи както трябва.

                Коментар


                • От: Какво направих днес по Нивата..

                  Някой да знае колко трябва да е налягането на маслото на ниски обороти?
                  Довечера искам да го премеря с манометър, а имам инфо само за високи...

                  Коментар


                  • От: Какво направих днес по Нивата..

                    Първоначално публикуван от ladamosc Преглед на мнение
                    Някой да знае колко трябва да е налягането на маслото на ниски обороти?
                    Довечера искам да го премеря с манометър, а имам инфо само за високи...
                    Ако не ти просветва лампата за налягането на ниски обороти,не се занимавай ще влезнеш в голям филм.
                    Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                    Коментар


                    • От: Какво направих днес по Нивата..

                      На празен ход, при 750об/мин, минимално допустимото налягане е 0.5 атмосфери. Лично на мен ми е много неприятно, когато се опитва да падне под 1 атм.

                      П.П. Предполагам се приема, че двигателят е достигнал до нормалната си работна т-ра?
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • От: Какво направих днес по Нивата..

                        То по-голямата интрига е каква е температурата на маслото. При Лада това не е очевидно.

                        Коментар


                        • От: Какво направих днес по Нивата..

                          Сигурно си прав, но досега не съм попаднал на техническа литература, в която налягането на маслото в автомобила да е вързано директно с температурата му в момента на меренето. Може пък и да не съм случил с точната литература.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • От: Какво направих днес по Нивата..

                            Факт е че Нива няма термостатиране на маслото и когато двигателят е достигнал работна температура, маслото може да е от 50 до 110 градуса в зависимост от това КАК е достигната работната температура. И после в хода на работата да се повиши поне до 160 без никакви признаци на прегряване на двигателя.

                            Налягането на маслото зависи от вискозитета му, а той - от неговата температура, а не от температурата някъде наоколо.
                            А, да - зависи и от вискозитетния клас на маслото и от честотата на въртене на коляновия вал.

                            Тъй че цялата работа е малко афиф ама за ориентация може да се ползва че лампата (тя сработва на половин бар) не трябва да светва НИКОГА, щом двигателят работи.

                            Коментар


                            • От: Какво направих днес по Нивата..

                              Премерих налягането:
                              На ниски обороти:
                              На студен двигател 2 bar
                              На топъл 1.2 bar

                              На високи обороти(4000+) подминава леко 4 bar

                              От цялата работа смяната на хидравличните повдигачи се оказа препъни камъка...Няколко пъти сваляхме вала, за да разберем какво става с тракането
                              Освен, че китайските са кофти, при затягане на ръка по-сериозничко повдигачите клинят и не работят. В резултат бензиновият двигател на ладата придобива дизелово звучене. И хайде пок сваляй вала и изпразвай повдигачи, докато най-накрая опитно установихме силата на затягане - да се движат свободно на ръка.
                              Аз логика в тази работа не открих, но доста неща се наложи да изчета...
                              Колеги, дано не ви се налага да правите това!

                              Коментар


                              • От: Какво направих днес по Нивата..

                                Що не и сложи обикновени винтове за регулиране?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X