Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих днес по Нивата..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих днес по Нивата..

    1988г.Излезе в заслужена пенсия.Имах си я от нова.

    Коментар


    • От: Какво направих днес по Нивата..

      Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
      Че колко годишна беше?
      ... че я хариза на такава цена?Явно е била много зле...
      Янко, сега са други времена.
      Нова Нива е 15к лева, а след 20 години колко струва? Преди 20 г. в Швейцария се чудех на рубриката "Подарявам кола (на 10-12 г.) ...", а то било, защото беше по-евтино да я подариш, отколкото да я бракуваш. Сега почти всеки може да си купи стар Мерцедес, БМВ и Ленд Ровър за 10-15к, които нови преди 10 години са били по 100к, но когато трябва да плати ремонта, му е по-изгодно да продаде колата.
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • От: Какво направих днес по Нивата..

        Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
        Янко, сега са други времена.
        Нова Нива е 15к лева, а след 20 години колко струва? Преди 20 г. в Швейцария се чудех на рубриката "Подарявам кола (на 10-12 г.) ...", а то било, защото беше по-евтино да я подариш, отколкото да я бракуваш. Сега почти всеки може да си купи стар Мерцедес, БМВ и Ленд Ровър за 10-15к, които нови преди 10 години са били по 100к, но когато трябва да плати ремонта, му е по-изгодно да продаде колата.
        Съвсем си прав,така е,но все пак като поогледаме обявите тук в БГ най-рухналите Ниви вървят по 1000-1500лв.
        Та затова ме очуди цената,но може би е реалната.....,той човека си е преценил щом я продава за толкова.

        Коментар


        • От: Какво направих днес по Нивата..

          Преди малко сложих контактно-транзисторното запалване ПЗЕТ 4032, сега пали по добре, от преди, но намерих причината де....
          Има и снимки, ама по късно, че нямам УСБ за телефона..
          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
          Honda Dominator 650
          088ЧЧ93979-->Борис
          0878956Ч38-->Борис

          Коментар


          • От: Какво направих днес по Нивата..

            на мен пък скоро ще ми дойде това:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:off-road-land-meter-inclinometer-land-rover-4x4-701-p.jpg
Прегледи:1
Размер:28.1 КБ
ID:5349250Дайте акъл къде да го монтирам,че не искам да го държа на стойката върху таблото.
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • От: Какво направих днес по Нивата..

              Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
              на мен пък скоро ще ми дойде това:[ATTACH=CONFIG]420070[/ATTACH]Дайте акъл къде да го монтирам,че не искам да го държа на стойката върху таблото.
              Мойто е същото, но не мери относително, понеже е отзад е с зъбни колела, а не е като на Паджеротата цялото плува в глицерол, но става като за ориентир..Не че го гледам, ама....На стойката отзад, има един винт, ако махнеш стойката на самият уред, няма да можеш да го центроваш...... Аз го сложих на таблото..M/у двата въздуховода, идващи от парното, даже му сложих и светодиоди да свети..Вместо крушката
              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
              Honda Dominator 650
              088ЧЧ93979-->Борис
              0878956Ч38-->Борис

              Коментар


              • От: Какво направих днес по Нивата..

                То не,че аз ще го гледам,ама на,муха в главатаМислех си дали на мястото на духалките или на мястото на лостчетата за управление на парното/моите не работят/няма да може да се навре.Центровката лесно ще я оправя.
                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                Коментар


                • От: Какво направих днес по Нивата..

                  Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                  То не,че аз ще го гледам,ама на,муха в главатаМислех си дали на мястото на духалките или на мястото на лостчетата за управление на парното/моите не работят/няма да може да се навре.Центровката лесно ще я оправя.
                  Mи колега не знам...Пробвай, но според мен е да си оправиш кранчетата, че без парно в това време е ............. Лошооо..
                  За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                  Honda Dominator 650
                  088ЧЧ93979-->Борис
                  0878956Ч38-->Борис

                  Коментар


                  • От: Какво направих днес по Нивата..

                    Аааааа,парно имам,ама го регулирам направо от кранчето
                    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                    Коментар


                    • От: Какво направих днес по Нивата..

                      Ето снимки от поредния ремонт/Ъпгрейд/
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимки0001.jpg
Прегледи:2
Размер:40.2 КБ
ID:5349897
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимки0002.jpg
Прегледи:2
Размер:30.5 КБ
ID:5349898
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимки0003.jpg
Прегледи:2
Размер:40.5 КБ
ID:5349899
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимки0046.jpg
Прегледи:2
Размер:28.5 КБ
ID:5349900
                      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                      Honda Dominator 650
                      088ЧЧ93979-->Борис
                      0878956Ч38-->Борис

                      Коментар


                      • От: Какво направих днес по Нивата..

                        На всеки 2м. си проверявам маслата на скорости,раздатка,диференциали и оп греда заден диференциал маслото бяло,отдушниците са ми извадени с маркучи отпред на високо.Идея какво е станало.
                        Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                        Коментар


                        • От: Какво направих днес по Нивата..

                          Свалих главата , че обърка маслото с антифриза Нито е прегрявана нищо .. ей така от един път... Сутринта един бял пушек взе да излиза и спрях.Дигам капака гледам маслото бозаааааа.Преди година и половина някъде пак правих гарнитура ( не аз, майстор ) от тогава до сега има няма 10К километра.Явно майстора си е оставил ръцете ( я не е шлайфал главата, я нещо друго) Преди малко разглобих всичко свалих я, утре шлайф,напасване , нова гарнитура,масло , антифриз и т.н...

                          Коментар


                          • От: Какво направих днес по Нивата..

                            Това със задния диференциал е интересно как е станало, защото на мен ми беше паднал отдушника и пак не се пресече маслото. Да не би да е избил някой семеринг? Омазано ли е прасето или някое от колелата?


                            Пази боже с тия гарнитури. Сменяй майстора, а на този един ключ по главата, най-малкото 30-ти номер. Не я е шлайфал и толкова - сега като я шлайфат отиди и го гледай в ръцете, ако ще и нищо да не разбираш. Накарай ги да проверят дали има микропукнатини - прави се с контролирано нагряване и специален флуид, но става и с нафта. След това се прави контролен шлайф. За гарнитура - аз си купих една полска, със силикон околовръст, а не както са руските на места. Вече 40 000 км от ремонта и да чукна на дърво няма проблеми, а не е като да не съм кипвал чайника 2-3 пъти.
                            Александър

                            Коментар


                            • От: Какво направих днес по Нивата..

                              Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
                              На всеки 2м. си проверявам маслата на скорости,раздатка,диференциали и оп греда заден диференциал маслото бяло,отдушниците са ми извадени с маркучи отпред на високо.Идея какво е станало.
                              Влязла е вода, това е станало. Огледай дифа за повреди, смени маслото и върни оригиналния отдушник с капачката.
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар


                              • От: Какво направих днес по Нивата..

                                Веднага смених маслото,сменен е и отдушника,няма никакви течове.
                                Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X