Обява

Свий
Няма добавени обяви.

фарове за Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: фарове за Нива

    Ами мисля, че алтернатора е 80А, нивата е 21214 1.7 пълен инжекцион 2005 година.
    Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

    Коментар


    • От: фарове за Нива

      Първоначално публикуван от Петър Пенчев (tyto_) Преглед на мнение
      Ами мисля, че алтернатора е 80А, нивата е 21214 1.7 пълен инжекцион 2005 година.
      Би трябвало да няма проблем. 200вата са към 15А.

      Коментар


      • От: фарове за Нива

        Ясно, ами ще го измисля. Първо трябва да обиколя и да видя какви крушки ще намеря, после да видя и някъде някоя стена нещо, да направя настройка.

        Във времето може и за рефлектори да помисля.
        Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

        Коментар


        • От: фарове за Нива

          Не го слушай Пенчо, той Нива я е карал, я не.

          Жиците, клемите и релетата на фаровете на Нива не издържат 100-ватови лампи. Хем са незаконни, хем не светят много повече, хем заради тях компютърът ще повдигне празния ход.

          Коментар


          • Я дайте идея за DRL, подходящи за монтаж на нива, които да отговарят на новия закон.
            Александър

            Коментар


            • От: фарове за Нива

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Не го слушай Пенчо, той Нива я е карал, я не.

              .
              Карал е доста. И УАЗ е карал доста. Още бяха на военен отчет.

              Коментар


              • От: фарове за Нива

                И е теглил. Дайдте идеи за DRL, защото мисля да си слагам такива, стига да е сигурно, че няма да ме заяждат полицаите. Мястото ще бъде върху бронята, под фаровете . Гледах в един хамерикански форум, че там нивите ги внасят с дневни светлини вградени в бронята http://carphotos.cardomain.com/ride_...0002_large.jpg , но ми се струва прекалено уязвимо мястото за каквито и да е лампички.
                Александър

                Коментар


                • От: фарове за Нива

                  Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                  И е теглил. Дайдте идеи за DRL, защото мисля да си слагам такива, стига да е сигурно, че няма да ме заяждат полицаите. Мястото ще бъде върху бронята, под фаровете . Гледах в един хамерикански форум, че там нивите ги внасят с дневни светлини вградени в бронята http://carphotos.cardomain.com/ride_...0002_large.jpg , но ми се струва прекалено уязвимо мястото за каквито и да е лампички.
                  Лампичките на бронята никога не са били щатни в Нива, а и изобщо обезсмислят до голяма степен бронята. Тия са с немски номера, при това - еднакви, нещо има в тази снимка.

                  "Сигурно, че няма да те заяждат полицаите" няма. Полицаите правят каквото си искат, навсякъде по света.

                  Коментар


                  • От: фарове за Нива

                    Снимката най-вероятно просто показва "преди" и "сега" и е барната на някой фоторедактор просто за картинката да се види как е било преди и как е сега.

                    А като неикономично и неудачно ли виждате ползването на късите светлини за дневни ?
                    Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

                    Коментар


                    • От: фарове за Нива

                      Само дневните светлини са и на Нивата кусур в разхода. Светвай къси и не го мисли.

                      Коментар


                      • От: фарове за Нива

                        Аз лично на къси си карам винаги. Независимо от това дали закона ме задължава или не. От край време докато седна в колата и щраквам копчето. Просто се чудя какво ще се спечели толкова от слагане на специални дневни светлини, освен автоматичното им пускане и спиране например, което ако ти се занимава и иначе може да го направиш.
                        Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

                        Коментар


                        • От: фарове за Нива

                          Дневните светлини са диодни > харчат по-малко от късите. Снимката че е барната, барната е. Че мястото на всякакви лампи не е в бронята, не е. Аз имах предвид да се поставят над бронята отгоре (има такива). Освен това светват и изгасват автоматично, без да щракаш копчета (ако се свържат правилно). За фаровете - може да се направи съответната модификация и те да светват и изгасват автоматично. Това вероятно и ще напрявя на първо време. Ясене , ако драснеш една схема като за лаици като онази с вентилатора ще ти бъда благодарен. Искам да светват примерно 5 секунди след подаване на контакт.
                          Александър

                          Коментар


                          • От: фарове за Нива

                            Малко офф-топик, но спомена за вентилаторите. Предполагам става дума за модификация на вентилаторите за ВАЗ 21214 1,7i с ел. вентилатори/ две перки/. Ако може линк към темата ще съм благодарен =) Малко нахално така на готово да го търся .. =)
                            Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

                            Коментар


                            • От: фарове за Нива

                              Проблема на дневните светлини не са това че са диодни, а това че няма оптика. Карането на "къси" по никакъв начин не подобрява видимостта и принципно предимно вреди. Има доста изписано потемата. Интересното е да се прочетат оригиналните исзследвания, откъдето им е хрумнала тази дивотия.

                              Коментар


                              • От: фарове за Нива

                                Извинявам се, че вдигам стара тема...
                                Но да питам, какви са най-добрите крушки за нива, също така и рефлектори, тези дни трябва да ги отворя да ги вида и тях, целта е да светят максимално далеч, естествено колкото е възможно за да не заслепяват другите, цвят не е от значение, но за предпочитане е бял, не жълт.... Споменахте за Нарва, Силвърлайгхт ??
                                Друг проблем се появи, когато колата работи на ниски обороти, фаровете са като "смижнали", тоест не светят като хората, а слабо, с даване на газ започват да си светят като хората, мисля, че е от алтернатора или може да е от друго, слаби връзки ??
                                За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                                Honda Dominator 650
                                088ЧЧ93979-->Борис
                                0878956Ч38-->Борис

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X