Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Китайска мултимедиа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Здравейте. Ето и развитието и как реших да разположа задната камера. Пускам и снимки за начина на монтаж на екрана, като ценното е в това, че има ход нагоре и надолу и така може да се разположи оптимално за да не се закриват неща от таблото.
    Прикачени файлове

    Коментар


    • KingofROAD
      KingofROAD коментира
      Редактиране на коментар
      Задната камера не трябва ли да гледа надолу? А не назад, според мен трябва да можеш виждаш задната броня и предницата на задния автомобил.

  • #17
    Абе тя не само трябва да гледа надолу ама и не и е там мястото !
    Не съм спец по тези неща ама се сблъсках преди време и мога да кажа само това което съм научил.
    Камерата за задно виждане не е обикновенна. Има две основни характеристики които я отличават от обикновенните:
    Широкоъгълен обектив - да може да хване голям фронт на късо разстояние
    Мястото на слагането - трябва да бъде ниско долу някъде - идеята е да гледа не само назад ами едновременно и надолу.За бюрдюри камъни и прочие..За да имаш усет някакъв...

    Затова и камерите за назад масово се продават във вид и се слагат около номера или малко над задната броня някъде... и струват от 25 до 50 лева...по последни спомени...

    П.П
    Да не забравяме и естетиката. Камера скрита около табелата на номера е готино отколкото една надничаща симпатично зад стъклото

    Коментар


    • Х. Христов
      Х. Христов коментира
      Редактиране на коментар
      Еми прав си колега, не и е там мястото. Идеята ми беше да е вътре за да не се зацапва, но не се вижда добре. Утре ще я магеря нещо.

  • #18
    Зависи каква е идеята на задната камера. Ако идеята е да се ползва за паркиране, да, трябва да е на нивото на номера. Ако се ползва като видеорегистратор, мястото и е горе.

    Коментар


    • mishomishev
      mishomishev коментира
      Редактиране на коментар
      уф - прав си! Хич не сетих за това!
      Остарявам ей

  • #19
    На снимките не се вижда, но ако тази камера има светодиоди за осветяване в тъмното, то вечер нищо няма да се вижда когато светят. Само бяло петно от отражението в стъклото.
    Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
    SSang Yong Kyron 2.0xdi
    Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

    Коментар


    • #20
      Ми сиврката свирна. Не съм се задълбочавал в менютата, че си играх с монтажа, но като цяло е ок. А решението ми да сложа камерата там е тя да не се зацапва, както е при външен монтаж. Не е и казано, че там ще си остане - ако не ме кефи, ще пробвам на бронята или пък горе на багажника, но си мисля какво ли ще стане като се заиграя в калта. Така или иначе с външен или вътрешен монтаж сега ще е по-добре от преди, когато камерка просто нямаше. Размера на екрана е точния и не закрива почти нищо важно от таблото. Утре ще пусна и снимки, че стана късно (искам да кажа - ракиено време). Наздраве

      Коментар


      • #21
        Сагата почти приключи и резултата е много добър. Рано е да кажа, че е супер, защото може да цъфне след някой друг ден, ама да видим. Качеството на образа на предната и задна камери не много добро, но то и не е нужно. Като извод дали си струва свирка от алито, по-скоро да, но пак с уговорката колко ще изкара. Пускам и снимки. Поздравви
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #22
          Този дисплей най-много изхвърчи при някой подскок, докато караш по черно. На мен така ми изхвърча фабричното радио на Тераното, докато минавах през едно дере. Просто сваляй дисплея, ако си по черно, за всеки случай.
          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • Х. Христов
            Х. Христов коментира
            Редактиране на коментар
            Съмнявам се да изхвърчи защото е доста солидно захващането. Проблем ще е вибриращ монитор, но има много лесен лек за това.

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X