Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв е вашия разход на градско с Тойота РАВ 4 D CAT 2.2 150к.с.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Екстра си е разхода
    Имам Corolla Verso 2.2 D4-D 136 магарета ръчна кутия и градско в София с натоварен трафик удря 10. Извънградско може и на 6.5 да иде, на магистрала със 150 дава 7.5.
    Просто равката е по-тежка, автомата си казва своето, а и японския дизел не харчи като немсия
    Hyundai Galloper 3.0 V6

    0885 44 60 16

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от Miroslav 1313 Преглед на мнение
      В София. 10км за 20 - 25 мин. приблизително. Тази е 150к.с. По каталог около 9.0 трябва да гори - градско.
      Сравнително лесно може да си обясниш нещата.
      10км със средна скорост 50км/ч се минават за 12 минути. Значи висиш по около четвърт час по светофари за изминаването на твоите 10км. На място автомата товари още малко мотора, и на практика харчи вероятно около литър на час. Някои коли го показват на бордкомпютъра, макар и не винаги да е баш реалното. Но нека приемем литър, това прави 0,25л за 15 минути седене в задръстване. Разстоянието си е пак 10км, то 0,25л изгорени на място вдигат разхода с 2,5/100км. Като се вземе предвид и работа на още незагрял мотор, това вдига още малко. И ето ти го твоят разход. Ако караш и малко по-агресивно и ползваш повечко спирачките...хептен отиде разхода.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #18
        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
        Я да те успокоя малко - на капака имам същата емблема,леко натоварен градско дава 30-35 на 100,селско трудно пада под 25.
        , и аз със същата емблема и то дизел, сега в жегата, в София градско ми е 15/100

        Коментар


        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          Е да ама можеш да пикаеш по полянките пък мойта зареждаш/пикаеш и докато ти се допикае пак е за зареждане,добре че и е малка стрелката за гориво,ако беше по-големичка щеше да се вижда как пада като и дадеш газ.

          Искам и аз дизел ма няма,има 5.7 осмак и пикаш на всяка бензиностанция

      • #19
        Първоначално публикуван от Двигателист Преглед на мнение

        Извънградско колко харчи?
        Хубав въпрос, не съм излизал още. Тази събота или неделя ще излезна и ще пиша. Отделно да допълня, ходих до сервиза на Тойота, за да ми изчистят ЕГР-ра - по моя молба - и резултата е от 12.6 разход на 12.9 л/100км. Направо ме разби тази кола. Стария ми Нисат Терано 94г харчи по малко.

        Коментар


        • #20
          +/- 0.3л я е от насрещен вятър, я от асфалт, я от задръствания, я от външна температура.
          ЕГР-ът, освен ако не е съвсем блокирал и не разглобят целия всмукателен колектор, за да извадят буците въглища или не е спекъл клапана няма да се отрази много на разхода. Това така наречено "почистване"....

          Коментар


          • #21
            Здравейте, тази събота излезнах извънградско /100км/ до края на магистрала Хемус. Разхода от 12,9 падна до 11,7л./100км.
            Общо изминати 220км.

            Коментар


            • #22
              Първоначално публикуван от Miroslav 1313 Преглед на мнение
              Здравейте, тази събота излезнах извънградско /100км/ до края на магистрала Хемус. Разхода от 12,9 падна до 11,7л./100км.
              Общо изминати 220км.
              С каква скорост средно кара ?
              Който търси , намира !
              Човекът е човек, когато е на път !

              Коментар


              • #23
                Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение

                С каква скорост средно кара ?
                На отиване на автопилот с 130км/ч. На връщане минах на ръчен режим за 20 минути и я карах на 4 скорост с 4000 оборота да я продухам малко. После пак с 130км/ч., но без автопилот.

                Коментар


                • #24
                  Нещо наистина не е ок. Току що говорих с познат, който я има същата. Среден разход ми каза м/у 8-9 л на 100.
                  На магистрала със скорост 150-160 км/ч - 10-10.5.
                  Който търси , намира !
                  Човекът е човек, когато е на път !

                  Коментар


                  • #25
                    Здравейте, ето как нещата се оправиха Миналия месец отидох до морето и на 40км преди Бургас, след като току що бях заредил до горе, колата влезе в авариен режим. Освен споменаването на някои майки....Карах до първия паркинг така, откачих клеймата на акумулатора за няколко минути и се оправи.
                    Изненадата беше, че до Обзор разхода ми падна на 9.1 л./100км.!!! Излиза, че е трябвало да я продухам повече километри извънградско и да рестартирам. От тогава колата е супер. Благодаря на всички.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X