Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв е вашия разход на градско с Тойота РАВ 4 D CAT 2.2 150к.с.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв е вашия разход на градско с Тойота РАВ 4 D CAT 2.2 150к.с.

    Здравейте, от вече 2 месеца имам Тойота РАВ 4 Д кат. И градко ми дава разход 12,8л/100. Разбирам, че няма да ми даде разхода по книжка, но това е прекалено.
    Моля да споделите вашия разход какъв е. И какво мога да направя за да падне? Карам я по 20 км на ден, средно.

  • #2
    Първоначално публикуван от Miroslav 1313 Преглед на мнение
    И какво мога да направя за да падне?
    https://offroad-bulgaria.com/forum/%...B6%D0%B8%D0%BF
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #3
      Едиственото , което може да предприемеш е да смениш стила на шофиране , без резки ускорявания и резки спирания . Ако не помогне .....решението е Дачия 1,5 дизел . Карам Гранд Чероки разликата в разхода при различен стил на каране е около 40% ..при други марки процента може да е различен .

      Коментар


      • #4
        Напълни до горе и карай в града поне 50 км без прекъсване . После обратно на същата колконка , на същата бензиностанция и тогава напиши колко е разхода .
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • cecoa1
          cecoa1 коментира
          Редактиране на коментар
          По-добре 500км. За 50км ще събере случайно кило отгоре, и в сметката ще станат още 2л на 100.

        • Пенчо
          Пенчо коментира
          Редактиране на коментар
          И на градския тест скоростта не бива да надвишава 50кмч.

      • #5
        От градско до градско има разлика. Отделно ако е автомат. Отделно как се засича разхода и отделно как се кара.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #6
          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
          От градско до градско има разлика. Отделно ако е автомат. Отделно как се засича разхода и отделно как се кара.
          +1

          Ако например палиш , караш 2-3 км, гасиш. И така 4-5 пъти през деня докато нашравиш 20-те км е напълно нормален разход 12-13 л/100км.
          Който търси , намира !
          Човекът е човек, когато е на път !

          Коментар


          • sparkybg
            sparkybg коментира
            Редактиране на коментар
            Терано то ми при такова ползване харчи 10.5.

        • #7
          Това със засичането го правих. Пълен резервоар, докато светне резерва и установих, че компютъра си смята вярно. Разликата е в десети т.е. 12,5 към 12,6. Минавам по около 10 км в една посока на ден. Колата е автоматик.
          Ако някой има същата тойота да ми каже неговия разход. И още нещо махнат е dpf то. Но не мисля че това влияе на разхода/ че го няма даже би трябвало да е по добре. Преди 1 седмица в сервиза на тойота смениха дроселовата клапа и имаше два ефекта, стана малко по мощна и разхода стана 12,8.

          Коментар


          • #8
            Градското в кой град е?
            Във вторник изминах 26км. за 90 минути в София.
            Той двигателя си работи. но са по-скоро машиносмени.
            Life is too short to drive dull cars!

            Fight global warming !
            ... turn on your A/С !

            Коментар


            • #9
              Останал съм с впечатление, че мощността е 177 к.с. Исках да си купувам нова такава, но 2,2 още ни ги внасяха в БГ и ми казаха, че няма да ми поемат гаранцията /това от Спакта ауто Бургас/.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #10
                В София. 10км за 20 - 25 мин. приблизително. Тази е 150к.с. По каталог около 9.0 трябва да гори - градско.

                Коментар


                • #11
                  То в София и моята Гранд Витара 2.0 ръчка бензин трябва да гори 10-11, ама реално е 13-14 . При дизелите при същата платформа ( СУВ-че ), е около 2 до 3 литра надолу. Твоята е автомат, така че разхода е абсолютно ОК. Нищо и няма на колата. Както казаха колегите ако смениш стила може да паднеш една идея надолу.

                  Коментар


                  • #12
                    Едно време имах Рено Лагуна 2 1,9dci Карах го леко, без резки ускорения и разхода много усреднен за 2-3 години беше 5,4/100. Един уйкенд дойдох в Сф. Светна ми лампата, заредих, записах и нулирах БК. Неделя след обяд на изхода на Сф на шел допълних БК показваше 8,8/100, а според зареденото гориво 9/100. И Това е от лежерни уйкенд разходки из голямото село. До наше село вечерта като се прибрах БК показваше 4,7/100, значи градско-софийско е Х2.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #13
                      Типичен разход за РАВ4 автомат - най-лакомият автомобил който съм притежавал! Бях взел на жената автомат 2.0 бензин и тя с лекота достигаше 17/100 градско в София, ако излезеш извън града обаче, числата падаха на 8/100 - демек колата си е наред, просто автомата има много шибан режим на градско. Предполагам, че и твойта ще дава 6-7/100 извън града, което е половината от градското - универсалната формула за този автомобил!
                      Honda XL600LM, 1987
                      Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                      Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                      Коментар


                      • #14
                        Я да те успокоя малко - на капака имам същата емблема,леко натоварен градско дава 30-35 на 100,селско трудно пада под 25.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #15
                          Първоначално публикуван от Miroslav 1313 Преглед на мнение
                          Здравейте, от вече 2 месеца имам Тойота РАВ 4 Д кат. И градко ми дава разход 12,8л/100. Разбирам, че няма да ми даде разхода по книжка, но това е прекалено.
                          Моля да споделите вашия разход какъв е. И какво мога да направя за да падне? Карам я по 20 км на ден, средно.
                          Извънградско колко харчи?

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X