Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за оглед на Toyota Surf 3.0 TD автоматик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за оглед на Toyota Surf 3.0 TD автоматик

    Здравейте!

    Насочих се към закупуването на този модел на Тойота и сега ми предстоят няколко огледа. Четох писаното във форума и в темата за покупка на 4runner, но не ми се изясни едно нещо - има ли признаци, по които мога да позная дали двигателят и автоматичната скоростна кутия са наред? Освен за течове на масло, стандартната проверка на маслата и антифриза, дали държи температурата (всичките стандартни процедури при оглед), на какво друго трябва да обърна внимание? В смисъл нещо специфично за този модел.
    Предварително благодаря за помощта, надявам се скоро да се похваля

  • #2
    От: Въпрос за оглед на Toyota Surf 3.0 TD автоматик

    Най-добре да се закара колата, на която сте се спряли при някой да я погледне.
    Два от най-добрите жокери за София:
    0888 134345 - Митко Фулдата
    0888 515018 - Гого Флекса

    Успех!

    Коментар


    • #3
      Здравейте,
      Да посъживя темата. Може ли мнения на база собствен опит относно 3-литровия Рънър, дизел, с автоматична скоростна кутия? Има един, който се продава в момента и ми допада доста, та серизно се замислям за ъпгрейд. Само това засега ми говори добри неща като цяло за този екземпляр:
      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:etp1_cv.JPG Прегледи:0 Размер:92.2 КБ ID:6535008
      ______________________________________
      4Runner 2L-T О87879393пет

      Коментар


      • #4
        Само аз ли виждам седалка?
        TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

        Коментар


        • #5
          Вероятно се има в предвид, че не е изкъртена от седене -> малко километри. Само че седалки се претапицират...

          Коментар


          • #6
            Да, предимно седалка се вижда
            Обявата за трилитровия Рънър автоматик е за кола произведена през 1998г. и наистина състоянието на шофьорската седалка ме впечатли. Имам по-малкия като двигател Рънър (2.4л, 90 к.с.), 1993г., на около 235х.км и още преди 5 години когато го купих, шофьорската седалка изглеждаше ето така:
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4192_crop_res.jpg
Прегледи:207
Размер:161.2 КБ
ID:6535554
            За съжаление, както съм писал и в тази тема калъфките, които тогава сложих, се оказаха слаби.
            Не разбирам от тапициране, но цвета и текстурата на плата, формата, извивките и общия вид на седалката на трилитровия Рънър ми изглеждат, поне на снимка, напълно автентични. Ако наистина е претапицирана - шапка свалям на майстора/майсторката

            Както и да е, май ще се отказвам да ходя да го гледам този Рънър. Трудно е с майсторите в малкия град ... особено пък за автоматични скоростни кутии

            ______________________________________
            4Runner 2L-T О87879393пет

            Коментар


            • #7
              Здравей колега!За случая със седалката при Рънерите/Хайлъкс Сърф 96-02 има две опции.Колата не е карана много или е карана от някой с малко тегло.И другата и също толкова вероятна според мен, седалката е сменена с пътническата, защото много често може да се намери почти непипната пътническа седалка.Възглавниците(седалка и облегалка) на Рънерите са еднакви и размяната върху металния скелет с механизмите не е сложна.
              Седалката на снимката от този в Етрополе ли е?Защото ако е от него, задните седалки също са запазени, джобовете на гърба на предните седалки не са разшкембени и на двете, текстурата на волана не е много изтрита от ползване и още някои неща от интериора изглеждат като за внимателно ползвана кола.Разбира се салона е едно, а двигател и нещата след него е друга работа и си иска внимателен оглед.На мен ми идва малко понакичен с тези джанти и боядисаните спирачни апарати, ама има хора дето си харесват лъскавото.Тук няма да обяснявам какви са причините, а и няма пряко отношение към техниката
              Мето
              Последно редактирано от metotem; 13-12-19, 19:37.
              1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от metotem Преглед на мнение
                ...Седалката на снимката от този в Етрополе ли е? ...
                Да, от него е.
                ______________________________________
                4Runner 2L-T О87879393пет

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X