Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LJ-70 шум от лагер на първ.вал на ск.кутия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: LJ-70 шум от лагер на първ.вал на ск.кутия

    Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
    Другият начин за проверка е като си чука на място, на загряло масло в кутията, без да се натиска съединителя, леко да се даде лоста към четвърта, и ще се случи чудо.
    Проверих съвета-"чудото" се случи!Този ефект го има не само като понатисна лоста на скоростите към 4-та,а и към всички останали скорости...3-та ми беше най-сгодна за целта!А,5-та най-неудобна...
    И още-като увелича оборотите до 1100,като че ли звука го няма повече...
    И сега кВо-зъбчатките ли са тВа,както каза колегата Джамбазов?
    Върти ми се една еретична мисЛА-дали да не отлея 500гр. от маслото и да го заменя с 75/140,или само W90...
    много автомати-слаби резултати!

    Коментар


    • #17
      До: LJ-70 шум от лагер на първ.вал на ск.кутия

      Едва ли ще повлияе сериозно,но ако ще го сменяш го сменяй цялото,не го мешаи,аз пробвах да обезшумя предния диф с шпера с 85W140,и не помогна изобщо въпреки че беше като смола гъсто ,от тогава съм скептик че гъстото масло помага много...имам подобен шум и аз,но смятам че е аксиален лагер,ще стане ясно скоро като му се ядосам.
      LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
      Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

      Коментар


      • #18
        От: LJ-70 шум от лагер на първ.вал на ск.кутия

        Я,малко да посъживя темата,ако може!
        Днес отскочих служебно до Враца и се отбих в сервиза на Петко(от години съм много доволен от него) и от нямане какво да правя от дума на дума натепах в скор.кутия 2 опаковки "Ресурс"(по 12лв./бр.),и една "STP"(22лв./бр.)...а,да видим са кВо ша стане...или няма да стане най-вероятно...?Казаха ми да чакам ефект(евентуално)след 300-1000км.)...никак не съм фен на добавките,и който ме познава доста ще се изненада,ама поне вреда да няма,а и с изследователска цел ще е полезно!
        Като мина 1000км.(скоро ще е)ще пиша какво-що и дали,че много ме дразни тоя шум от скор.кутия(не,че е силен),и ако не се оправи(най-вероятно)ще сменявам лагери-магери ли,що ли...?!
        много автомати-слаби резултати!

        Коментар


        • #19
          Re: От: LJ-70 шум от лагер на първ.вал на ск.кутия

          Хъм хъм... аз съм с Hilux 06 2KD мотор и имах същата ситуация. При натиснат съединител млъкваше а при пуснат без да е в обороти двигателя звука беше точно като градинска пръскалка и това само на загрят мотор/скоростна кутия. На мен ми казаха че е най-вероятно лагера на вилката на съединителя, но след като не изпуска съединителя да не съм го пипал.

          1 месец и няколко глупави маневри с пилене на гуми по-късно звука вече го няма. Имам едно на ум, но се надявам скоро да не сменям съединител, че цената за моя комплект някак не ми се хареса

          ... като се замисля звука се появи след сервизиране в Toyota на 90000км, което май включва и масло на скоростна кутия а изчезна към 1000км по-късно (може и по-рано да е изчезнал но тогава го забелязах). При мен изчезна без допълнителни манипулации - дано и при теб да стане така, но пък няма как да знаеш дали си е изчезнало само или от добавките
          Една мравка може да носи 10 пъти теглото си.
          Един велосипед също.

          Коментар


          • #20
            От: LJ-70 шум от лагер на първ.вал на ск.кутия

            Eто и други мнения по въпроса-
            http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=63887&page=2
            [SIGPIC][/SIGPIC]e-mail:[COLOR=blue]rrrois@gmail.com[COLOR=black];tel:[/COLOR]0886886686[/COLOR]

            Коментар


            • #21
              От: LJ-70 шум от лагер на първ.вал на ск.кутия

              С благодарност попивам всякакви мнения!
              м/у другото след пробег от 300км. с присадките ефект йок!
              много автомати-слаби резултати!

              Коментар


              • #22
                От: LJ-70 шум от лагер на първ.вал на ск.кутия

                Ша са сетиш....
                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                Коментар


                • #23
                  От: LJ-70 шум от лагер на първ.вал на ск.кутия

                  Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                  Ша са сетиш....
                  Да се сетя,ама какво точно...?!
                  -от лагер на първичен вал на ск. кутия ли е?
                  -от феродов диск ли е?
                  -от потракване на зъбни колела ли е?
                  -от нещо друго ли е...?
                  Изобщо от скор. кутия ли е,или е извън нея...?
                  Дотук яснота нямам!
                  много автомати-слаби резултати!

                  Коментар


                  • #24
                    От: LJ-70 шум от лагер на първ.вал на ск.кутия

                    Най-вероятно номер 3.
                    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                    Коментар


                    • #25
                      От: LJ-70 шум от лагер на първ.вал на ск.кутия

                      Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                      Най-вероятно номер 3.
                      Добре,ама като как така за има-няма 3-4000км. се разтрака?!Маслото е правилното-полусинтетика(или синтетика?)75/90 GL-4.Даже предишното такова го смених на 10 000км. с изследователска цел с друго на друга марка...никаква разлика!Дотук съм навъртял 25000км. от м.Май 2009г.-ако си потракваше така от самото начало,а то нямаше такова нещо...абе тъмна работа-вътрешни болести!
                      много автомати-слаби резултати!

                      Коментар


                      • #26
                        От: LJ-70 шум от лагер на първ.вал на ск.кутия

                        Здр. Аз колега имах същия проблем.Смених всички лагери в кутията и файда нямаше.Купих още една кутия тя не тракаше и почнах да гледам и да меря къде е проблема и се оказа в износени вилки.След време като я продавах се обади едно момче от В.Търново и му обяснявам за проблема и той ми вика че почти всички дизели като поостареят ги достига същата участ.Дано съм ти бил полезен.И си се успокоил че нямаш проблем.Че ако знаеш ква цена са лагерите ще те заболи главата само основния лагер е 260лв

                        Коментар


                        • #27
                          От: LJ-70 шум от лагер на първ.вал на ск.кутия

                          Първоначално публикуван от Мариян Маринов Преглед на мнение
                          Здр. Аз колега имах същия проблем.Смених всички лагери в кутията и файда нямаше.Купих още една кутия тя не тракаше и почнах да гледам и да меря къде е проблема и се оказа в износени вилки.След време като я продавах се обади едно момче от В.Търново и му обяснявам за проблема и той ми вика че почти всички дизели като поостареят ги достига същата участ.Дано съм ти бил полезен.И си се успокоил че нямаш проблем.Че ако знаеш ква цена са лагерите ще те заболи главата само основния лагер е 260лв
                          Благодаря ти,Марияне!
                          Ще кажеш ли малко повече за тези вилки?И лесно ли се стига до тях,за да се разбере какво-що,и предлагат ли се,като резервна част,или може да се възстанови износването?
                          много автомати-слаби резултати!

                          Коментар


                          • #28
                            От: LJ-70 шум от лагер на първ.вал на ск.кутия

                            Обещаният отчет след 1000км. след присадки,добавки и прочие-шумът си е същият и дори леееко се усилва...!
                            Километрите са вече 2000,а ефекта е точно никЪФ!
                            А,като се замисля проблема е извън съединителя,защото сутрин при незагряло масло шумът го няма,но сега в жегите след има-няма 5 километра си е факт!
                            Та,така...
                            много автомати-слаби резултати!

                            Коментар


                            • #29
                              От: LJ-70 шум от лагер на първ.вал на ск.кутия

                              Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                              ... шумът си е същият и дори леееко се усилва...!
                              Вместо да си пълниш скоростите с боклуци, сложи масло 75/140 GL4+GL5 и ще настане тишина. Срещу около 100лв за масло, де.
                              Като се износят достатъчно зъбите, може пак да се появи. Но няма да е скоро и вероятно няма да си ти този, който ще го мисли.

                              Тази песен на скоростите изобщо не е патент на Тойота, имат я почти всякакви ръчни скорости след някакъв пробег и обикновено не е беда. На моите две кошници съвсем ясно се чува в купето, никакъв гараж не ти трябва.

                              Коментар


                              • #30
                                От: LJ-70 шум от лагер на първ.вал на ск.кутия

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Вместо да си пълниш скоростите с боклуци, сложи масло 75/140 GL4+GL5 и ще настане тишина. Срещу около 100лв за масло, де.
                                Като се износят достатъчно зъбите, може пак да се появи. Но няма да е скоро и вероятно няма да си ти този, който ще го мисли.

                                Тази песен на скоростите изобщо не е патент на Тойота, имат я почти всякакви ръчни скорости след някакъв пробег и обикновено не е беда. На моите две кошници съвсем ясно се чува в купето, никакъв гараж не ти трябва.
                                Съвсем интуитивно()и аз стигнах до извода за масло 75/140,или поне половината да е такова,ама неколцина ме разубедиха(не тук-в личен разговор),та знам ли...?
                                много автомати-слаби резултати!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X