Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Теч на масло при 1КZt мотор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Теч на масло при 1КZt мотор

    Сълзи ми малко двигателно масло от един болт с глава 17 мм намиращ се под табелката на номера и марката на двигателя от задната страна на ангренажа. Прилича ми да е някакъв оптегач но ме е страх да го развия да му сложа някакво оплатнение щото е доста близо до главата на нафтената помпа , да не стане беля. Моля за съвет ако сте разбрали правилно мястото му.

  • #2
    До: Теч на масло при 1КZt мотор

    Никои ли няма поглед върху KZ ките, болта се нанамира точно под табелката с номера на двигателя

    Коментар


    • #3
      До: Теч на масло при 1КZt мотор

      Снимай го колега ,че никой май не те разбра.Ако е това за което се сещам,има едно такова като тапа,нещо като маркучле,но запушено от горе ,при теб може да е подменено с болт,Ако е това теча трябва да е не на масло а на антифриз.Най добре го снимай да го видим.
      БЕНЗИН В КРЪВТА,МАСЛО ПОД НОКТИТЕ И КАЛ НАВСЯКЪДЕ!!!
      TLC 70 1KZ-T В ПРОДАЖБА!!!
      Съби Радев А(-) 0895745706

      Коментар


      • #4
        До: Теч на масло при 1КZt мотор

        Ето снимка , мисля че мога да различа антифриз от двигателно масло
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #5
          До: Теч на масло при 1КZt мотор

          Здрасти dimitar22!За мое съжаление не съм близо до 4Рънера ми, за да погледна наживо и да ти кажа.Но все пак:
          1 Намери начин да стовариш наръчника за ремонти на 1KZ-TE от:
          http://www.ebooksquad.com/2009/07/08...ir-manual.html
          В повечето си чаркове 1KZ-TE e като 1KZT.Разликата е най-вече в електронно контролираната инжекторна помпа, откъдето идва и Е-то в 1KZ-TE и още няколко сензора.На страница 149 започва секция ЕМ/Engine Mechanical/и на страница 220,221,222 са показани компонентите на блока.Болта, който си снимал, мисля, че на скицата на стр.221 е болта,завиващ се под наклон в горната част на кутията с агренажните зъбни колела, където е всъщност маслената помпа.И другия вариант е да е някой от болтовете които са на масления охладител/който е в кухина на блокаПонеже снимките ти са малко тъмни, не се вижда добре, все пак огледай внимателно, сравни и се консултирай с някой, който има същата машина.
          Успех и пиши за резултата от разледването!
          1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

          Коментар


          • #6
            До: Теч на масло при 1КZt мотор

            В detali.ru го описват като запушалка/оглавява прав винт за разпределително зъбно колело/ , а под него дават уплатнител, предпазен винтил на маслената помпа. Дали това чудо може да се развие и да се уплатни?

            Коментар


            • #7
              До: Теч на масло при 1КZt мотор

              Гледам в мануала,ама не го откривам,най добре е да го охлабиш леко,без да го развиваш до край,колкото да можеш да му навиеш малко тефлонова лента,и си готов.
              LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
              Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

              Коментар


              • #8
                До: Теч на масло при 1КZt мотор

                Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
                Гледам в мануала,ама не го откривам,най добре е да го охлабиш леко,без да го развиваш до край,колкото да можеш да му навиеш малко тефлонова лента,и си готов.
                Това е ясно , но нека да каже някои какво държи за какво е навит там и имали риск при развиването му ??????

                Коментар


                • #9
                  До: Теч на масло при 1КZt мотор

                  Направих консултация с монтьор , оказа се предпазен клапан на маслената магистрала, под него имало дефтунка така , че като се стопли времето ще го развия

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X