Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се регулира задния спирачен регулатор?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как се регулира задния спирачен регулатор?

    Преди няколко дена монтирах по-дълги нови задни пружини на хайлукс сърф/92 год/ и въпроса ми е ,как да отрегулирам въпросния спирачен регулатор ,за да хващат по-добре и задните колела.При мен той се явява междинен цилиндер/на спирачната магистрала/,който се отваря от дълго рамо вързано към купето.Регулирането става с промяната на дължината на една шпилка с гайка и контра-гайка.В момента, с повдигнатат задница, имитирам ненатоварен автомобил и усилието/спирачно/отива преди всичко на предния кръг.

  • #2
    До: как се отрегулира задния спирачен регулатор?

    Някъде из колата имаш стикер, на който е написано как става това. Проблемът е, че обикновено е свързано с измерване на налягане и натиск на накладките - все неща, които няма как да измериш в домашни условия, пък и далеч не във всеки сервиз. Това, което можеш да направиш лесно и надеждно е да повдигнеш долното ухо на регулиращата щанга с толкова, колкото си повдигнал колата. Става с една планка
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #3
      До: как се отрегулира задния спирачен регулатор?

      Вие колеги за "кантара" ли говорите??Така му казват..май майсторите.Аз също имам проблем със задна дясна спирачка ТЛК-80.Всички останали дискове са чисти,този е почти ръждив а цилиндърчето на накладките си работи и не е клеясало.
      Последно редактирано от tuni; 16-12-09, 19:21. Причина: дописване

      Коментар


      • #4
        До: Как се регулира задния спирачен регулатор?

        При фабрично окачване разтоянието м/у осите на двата болта трябва да ти е 78мм.
        С това окачване трябва да екпериментираш. Отиди нв сервиз, където се извършват технически прегледи. Там на място, чрез проби на валците можеш да си ги центроваш спокойно.
        LZ1AID

        Коментар


        • #5
          До: Как се регулира задния спирачен регулатор?

          много благодаря за мненията,но по емпиричен начин стигнах до заклучението,че при 92мм разтояние между болтовете и сегашното ми окачване джипката почна да спира и с задните колела.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X