Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съединител, вибрации TLK 90 1KZTE

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съединител, вибрации TLK 90 1KZTE

    Привет на всички колеги. Имам един един проблем, който искам да споделя с вас. Купих Тойотата преди 6 месеца и не след дълго се наложи да сменя съединителя. (Toyota Land Cruiser 90, 03.1998г., двиг. 1KZTE, 3.0TD) Взех някакъв японски, KNK или нещо подобно, но се получиха вибрации при подаване на газ при по-ниски оборти на всички предавки и удар при рязко подаване и отнемане на газта. С оригиналния съединител може би са били по-слаби, но колата беше нова за мен и честно казано - не знам. Какъв съединител да търся? Очаквам някой да сподели опит, защото един резервен ми стига. Като изключа този проблем, който вярвам ще реша с ваша помощ, джипа е СТРАХОТЕН. Тази кола е правена за мен.
    Пламен 0888 710 250.

  • #2
    До: Съединител, вибрации TLK 90 1KZTE

    Първоначално публикуван от nedevp Преглед на мнение
    Привет на всички колеги. Имам един един проблем, който искам да споделя с вас. Купих Тойотата преди 6 месеца и не след дълго се наложи да сменя съединителя. (Toyota Land Cruiser 90, 03.1998г., двиг. 1KZTE, 3.0TD) Взех някакъв японски, KNK или нещо подобно, но се получиха вибрации при подаване на газ при по-ниски оборти на всички предавки и удар при рязко подаване и отнемане на газта. С оригиналния съединител може би са били по-слаби, но колата беше нова за мен и честно казано - не знам. Какъв съединител да търся? Очаквам някой да сподели опит, защото един резервен ми стига. Като изключа този проблем, който вярвам ще реша с ваша помощ, джипа е СТРАХОТЕН. Тази кола е правена за мен.
    Пламен 0888 710 250.
    Прегледай карданите,там е проблема.
    ТЛК 80 4,2ТД-95г

    Коментар


    • #3
      До: Съединител, вибрации TLK 90 1KZTE

      Каретата са добре. Имаше едно разбито, но го смениха. Има известен луфт в диференциалите, който може би е нормален.

      Коментар


      • #4
        До: Съединител, вибрации TLK 90 1KZTE

        Първоначално публикуван от nedevp Преглед на мнение
        Привет на всички колеги. Имам един един проблем, който искам да споделя с вас. Купих Тойотата преди 6 месеца и не след дълго се наложи да сменя съединителя. (Toyota Land Cruiser 90, 03.1998г., двиг. 1KZTE, 3.0TD) Взех някакъв японски, KNK или нещо подобно, но се получиха вибрации при подаване на газ при по-ниски оборти на всички предавки и удар при рязко подаване и отнемане на газта. С оригиналния съединител може би са били по-слаби, но колата беше нова за мен и честно казано - не знам. Какъв съединител да търся? Очаквам някой да сподели опит, защото един резервен ми стига. Като изключа този проблем, който вярвам ще реша с ваша помощ, джипа е СТРАХОТЕН. Тази кола е правена за мен.
        Пламен 0888 710 250.
        На каква цена го взе?Комплект или само феродов?На място чува ли се нещо?
        OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

        Коментар


        • #5
          До: Съединител, вибрации TLK 90 1KZTE

          За около 500-600 лева - комплекта. Вибрациите ги има при ускоряване когато все още не е вдигнала обороти и изчезват след около 1800 об. На място всичко е наред. Двигателя работи чудесно.

          Коментар


          • #6
            До: Съединител, вибрации TLK 90 1KZTE

            Имам и Ford Transit 2.4td на който смених двумасовия (демпферен) маховик с обикновен и се получи същия резултат и тогава реших, че проблема на Тойотата е от съединителя. А за Форда купих нов демпферен маховик (LUK) и всичко се оправи. Просто е удоволствие да го караш с този маховик особено в града. Дали има такъв маховик за тази Тойота.

            Коментар


            • #7
              До: Съединител, вибрации TLK 90 1KZTE

              Дали този съединител би бил решение на проблема?
              http://www.aisinaftermarket.jp/en/to...080901HQ-1.pdf
              http://www.aisinaftermarket.jp/en/in.../0925_1_01.pdf

              Коментар


              • #8
                До: Съединител, вибрации TLK 90 1KZTE

                Първоначално публикуван от nedevp Преглед на мнение
                Каретата са добре. Имаше едно разбито, но го смениха. Има известен луфт в диференциалите, който може би е нормален.
                Точно това което са сменили ти създава проблемите.А ударите може и от някой диф да са,щом има луфт.
                ТЛК 80 4,2ТД-95г

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X