Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от Vladimmir Преглед на мнение
    Здравейте колеги, от скоро имам ТЛК 120 2005г.
    имам следните въпроси:
    1.Часовникът може ли да се направи в 24часов формат, сега вместо 16.00ч, ми показва 4.00ч. Ако да, как става?
    2.Вместо на D, мога да преместя скоростния лост на 4, 3, 2 и L. На позиция 4 лоста не стои, връща се на D. Това нормално ли е? На другите позиции стои.
    3.Смених маслото преди 3 дни. Мога ли сега да си проверя цедката на картера, без да загубя маслото?
    4.Моля да посочите кои точки да гресирам, преди снеговете.
    5.Как мога да разбера 4степенен или 5степенен ми е автомата.

    Искрено благодаря!
    Весели празници!

    Владимир Гълъбов 0898 610807

    Здравей,

    Добре дошъл в клуба на новите собственици :Д
    1 въпрос, не знам. Нв съм обръщал внимание дали моя е 24 часов формат.... пробвай да го настроиш , Задържаш "Моде" и после сменяш докато не стигнеш часовник
    2 въпрос , погледни поста по-горе: Линк - Изваден или счупен закрепващ щифт , ако наистина ти се занимава, има линк как да се оправи, но трябва да се знае каква част от жлеба е счупена
    3 въпрос - не знам, аз съм с бензин, но все пак ще ми е интересно да прочета.
    4 Аз гресирах каретата на карданите (които можах, виж снимките, по-горе)и сложих по малко грес на ограничителите за завой на предните колела. Ако има други места, като тампони, маншони, чакам с интерес някой да каже.
    5.Използвайки свръхестествени сили, веднага ти казвам че имаш 5 скоростна кутия . (щом имаш позиция "4", значи си с 5 скорости Колите с 4 скоростна кутия, имат индикация на таблото и в основата на лоста да 3.)

    Коментар


    • Благодаря за отговора, колега! Предполагам, че не е проблем да си карам така с D и 4та предавка.....?
      Ти твоето поправи ли го?
      Онзи ден, включих бавните, преместих скоростния лост на 2, после на L и влезе доста трудно и изпука...., но влезе карах на L и после си минах на D като изключих бавните.
      Дали има връзка?
      Имаш ли.идея в София къде могат да ми го отремонтират?
      Поздрави

      Коментар


      • Първоначално публикуван от Vladimmir Преглед на мнение
        Благодаря за отговора, колега! Предполагам, че не е проблем да си карам така с D и 4та предавка.....?
        Ти твоето поправи ли го?
        Онзи ден, включих бавните, преместих скоростния лост на 2, после на L и влезе доста трудно и изпука...., но влезе карах на L и после си минах на D като изключих бавните.
        Дали има връзка?
        Имаш ли.идея в София къде могат да ми го отремонтират?
        Поздрави
        Аз не мисля че е проблем, Все пак, тази позиция на лоста е само за случаите, в които ти искаш "ръчно" да ограничиш колата да не качва на 5 скорост. На мен ми се е налагало много рядко - когато искам да съм в рамките на разрешената скорост, а има надолнище или подобно. Тогава само бутам и държа лоста на 4.
        Същия проблем е и на "L" (1 скорост). И там държа лоста на позиция, когато ми се налага - 2 пъти за бъзик се спусках към плажната алея във Варна и правих задръстване
        До колкото разбирам, при теб задържа на L, което значи че щифта ти е на място и може пътечките за 4<>D скорост да са счупени...
        След като я покара на бавни + L, продължи ли пукането, при смяна 2<>L?
        Ако не е дощло на място зацепването, други колеги също са писали за стъргане, но си фантазирам. Не мога да кажа че съм капацитет по темата.
        За ремонт, не знам, аз живея във Варна. До сега каквото съм пипнал да си оправям, все съм счупил нещо, А уж внимавам, щото е мое . Направо се разколебах да пипам повече ... така че оставям голямото разглобяване евентуално за лятото, когато всички пластмаси ще са напечени поне до 30 градуса. Имам и тракаща кора на вратата, а щипките пристигнаха от Китай

        Коментар


        • Изпука 1 път при преместването от 2 на L, като натиснах по силно, че не влизаше.

          Коментар


          • Здравейте,
            Като дългогодишен собственик на LC95, леко се прокрадва идеята за търсене на LC 120 или 150.
            Направо към проблема: Както и тук е констатирано многократно проблем с инжекторите за гориво при 3.0 D4D мотора. Този проблем го има и при LC 150 или така поне казват австралийците по форумите. Това е и основната пречка за покупка от моя страна. Има ли възможност този проблем да се избегне или това е абсолютно невъзможно?
            Ако на пазара имаше достатъчно бензинови Тойоти (LC) изобщо не бих си правил труда и да Ви губя времето тук, но единичните бройки, които са на пазара са с неясен пробег и произход и са на достаъчно високи цени, за да не си заслужава риска да ги купш.
            За сведение Крузера, който притежавам е закупен нов от БГ, далечната вече 2001г. В момента е на 375х. км, като при мен е от 168х. До момента дюзи не са сменяни, не пуши, от ауспуха няма лютива миризма, характерна за стар дизелов мотор. Поддържана изцяло в фирмения сервиз на Тойота, без излишни глезотии, но същевременно безкомпромисно. Не бих казал, че търся ъпдейт, ако бях решил до сега можех да я сменя многократно, а и не възнамерявам да я продавам. Въпреки това се питам заслужава ли си приключението LC 120 или да се наслаждавам до последно на 95-цата и тогава да го мисля.
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • И аз едно време се чудех за 120, окончателно решение на проблема с дюзите няма, скапват се рано или късно с дори уж добро гориво в Европа. Взимаш я, преглъщаш, сменяш ги и караш така 100-150 000км докато пак са за смяна.
              D4D = Дай 4 Дюзи

              Коментар


              • Интересно всички набеждаваме дюзите, а производителят е написал това в графика за поддръжка:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Capture.PNG
Прегледи:757
Размер:61.2 КБ
ID:6546420
                Да, със сигурност не приятна от финансова гледна точка тази смяна.

                TOYOTA LAND CRUISER 120
                OPEL FRONTERA B 2.2 DTI
                YAMAHA TDM 850 4TX

                Коментар


                • Първоначално публикуван от caesar77 Преглед на мнение
                  Интересно всички набеждаваме дюзите, а производителят е написал това в графика за поддръжка:

                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Capture.PNG Прегледи:0 Размер:61.2 КБ ID:6546420
                  Да, със сигурност не приятна от финансова гледна точка тази смяна.
                  Освен финансовата страна, която е по-скоро предвиден разход ме притеснява, кога и къде ще решат да сдават багажа тия дюзи. Да не съм на 1000км от наше село. За строшен мотор дори не ми се и мисли. Преди време ми предлагаха такава в Тойота-София със сменен блок и т.н. В австралийските фороми има бая изписано на тази тема, ама не се отказват от добичетата.

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от noname12 Преглед на мнение

                    Освен финансовата страна, която е по-скоро предвиден разход ме притеснява, кога и къде ще решат да сдават багажа тия дюзи. Да не съм на 1000км от наше село. За строшен мотор дори не ми се и мисли. Преди време ми предлагаха такава в Тойота-София със сменен блок и т.н. В австралийските фороми има бая изписано на тази тема, ама не се отказват от добичетата.
                    Дюзите е ясно, че трябва да се сменят. Аз също го направих. Но едни от причините за повреждане на дюзите са вследствие на износени горивопороводи и помпна (стружки да го кажем).
                    TOYOTA LAND CRUISER 120
                    OPEL FRONTERA B 2.2 DTI
                    YAMAHA TDM 850 4TX

                    Коментар


                    • noname12
                      noname12 коментира
                      Редактиране на коментар
                      Не искам да спамя темата, но проблем с помпата може да доведе до повреда на рейла и дюзите. Това е може би най-гадното нещо което може да ти се случи при съвременния дизел, след счупването на самия мотор разбира се. Последствията може да са нова помпа, рейл и дюзи, а като бонус трябва да направиш промивка на цялата горивна система, тъй като стружките/прахта от помпата отива в резервоара през маркучите за обратна нафта. За съжаление помпата също се влия от качеството на горивото.

                  • Първоначално публикуван от Vladimmir Преглед на мнение
                    Благодаря за отговора, колега! Предполагам, че не е проблем да си карам така с D и 4та предавка.....?
                    Ти твоето поправи ли го?
                    Онзи ден, включих бавните, преместих скоростния лост на 2, после на L и влезе доста трудно и изпука...., но влезе карах на L и после си минах на D като изключих бавните.
                    Дали има връзка?
                    Имаш ли.идея в София къде могат да ми го отремонтират?
                    Поздрави
                    Аз имах същия проблем. При мен не задържаше на 4 и на L, а се връщаше. Така и не намерих кой да се занимае да направи нов щифт и пружина и да ги смени. В крайна сметка смених целия модул - с доставка от Япония излезе към 500лв. Сменя се за 15 минути.

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от caesar77 Преглед на мнение
                      Интересно всички набеждаваме дюзите, а производителят е написал това в графика за поддръжка:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Capture.PNG
Прегледи:757
Размер:61.2 КБ
ID:6546420
                      Да, със сигурност не приятна от финансова гледна точка тази смяна.
                      Аз тук не виждам предписание да се сменят дюзите, а тръбичките към тях. Което теоретично има някакъв резон (възможно е примерно да протекат, заради умора на материала, или по-често в следствие на неправилен монтаж), но практически нито влияят на работата на инжекторите, нито са елемент, образуващ или задържащ стружки, нито е проблем да не се спази това точно предписание, нито пък струват нещо фрапантно...
                      SUZUKI V-STROM 1000
                      Jeep Cherokee 2.5CRD
                      TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                      о889 525 о74 - Владо

                      Коментар


                      • +1
                        Тая горивна помпа (fuel pump)В  ,дето пишеВ  че тр да се сменя на 300к , коя е , тая в резервоара , или тая преди дюзите ?
                        TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                        Коментар


                        • Тръбичките са по близо 100лв/брой. Помпата ще е няколко хиляди. Хубаво да се сменят профилактично, но не вярвам някой да го направи това.
                          Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                          Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                          Коментар


                          • Първоначално публикуван от didooo Преглед на мнение
                            +1
                            Тая горивна помпа (fuel pump)В ,дето пишеВ че тр да се сменя на 300к , коя е , тая в резервоара , или тая преди дюзите ?
                            Логично е да е горивоподкачващата помпа (тая в резервоара примерно, въпреки че на много коли от тези и следващи години, вкл. тойотски д-4д - но точно за ТЛК не съм сигурен в момента - такава просто няма).
                            Гориво-нагнетателната помпа, било тя редова, роторна, или за комън-рейл на техн.английски си е injection pump.
                            SUZUKI V-STROM 1000
                            Jeep Cherokee 2.5CRD
                            TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                            о889 525 о74 - Владо

                            Коментар


                            • Понеже четох темата от край до край преди повече от година, някой ще ми припомни ли как стои въпроса с веригите отпред?
                              В странство коментарите са противоречиви- може, не може... аз не съм със стандартните джанти, но за сметка на това НЕ съм измерил колко място има между окачването и гумата (265/65R17), а питам директно.
                              Някой ползвал ли е вериги и на 4те колела?

                              И втори по-важен въпрос, къде могат да ми погеднат алетернатора във Варна?
                              Не зарежда а индикаторнатва лампа не остава да свети след запалване.
                              За 4.0л бензин/газ става дума, ако има значение

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X