Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нужда от практични съвети за автоматика на ТЛК120

    Това не код, а година на производство. Мисля, че твоята е на последния ред.
    http://www.nakladkibg.com
    накладки, спирачни дискове, съединители

    088 8613380

    Коментар


    • От: Нужда от практични съвети за автоматика на ТЛК120

      А правилните показатели гледам за дюзите ?

      Коментар


      • От: Нужда от практични съвети за автоматика на ТЛК120

        Първоначално публикуван от hotsnail Преглед на мнение
        А правилните показатели гледам за дюзите ?
        http://www.kdjoteros.com/wp-content/...SB.EG-4010.pdf

        В оригиналната технологична карта ги дават компенсацията да е -3/+3 за гранични стойности.
        TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
        Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
        Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
        Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

        Коментар


        • От: Нужда от практични съвети за автоматика на ТЛК120

          Здравейте, малко да повдигна темата:
          Какъв максимален размер гуми могат да са сложат на 120-ка без лифт и допълнителни доработки?
          Ако някой има опит, моля сподели.

          Стандартният размер гуми, които и дават е: 265/65/R17

          Коментар


          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

            265/70/17 на моя са такива Няма проблеми но и ефекта е минимален.
            Т5
            Crossrunner

            Коментар


            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

              Малко питанки да раздвижим темата:

              1. Решили ли сте си проблема с дневните светлини, DRL? Как? С допълнителни светодиоди? С компютъризирани присавки дето палят бавно фаровете? Какво мислите е най-подходящо? Къде Ви ги монтираха? Avitel ок ли е?

              2. Някой правил ли си е кожен салон? Гледам има разни хора правят по поръчка и май е по-евтино от това да си купя кожени седалки от тойота. Моята е със светлия бежов салон, цапа се ужасно много и се чудя дори за такива глупости. Съвети идеи и препоръки в тая област?

              3. Пак подобен на 1-ия въпрос - какво решение за парктроник Ви се вид удачно? Вече янам грижи да я паркирам, свикнах ама пак ме е страх да не ударя някой. Осбено навън като давам назад ме е много страх да няма деца около някой магазин или нещо...няма да видя нищо и ще стане беля. Пак какъв паркторник само със звук ок ли е? Къде Ви го сложиха?

              Коментар


              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                1 - Поставиха ми в Тояга реле, което пали при определен волтаж и гаси като спадне тока. Направиха ми и байпас на релето с едно ключе, много чисто стана и работи безупречно вече няколко години. Пуска фаровете, габарити... все едно си включил светлините от лостчето. Не нарушава заводската функционалност по никакъв начин.
                3 - Използвам такъв, монтиран в Тойота още преди покупката, даже мисля, че се води оригинален (пише Тойота на кутийката за управление). Само със звуков сигнал е - до сега не съм изпитвал нужда да имам и визуална индикация. Правеше проблем с капачката на теглича, но след като ми я откраднаха всичко се оправи. Парктроника е много полезен за този автомобил.

                Коментар


                • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                  И от мен малко питанки:

                  1. Заслужава ли си да се обслужва ТЛК-то с оригинални или други скъпи филтри (маслен, горивен, въздушен)?
                  2. Качествено ли е тойотското масло за двигателя? Има ли по-добро за тази цена? (212 лв. масло, маслен филтър и смяна)
                  3. Какви марки масло/филтри използвате за обслужване?

                  Коментар


                  • От: Нужда от практични съвети за автоматика на ТЛК120

                    За 212 мисля, че пишеш за сервизната им програма 5+ дето е с неоригинални масла. Оригиналното е над 300 лева по спомен. Дори май 300+ беше на авенсиса, а на джипа беше към 500 кинта. Не знам дали има много по-евтино и смислено от 200 кинта за прилично синтетично масло. Сносните синтетики са май 50-60 лева литър.....

                    Аз не бих слагал боклуци в двигателя. Руско наливно масло и подобни щуротии с неясен произход и характеристика

                    Коментар


                    • От: Нужда от практични съвети за автоматика на ТЛК120

                      Първоначално публикуван от hotsnail Преглед на мнение
                      За 212 мисля, че пишеш за сервизната им програма 5+ дето е с неоригинални масла. Оригиналното е над 300 лева по спомен. Дори май 300+ беше на авенсиса, а на джипа беше към 500 кинта. Не знам дали има много по-евтино и смислено от 200 кинта за прилично синтетично масло. Сносните синтетики са май 50-60 лева литър.....

                      Аз не бих слагал боклуци в двигателя. Руско наливно масло и подобни щуротии с неясен произход и характеристика
                      Викай им 30-40лв на литър. И то при най марковите и наточени синтетики, и при най дребновите цени.

                      Коментар


                      • От: Нужда от практични съвети за автоматика на ТЛК120

                        Първоначално публикуван от hotsnail Преглед на мнение
                        За 212 мисля, че пишеш за сервизната им програма 5+ дето е с неоригинални масла.
                        Питах ги (в Пловдив), казаха, че работят само с масло Тойота.
                        Ново 6. Havoline използвали в тази кампания. Иначе тойотското било 23.30 лв/литър, което пак толова се вързва 7х23,30+43 маслен=206 + труд
                        Последно редактирано от kocikoc; 24-03-15, 14:46.

                        Коментар


                        • От: Нужда от практични съвети за автоматика на ТЛК120

                          Може ли да се върже камера за задно виждане на оригиналния монитор на навигацията ?

                          Коментар


                          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                            Дали има подходящите входове за да бъцнеш кабелите от камерата и тя да тръгне - не знам. Но в " Тояга" го правеха това , значи става. Но не знам дали и техните цени ще Ви харесат... Аз преди време исках ТВ тунер и цената беше около 50% по висока от оригиналните тунери предлагани от Тойота.

                            Коментар


                            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                              Някой знае ли какви точно са и откъде да купя на нормална цена следните крушки на бутоните на таблото:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:93.8 КБ
ID:5657153Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:65.3 КБ
ID:5657152Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:39.3 КБ
ID:5657154

                              Коментар


                              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                                Голямо четене 3-4 дни и пак не можах да си отговоря на следният въпрос. Нови дюзи или рециклирани в представителство на Тойота от където твърдят ,че на практика разлика в качеството няма!? И в двата случая все е DENSO ! Не съм сигурен ,че трябва да заложа на заводско рециклирани. Водещ фактор не е цената ,а качеството ( според мен ) ако с новите ще карам още 190 000км защо да предпочета "фабрично рециклирани" !!?
                                Колко от вас са слагали нови и колко рециклирани? Колко километра сте изминали след ремонта?
                                EX Toyota Land Cruiser 120
                                Деньги - зло! И тем большее, чем их меньше

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X