Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

    Момци...на 2-3 смени на маслото сваляйте капака на картера и чистете цедката...лесно, но животоспасяващо действие. Много проблеми и все смъртоносни възникват от запушена цедка, а в ТМ никой няма да ви посъветва да го сторите...
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

      Първоначално публикуван от valyon Преглед на мнение
      Колеги някои може ли да ми каже колко се повдига купето в задната част. Не знам дали при всички ЛК120 я има тази екстра.Интересува ме колко см. е от най-долно да най-горно положение.Мисля ,че при мен нещо не е както трябва ,и почна да се повдига много по малко от преди.
      Колеги наистина ли никои не може да отдели 10мин. / заедно с писането /, да измери въпросното разстояние ?.

      Коментар


      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

        Да дам и моите 5ст по темата за горивата:
        -от 2007 карам съвременни "дизели",и то от не чак толкова прехвалени марки,но нови с евтината нафта от БГ бензиностанции-Шел,Омв.Килиметаржа сигурно е над 500 000км.Никога не съм имал проблеми с дюзи,или по горивната система.Замръзвала е нафта,но никога не е правила проблеми.Около мен има още поне 3 човека,с същият километраж за тези години,пак на различни коли-Опел,Шкода,Тойота,Рено и др.Никакви проблеми.Колите се карат всеки ден,служебни са,т.е сутрин пали на -10 и тръгва на секундата.Никой нищо не чака,на магисталата се кара с педала до ламарината,от първите 5км както е взета от дилара.
        Защо ви го разказвам това,ами защото хората които се оплакват от лошото гориво премълчават нещо,както казва Андро.Не са ви виновни колите.Нещо някъде другаде бъркате,но не е проблема в горивото.

        Коментар


        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

          Ако наистина колите са служебни и се карат много по магистрали , няма нищо учудващо , че изкарват много километри без проблеми. Естествено е една кола да е по-безпроблемна при запалване и изминаване на над 100-200 км в посока. Някои колеги може пък да имат и просто кофти късмет и само с няколко зареждания на неподходящо гориво да са си скапали колите. Досега имам само един случай на такова зареждане , на бензиностанция на Петрол , преди Малко Търново. При зареждане на 40 литра гориво (имах 20 в резервоара) , бях наистина щастлив , че успях да стигна до Турция и да зареждам през всеки 100 км , за да разредя горивото. Двигателят тракаше много силно и наистина нещо не беше както трябва. Всеки си решава с какво гориво да зарежда колите си , но е несериозно да се твърди , че всички , които имат проблеми с дюзи , са зареждали от туби от минерална вода , които са закупени от ЮМЗ-то на село.
          Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
          Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

          Коментар


          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

            Ами не се карат само на дълго.Карат се в всякакви режими.На магистралата се карат с по 4000 об,продължително време.Не искам да правя реклама на никоя бензиностанция.За тези двете имаме карти,и само там се зарежда,без оглед на кои точно.На Драго от Бяла Слатина,червената Дачия(да Дачия,служебна) имаше снимка на 300 000км,с нафта само от Лукойл.Е,как защо никой не се оплака от кофти гориво?

            п.с В едната фирма колите са около 200+,и то само с "нови дизели".Проблеми никакви.Купуват се от Бг на 5-7км,на 150 000-170 000км се издават,като повечето колеги си ги купуват за лични след това(или за членове на семейството/приятели).Дизелите са 1,4-1,5-1,6 т.е малки,и доста натоварени,и пак устискват.

            Коментар


            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

              Очевидно проблема е в автомобила и конкретно тези дюзи. Иначе и аз си карам Тойота основно на дълго, само дето не я карам с повече от 120-130 по магистралата. Гледам винаги да се движа с равномерна скорост. За потвърждение на горното мога да кажа, че е на 121000км и още не съм сменявал накладки - нито предни, нито задни. С какви горива зареждам, писах по-горе...
              В същото време карам един Ситроен с 1.4HDI, който се движи само в града(дори не му купувам винетка). Зареждам го основно на Лукойл, заради отстъпката, но не със скъпата нафта и никога не е помирисвал добавка. Проблеми с дюзи досега съм нямал. Така че няма смисъл да сравняваме 120-ката с други автомобили. Просто си е с фабрично скапани дюзи. Това, че някой е минал 200-300-400х.км с едни дюзи(ако има такъв де) е по-скоро късмет и изключение. Яд ме е, че е един иначе не лош автомобил, но с този проблем японците не са се справили толкова години.
              http://www.nakladkibg.com
              накладки, спирачни дискове, съединители

              088 8613380

              Коментар


              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                И на моя са му сменени дюзите на 127 000. Подмяната е струвала 6 000 в Тойота Варна. Не знам дали включва само дюзите. Въобще не мога да приема за нормално какъвто и да е автомобил, още по-малко за струващ 100 000 като нов, да се ослушваш непрекъснато за дюзи, да не можеш да вдигнеш 150 км/ч от страх да не ти гръмне двигателя и т.н. Да се обвинява БГ горивото ми се струва неправилно щом много други дизелови автомобили нямат проблем с него. На някои изказването ще им се стори крайно, но за мен ТЛК 120 с този проблем е голямо разочарование.

                P.S. Трябва ли да се притеснявам и за сменените дюзи?

                Коментар


                • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                  Защо пък да не се притесняваш. Като стане на 254 000 км , започвай да се ослушваш.
                  Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                  Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                  Коментар


                  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                    Здравейте и от мене.Относно дюзите ето какво правя аз.От интернет може да си свалите програма за диагностика Techstream, кабела струва 30-40 лв и с тази програмка може да си проверявате показанията на дюзите когато си поискате.Като видя че тръгват нагоре я натъпквам с добавка и така .Между другото с тази програма виждате същите параметри които виждат в Тойота на диагностиката така хем спестявате и от диагностика

                    Коментар


                    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                      Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                      Момци...на 2-3 смени на маслото сваляйте капака на картера и чистете цедката...лесно, но животоспасяващо действие. Много проблеми и все смъртоносни възникват от запушена цедка, а в ТМ никой няма да ви посъветва да го сторите...
                      В Тм ми я чистят на всяка смяна. Гресират ми окачването. Въпрос е какво искаш от тях.

                      Коментар


                      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                        Първоначално публикуван от hotsnail Преглед на мнение
                        В Тм ми я чистят на всяка смяна.
                        Браво на тях..учудващо е да имат желание да направят нещо, което ще удължи живота на колата..или напротив- правят го при изрично желание на клиента?
                        0899 шест5313нула
                        За всекиго по нещо

                        Коментар


                        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                          Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                          Браво на тях..учудващо е да имат желание да направят нещо, което ще удължи живота на колата..или напротив- правят го при изрично желание на клиента?
                          Аз искам да. Говоря си с тях и те си казват някои неща. Правят каквото им кажеш. Тъпото е че нямат проверка на автомобила като в нисан.

                          Големия проблем е с дюзите. Сега взех и аз фабрични рециклирани и вече съжалявам. Ама...ще си знам за следващия път. След 10-15к км пак проверка

                          Тях също много ги е страх от тия дюзи.
                          Последно редактирано от hotsnail; 29-11-14, 08:23. Причина: Здрасти

                          Коментар


                          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                            Колеги нормално ли е не всеки път когат превключвам от бързи към бавни влиза без проблем но когато направя обратното след като сум карал на бавни иминавам към бързи лоста по някога не мърда трябва да мръдна колата напред или малко на зад за да превключи какво да направя за да оправя проблема ?

                            Коментар


                            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                              Първоначално публикуван от jazz29 Преглед на мнение
                              Колеги нормално ли е не всеки път когат превключвам от бързи към бавни влиза без проблем но когато направя обратното след като сум карал на бавни иминавам към бързи лоста по някога не мърда трябва да мръдна колата напред или малко на зад за да превключи какво да направя за да оправя проблема ?
                              Трябва да си на неутрална за да превключваш бързи-бавни.
                              Т5
                              Crossrunner

                              Коментар


                              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                                Първоначално публикуван от niki p Преглед на мнение
                                Хората в ТМ Ауто ме разиграват като маймуна. След поредният тест, който трябваше да е последен, ми се обадиха днес, че този, който ги караше на досегашните тестове да намерят проблем в автомобила, искал да го закарам за нови тестове в понеделник и вторник. На път съм да им тегля една много дълга и да се откажа от така наречената гаранция. Мислех, че Тойота е сериозна фирма и сериозен сервиз...
                                След като заявих, че няма да закарам колата за два дни, постигнахме консенсус да я закарам в неделя(вчера), за да престои нощта и сутринта да се запали и тества на студено. Всъщност този тест го извърши човека, който преди това даваше инстукции по телефона. Оказа се, че той е някакъв диагностик, но не от редовите майстори в севриза, а човек на по-висока позиция, а явно и познания. Той ми обясни, че всичко това е необходимо, за да аргументират рекламацията, а не да ми я откажат. Човека прави теста сам и то почти през цялото време навън на студа, за да не се затопли мотора по-бързо от по-вискоата температура в халето. Според него при рекламация се сменя една дюза, ако се определи коя е проблемната. В крайна сметка от всички тестове досега, това не се случи. Дали само заради това или след като провери цялата сервизна история на колата, ми признаха и поръчаха и четирите дюзи.

                                Все пак съжалявам, че преди шест месеца поръчах рециклирани дюзи. За съжаление ми казаха, че не е възможно при тази рекламация да ми ги сменят с нови, а аз да си доплатя разликата. Надявам се, тези да изкарат повече от шест месеца, но каквото стане...
                                http://www.nakladkibg.com
                                накладки, спирачни дискове, съединители

                                088 8613380

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X