Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

    Аз никога повече няма да ходя в Джемини.На кията сложиха някаква евтина гадост дет след 4 та промивка горе долу се избистри маслото

    Коментар


    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

      Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
      Здравейте, дълга тема и трудна за прочитане, но след 20на страници прочетени става въпрос само за дизела като проблемен възел на 120ката, затова имам въпрос и който може да помогне ще съм благодарен! освен мотора има ли нещо друго за което трябва да се внимава като за колата можем да кажем, че няма въздушно окачване, автоматик, къса база 4.0 бензин? интересува ме главното предаване ( раздатка, ск. кутия, диференциали/ и трите/) полуоски, карета, РЕЙКАТА и предницата като цяло къде са слабите места и какво да се гледа при покупка? и какъв е максималния размер гуми който позволява сток конфигурацията ( без лифт) на модела 120 без да се отрази чупливо на останалите агрегати.
      Няма други слаби места когато се кара в стандартна комплектация. За рейката се говори, ама аз рейка не съм правил, сменял съм разбити накрайници.
      Не използвай такива сложни думи като "главното предаване", щото това е само пиньона и короната.

      Коментар


      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

        Мерси Андро! Приемам забележката!
        Real Recognize Real

        Коментар


        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

          Първоначално публикуван от Haji Преглед на мнение
          ... в Джемини имали апаратура за цялостна смяна на флуида. И още нещо дали се налага цялостна смяна или доливането не е напълно достатъчно.
          След консултация с ТМ ауто, по техен съвет смених маслото в Джемини. В ТМ ауто нямат такава машина. А дали искаш да го смениш цялото (в Джемини) или половината в ТМ ауто е личен избор. По принцип за моята кутия го давали лайф тайм - не се сменя. Но според мен това важи за срока и пробега в гаранция.

          пп. според мен е добре въпросът за маслото в скоростите, (а и други) да се отдели в друга тема. Наистина тема с повече от 1000 мнения не е много удобна за четене.
          По-добре късно, отколкото по-късно.

          Коментар


          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

            Смених маслото на скоросите в Джемини. Маслото, филтъра, пропките и уплътненията взех от Тойота. Няма голяма разлика от преди смяната но определено скоростите се сменят много по-плавно и "плътно". Смених цялото масло.....
            Веднага след смяната ми се наложи да покарам по-бързо около 100 тина километра. Бях забравил каква мощ има колата като я натиснеш повече. Само завоите са и голям проблем при каране на скорост. Среден разход 11,6 л/100км
            Т5
            Crossrunner

            Коментар


            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

              Бил ли си при тях като са ти сменяли маслото-щото много вероятно да не сложат твойто масло

              Коментар


              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                А имате ли представа дали този "дюзен проблем" е характерен само по нашите географски ширини (заради некачественото гориво)? Какви са отзивите от чужбинско, където се предполага, че горивото е по-читаво? В тукашния АутоБилд се изказват доста ласкаво за машината, която несъмнено не е лоша, но винаги е плашела като модел именно поради потенциалните проблеми с дюзите. А и от друга страна личното мнение на потребители с личен опит е по-независимо и обективно от статия в списание. Лошото е, че тука в Германия няма много хора с личен опит каращи такава джипка, поради факта, че като цяло големи джипове (не само Тоута, ами от всички марки) са сравнително слабо разпространени.
                Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                Коментар


                • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                  Абе с дюзте е на късмет работата,моят вече гони 270 000 и не съм усетил,да има някакви грижи с дюзите.Само 2-3 пъти годишно му слагам по една добавка на тойота за дюзите.
                  TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
                  Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
                  Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
                  Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

                  Коментар


                  • От: Нужда от практични съвети за автоматика на ТЛК120

                    "Дюзния проблем" е на всички дизели навсякъде по света. При конкретния модел на тойота е изключително изострен. Може би заради спецификата на двигателя или дюзите или еко нормите, но факт всички 120-ки и 150-ки трябва да им се проверяват чат пат дюзите по-често от другите коли в цял свят. В България може би някои бензиностанции си позволяват повече добавки да слагат в дизела за по голяма печалба т.е. биодизел, добавки за замръзване, всякакви дръги глупости дори в рамките на закона. А вероятно някои и с чиста водица или некачествена нафта разреждат. Това вероятно още изостря проблема. Затуй го дискутираме толкоз интензивно. Същия проблем се дискутира и в останалите европейски страни дето се предлагат дизеловите мотори. Проблеми подобни има и при останалите марки дизели.

                    Дриг фактор е, че дискутираме коли на 150 хиляди и повече километри и 6 или повече години. Има случаи на проблеми и с по-нови коли, но живота на тия дюзи е някъде към 100-150 хиляди по принцип. Така де и това играе роля.

                    Аз карам и друг дизел на тойота и никога не бях чувал за дюзите, но я взех нея нова и сега е на 110 хиляди т.е. следващото масло, когато сменям, ще я проверя.

                    Има и други детайли дето се износват с времето - водни помпи (на авенсис на 60 хиляди, на джипа на 150 хиляди), съединител, лагери на главини, накладки .....сигурно знаеш как се поддържа кола. Ако редовно и сменяш каквото трябва тя си върви и те слуша
                    Последно редактирано от hotsnail; 07-01-15, 08:26.

                    Коментар


                    • От: Нужда от практични съвети за автоматика на ТЛК120

                      Някой може ли да ме светне от къде четете какви трябва да са референтните стойности показвани от диагностиката на Toyota Techstream особенно на дюзите ?

                      Показанията на моите дюзи сутринта при -5° бяха
                      #1 0
                      #2 1.2
                      #3 -1.2
                      #4 0.3
                      Последно редактирано от Стефан ERA; 07-01-15, 16:15.
                      TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
                      Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
                      Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
                      Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

                      Коментар


                      • От: Нужда от практични съвети за автоматика на ТЛК120

                        Първоначално публикуван от Стефан ERA Преглед на мнение
                        Някой може ли да ме светне от къде четете какви трябва да са референтните стойности показвани от диагностиката на Toyota Techstream особенно на дюзите ?

                        Показанията на моите дюзи сутринта при -5° бяха
                        #1 0
                        #2 1.2
                        #3 -1.2
                        #4 0.3
                        В някой западни страни го дават -2.5/+2.5. Тукашното представителство казват че до -3/+3 е в норми.
                        Като гледам колега ти и в двата случая можеш да караш спокойно.
                        LZ1GIB
                        TOYOTA HZJ80,
                        TOYOTA LC150

                        Коментар


                        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                          Тези -/+3 са за студен или загрял двигател?
                          Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                          Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                          Коментар


                          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                            Дюзите на ТЛК 120 д4д вече ги ремонтират в сервиза на ТМ-София. Инфото е от вчера - питах ги лично по същия въпрос. За проверка си карате колата там вечерта и на заранта, при студен мотор правят теста за състоянието им.
                            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                            Коментар


                            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                              Дойде китайския кабел и софтуера. Гледах ужка нещо за мотора като го запалих, може би около 3-4 минути след като запали (щото още се ориентирам).

                              Това ли са показателите на дюзите, дето трябва да наглеждам чат пат?

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screen Shot 2015-01-13 at 11.48.23 PM.png
Прегледи:1
Размер:27.2 КБ
ID:5634758

                              Тия стойности са си ок, нали? Ако отидат над 2, трябва да мина да видя какво правят в ТМ Ауто, нали?

                              ПП Малко ме притесни софтуерчето. Като избрах Модел Land Cruiser, Model Year 2008 и ми предложи някакъв съвсем непознат код за мотор ....и нямаше друг. Нали 3.0 Дизела дето продават в България е 1KZ-TE или греша? Пък и не намерих прадо и Land Cruiser, а само Land Cruiser.....пък то има поне още 4-5 двигателя бензинови.....

                              ПП Моя е 2008-а значи е с новия мотор т.е. 1KD-FTV...ама и такъв нямаше за избор......предполагам друг модел кола трябва да избера не Land Cruiser ...как е кръстен в Techstream?
                              Последно редактирано от hotsnail; 13-01-15, 23:23. Причина: допълнение.

                              Коментар


                              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                                1:0 за мен - смених региона и се познаха със 120-ката. Обаче сега иска код на модела и нямам идея от къде да го взема. Ето какво ме пита и какви отговори предлага

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screen Shot 2015-01-14 at 12.40.54 AM.png
Прегледи:1
Размер:47.0 КБ
ID:5634763

                                Дайте някакви идеи и ако някой ми каже дали ония цифри горе са тия дето трябва да гледам

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X