Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

    Все пак , днес сутринта , на студено , какви бяха показанията на дюзите ?
    Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
    Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

    Коментар


    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

      Първоначално публикуван от iovkito Преглед на мнение
      Все пак , днес сутринта , на студено , какви бяха показанията на дюзите ?
      Днес не можах да видя показанията, тъй като човека овърза цялата кола с кабели и апаратура и не ми се буташе. Освен това снимаше колата отзад, за да се вижда как пуши.

      Събота сутринта сам си мерих, та предполагам, че днес е било същото:
      При 21C - 1: -1,5; 2: +0,3; 3: +2,8; 4: -1,9
      при 33C - 1: -2,1; 2: +0,3; 3: +3,1; 4: -1,8
      при 46C - 1: -2,1; 2: -0,2; 3: +3,4; 4: -1,8
      http://www.nakladkibg.com
      накладки, спирачни дискове, съединители

      088 8613380

      Коментар


      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

        По тези показания какво излиза? Че 3-та дюза се е предала ли? Съвсем скоро си поръчвам новите дюзи и нов SCV клапан за помпата. Ще направя и малко снимков материал със смяната , може да е полезно за другите във форума.
        Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
        Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

        Коментар


        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

          Първоначално публикуван от niki p Преглед на мнение
          Събота сутринта сам си мерих
          С какво ги мериш ако не е тайна?

          Аз си имам едно ELM закачено и Torque на телефона ама там няма кодовете за баланса на инжекторите.

          Ако знаеш PID-овете и формулите им...или някакво устройство ползваш за Тойота?

          ПП Сега видях е тая джуднджурия. Такова дали ще работи?

          http://www.ebay.co.uk/itm/321562910436

          ППП Идеята ми е да си проверявам чат пат нещата, че ...
          Последно редактирано от hotsnail; 07-12-14, 13:37. Причина: Допълнение

          Коментар


          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

            Първоначално публикуван от hotsnail Преглед на мнение
            С какво ги мериш ако не е тайна?

            Аз си имам едно ELM закачено и Torque на телефона ама там няма кодовете за баланса на инжекторите.

            Ако знаеш PID-овете и формулите им...или някакво устройство ползваш за Тойота?

            ПП Сега видях е тая джуднджурия. Такова дали ще работи?

            http://www.ebay.co.uk/itm/321562910436

            ППП Идеята ми е да си проверявам чат пат нещата, че ...
            Точно това е.Върши работа да следиш горе-долу как вървят нещата и ако се появят някакви съмнения,чак тогава да я караш да я закачат в сервиз.Иначе постоянно пари за диагностика,и разни такива,като-"остави я от вечерта,за да я закачим сутринта на студено и т.н.",пък ти си я закачай,ако искаш всеки ден в 4 часа сутринта.В България струва около 60-70 лв.

            Коментар


            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

              Вземете си го оттук излиза по евтино:http://www.aliexpress.com/item/2014-...606325004.html
              Добър продавач е и кабела работи безотказно като оригинала.

              Коментар


              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                Точно с такова нещо си меря дюзите. Мисля, че някой от възможностите са му орязани, но на мен ми стига да си виждам стойностите на дюзите.

                Иначе да се похваля - от петък съм с нови дюзи. Смениха ги и сега няма пушене. Засега показанията им са добри. Дано да изкарат по-дълго, че ако и те изкарат шест месеца, ще трябва да ги сменявам точно като им изтече гаранцията...

                ПП: С един приятел си говорим, че може би трябва да ги сменяваме като консуматив - при смяна на маслото. Така поне ще спрем да мислим за запушване.
                http://www.nakladkibg.com
                накладки, спирачни дискове, съединители

                088 8613380

                Коментар


                • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                  Здравейте,

                  Ще сменям маслото в автоматика. Поръчал съм филтър, масло, уплътнение картер кутия.

                  Джемини или в Тойота, някакви специфики? Вие къде го сменихте?
                  Т5
                  Crossrunner

                  Коментар


                  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                    За A750F има процедура с дигностичната букса и активиране на индикатора А/Т OIL TEMP .... тоест, поинтересувай се деликатно знаят ли процедурата.
                    А в Тойота вероятно ще откажат да работят с твои консумативи.

                    Коментар


                    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                      За A750F има процедура с дигностичната букса и активиране на индикатора А/Т OIL TEMP .... тоест, поинтересувай се деликатно знаят ли процедурата.
                      А в Тойота вероятно ще откажат да работят с твои консумативи.
                      Аз съм поръчал консумативите от Тойота но незнам дали там е най-добре. Имам предвид, че в Джемини имали апаратура за цялостна смяна на флуида. И още нещо дали се налага цялостна смяна или доливането не е напълно достатъчно.
                      Цената няма значение за конкретния случай.
                      Т5
                      Crossrunner

                      Коментар


                      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                        Първоначално публикуван от Haji Преглед на мнение
                        Аз съм поръчал консумативите от Тойота но незнам дали там е най-добре. Имам предвид, че в Джемини имали апаратура за цялостна смяна на флуида.
                        Да, имат такава апаратура. Когато ходих със Субару-то ми обявиха цена за всичко, с техни масла и филтри. Изчислих , че за труд взимат 80 лева, което е нормално за машинна смяна.
                        0899 шест5313нула
                        За всекиго по нещо

                        Коментар


                        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                          Първоначално публикуван от Haji Преглед на мнение
                          Аз съм поръчал консумативите от Тойота но незнам дали там е най-добре. Имам предвид, че в Джемини имали апаратура за цялостна смяна на флуида. И още нещо дали се налага цялостна смяна или доливането не е напълно достатъчно.
                          Цената няма значение за конкретния случай.
                          Като, че ли най добре да го смениш в сервиз за автомати и после за собствено успокоение проверка на нивото в Тойота. Ако пък ти се занимава, ще ти кажа как сам да си го провериш.

                          Коментар


                          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                            Като, че ли най добре да го смениш в сервиз за автомати и после за собствено успокоение проверка на нивото в Тойота. Ако пък ти се занимава, ще ти кажа как сам да си го провериш.
                            Викаш тия в Джемини ще да го намаат колко дойде..
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                              Нищо не викам.
                              Тия съвременни автомати имат особенности, които най добре се знаят от дилъра на марката за продажби и сервиз. Там грешка не може да стане, щото най малкото има обмен на информация. В това число и на актуализирана информация.
                              Докато на всякъде другаде нещата може да се объркат, включително и от грешен превод на сервизната книга, грешка още в отпечатването и т.н. Да не говоря, че няма да се учудя ако има умишлено заложени грешки в сервизните книги за свободния пазар!
                              И най лошото е, че няма от къде да направиш справка ...
                              Последно редактирано от Аndro 160; 12-12-14, 08:35.

                              Коментар


                              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                                Здравейте, дълга тема и трудна за прочитане, но след 20на страници прочетени става въпрос само за дизела като проблемен възел на 120ката, затова имам въпрос и който може да помогне ще съм благодарен! освен мотора има ли нещо друго за което трябва да се внимава като за колата можем да кажем, че няма въздушно окачване, автоматик, къса база 4.0 бензин? интересува ме главното предаване ( раздатка, ск. кутия, диференциали/ и трите/) полуоски, карета, РЕЙКАТА и предницата като цяло къде са слабите места и какво да се гледа при покупка? и какъв е максималния размер гуми който позволява сток конфигурацията ( без лифт) на модела 120 без да се отрази чупливо на останалите агрегати.
                                Real Recognize Real

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X