Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нужда от практични съвети за автоматика на ТЛК120

    Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
    От него не се иска да е адекватен, иска се кода на грешката.
    Иска се да е адекватен защото плащаш пари !

    Коментар


    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

      Здр
      Това забиване на 120-ката често ли го прави?И ако е така и набива грешка за турбото ,то проблем прави самия клапан за разтоварване на налягането/макар че самото охлювче да е здраво/.При натоварване на мотора не може да разтовари налягането в определен момент което се отчита от МАП-сензора и компютъра влиза в авариен режим /можеш да спреш и да изгасиш и запалиш мотора ,ако не е зациклило съвсем/ за да се прибереш .А сега лошото е че този елетромагнитен калан върви с цялото турбо.
      Поздрави се пак кажи номера на грешката да не говорим наизуст .

      Коментар


      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

        Първоначално публикуван от Attila Преглед на мнение
        Здр
        Това забиване на 120-ката често ли го прави?И ако е така и набива грешка за турбото ,то проблем прави самия клапан за разтоварване на налягането/макар че самото охлювче да е здраво/.При натоварване на мотора не може да разтовари налягането в определен момент което се отчита от МАП-сензора и компютъра влиза в авариен режим /можеш да спреш и да изгасиш и запалиш мотора ,ако не е зациклило съвсем/ за да се прибереш .А сега лошото е че този елетромагнитен калан върви с цялото турбо.
        Поздрави се пак кажи номера на грешката да не говорим наизуст .
        Благодаря ти за помоща колега , проблема го направи само един път а относно номера на грешката да се обадя да ги питам до сега не съм получаваал номера на грешки ако е толкова необходимо ще питам днес за кода на грешката !

        Коментар


        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

          [QUOTE=getsov;2430441]Ако обичате, изясняването на взаимоотношенията да не става тук - аз, а предполагам и повечето съфорумци не се вълнуваме от взаимните Ви чувства. Темата се разводнява и вече се налага модераторите да се включат с "гумичката". Не се засягайте - нищо лично.

          П.П. Снимката на фактурата разкрива някои лични данни - внимавайте какво и къде излагате на показ.[/QUO

          Съгласен съм , за което се извинявам , кода на грешката го взех специално от ТМ ауто а той е ............ 34(2) !!!!!

          Коментар


          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

            Това е грешката 34/2/ Turbocharger System Malfunction.Точно за турбината е.Дано да е само временно.
            Поздрави

            Коментар


            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

              Здравейте колеги,
              Наскоро наследих ТЛК 120: 12.2004 г.; 1KDFTV: 3000CC; DIESEL TURBO; автоматик; без въздушно окачване. ТЛК-то е на 165000 км. Поддържана е в Тойота Варна до 130000км 2010 г. (по сервизна книжка е обслужвана според изискванията - Тип А; Тип Б до 95000км), след което моят човек я придобива. Той се грижеше много за всичките си автомобили през годините, но не ми е казвал в подробности какво и кога е сменял.

              Моля за вашите съвети и препоръки относно необходимо обслужване и кое е добре да се направи в Тойота Пловдив/Пазарджик и кое може и другаде. Това, което знам е:
              - 110000 - сменени задни накладки и спирачна течност
              - 130000 - сменени дюзи и масло на авт.ск.кутия
              - 145-150000 - горивен филтър. (почистих го през пробката, почти никакви буклуци и вода нямаше)
              - 152000 - сменени: ангренажен ремък, ролка, пистов ремък (неоригинални)

              Не знам кога са сменени:
              - масло двигателно
              - масла на пр., зад. диф. и раздатка
              - филтри: маслен, въздушен, поленов
              - течност охлажд., спирачна, хидравлика

              Ходих на диагностика в Тойота Пловдив:
              - ходова част - за смяна тампони на стабил. щанга предни/задни (около 300 лв. с труд), "тръгнали" селенови втулки (1300 лв. само части)
              - леко омасляване в долната част на турбината (трябва ли да се притеснявам ?)
              - дюзи ок (0.1;0.2;0.3;0.7)
              - 2 грешки ab 0504 ab 0405; едната е за стоп-машинката; другата ЕГР нещо си - момчето каза, че може да са от смяна на реле, бушон с вкл. контакт, изтри ги и каза пак да отида да видим дали ще има нещо записано.

              За обслужване тип Б -всички масла и филтри и още не запомних какво искат 700 лв.

              ТЛК-то има оригинален TTE Performance kit, който е свален, защото преди 2 год. се предполагаше, че джипът гасне заради него, но се оказа, че уж не е така. Смятам да го сложа.

              Въпросът ми е какво бихте направили като обслужване и кое е препоръчително да е в Тойота.

              Коментар


              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                Зависи кои са алтернативните на Тойота майстори. Може всичко да е ОК може и да навлезеш и в други теми започващи с ПОМОЩ....
                Всичко си зависи от теб. Няма по-приятна и евтина кола от навреме потдържаната. Ноо може и да я караш много време преди да си спре сама без нищо да пипаш.

                Ако бях на твое място щях да се консултирам в Тойтота, да си въстановя колата според изискванията и да продам Перформанс кита, не ти трябва таралеж в гащите няма да получиш кой знае какъв перформанс.

                Успех
                Т5
                Crossrunner

                Коментар


                • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                  Благодаря за мнението. По принцип и аз така мисля, но ми се вижда много скъпо в Тойота (пример: носач - 1200 лв). Нямам познати майстори, които да са обслужвали такъв тип автомобили. Реших обаче да се консултирам във форума. Все пак доста от ТЛК ги карате още от нови.

                  Коментар


                  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                    Давам интервалите, а вие си направете сметка:
                    масло ДВГ - 10000км
                    масло АСК - 55000км.
                    масло РК - 70000км.
                    масло диференциали - 35000км.
                    спирачна течност - 35000км.
                    антифриз - 160000км.

                    Коментар


                    • От: Нужда от практични съвети за автоматика на ТЛК120

                      Андро, тази информация от къде е и с какви масла?
                      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                      Коментар


                      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                        От тук Митко. Съжалявам, че не мога да направя по качествени снимки, а за маслата довечера ще гледам да пиша.
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                          Това трябва да е ръководството за "останалия свят". За Европа са други интервалите. Моите са трети....
                          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                          Коментар


                          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                            Да, за Русия е, като е отбелязано (съжалявам, че не се вижда), че при водене в тежки условия, интервалите са на два пъти по често. Тоя интервал, който съм дал е за нормално.

                            Коментар


                            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                              Колеги,
                              В момента в сервизите на Тойота има няколко интересни предложения:
                              - безплатна подмяна на подложки на дюзите за определени модели (за моя ТЛК важи)
                              - пакетна цена за смяна на масло и маслен филтър с включен труд (200-210 лв.) + "45 ключови проверки" за сигурност и безопасност
                              - талон с 20% отстъпка за следващите 3 месеца
                              Предполагам това си е оферта за обслужване в моя случай.

                              По време на диагностиката на ходовата част ми показаха омасляване в долната част на турбината. На какво може да се дължи и трябва ли да се притеснявам?

                              Коментар


                              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.


                                Дихтунгите най вероятно няма да ви сменят, а и няма нужда, защото казахте, че са сменени дюзите на 130000 км. - тогава са сменени и дихтунгите.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X